Sosyal Sorumlulukİnsanların A'dan Z’ye temel birçok ihtiyaçlarını tek platformda bulabilecekleri aZall.com, Demir Şirketler Grubu tarafından kurulan bir e-ticaret şirketidir. Demir şirketler grubu; Enerji sistemleri, Mekanik ve İnşaat alanında yatırımları bulunan 20 yıllık büyük bir grup şirketidir.

aZall.com; gerek müşterileri gerekse paydaşları tarafından “Müşteri odaklı, güvenilir, kaliteli hizmet verebilen, istikrarlı ve dürüst” bir pazaryeri şirketi olarak tanınmayı hedeflemektedir.

Topluma katkıda bulunuyor olmak, kendi gelişimini, toplumun gelişiminden bağımsız düşünmemek, aZall.com’un temel felsefesini oluşturmaktadır. Bu bağlamda, sadece e-ticarette değil, sosyal sorumluluk alanında da üzerine düşen görevleri yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

aZall.com; gelirinin %5’ini, müşterinin tercih edeceği derneklerle paylaşarak, insanların hayatlarında bir iz bırakmayı ve e-ticarette sosyal sorumluluk anlayışına yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır.

aZall.com üzerinden alışveriş yapan her birey, aZall.com’daki derneklerden birini seçerek, alışverişinden hemen sonra ilave bir tutar ödemeden, aZall aracılığı ile dernek bağışı yapabilecektir. aZall.com’un şeffaflığı ilke edinen anlayışı doğrultusunda; müşterilerin alışverişi sayesinde hayatlarına dokunulan aileler, her ay düzenli çıkan bültenlerde paylaşılacaktır. aZall.com’daki tüm işlemler ve şirketin karlılığı denetlenebilecektir. Sosyal sorumluluk noktasında sözleşme imzalanan derneklere, talep etmeleri durumunda şirket bilançosu açılabilecektir. Bu sayede aZall.com, kazancının %5’ini derneklere dağıtırken de ilke edindiği şeffaflık anlayışından hiçbir zaman ödün vermemiş olacaktır.

Şirket kurucularının daha önce pek çok sosyal sorumluluk projelerinde yer almış olması, şirket felsefesinin sosyal sorumluluk odaklı olmasının birincil stratejisini oluşturmaktadır. Hayata geçireceği tüm kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde sorumluluklarının bilincinde olan aZall, topluma öncü ve örnek olma amacıyla hareket ederken, yatırımlarıyla da istihdama katkı sağlamayı amaçlamaktadır.