0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Kahve Bahane, Sohbetler Şahane Diyenlere Kötü Haber: Kahve Bir Bahane Değil 

Bu sözü hepimiz duymuşuzdur ancak işin aslı hiç de öyle değil. Ya da kötü bir kahve deneyimi olan birinin ağzından öylece çıkıvermiş, zamanla yayılmış bir söz diye düşünüyoruz. Zamanla insanların diline pelesenk olsa da bu galat-ı meşhur söyleme neden bahane diyemeyeceğimizi açıklayalım. Kahve, insan türünün ortaya çıktığı Etiyopya’da keşfedilerek önce İslam dünyasına, oradan da dünyaya yayılmış bir bitki. Çekirdek hali kavrulup öğütülerek filtre kahveTürk kahvesi, dibek kahvesi, granül kahve gibi çok çeşitli ürünler elde edilir. Bu ürünlerden de demleme, pişirme gibi yöntemlerle sayısız çeşitlilikte içime hazır kahve yapılabilir. Kahve odaklanmayı artırır, zihni keskinleştirir, halsizliği giderir, kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Tip-2 diyabet riskini azaltır. Bu kadar geniş zevke ve damağa hitap eden, böylesi faydalı bir ürün için bahane demek bizce yanlış.  

Kahve Demişken Türk Kahvesi Geleneğine Ayrı Bir Parantez Açmasak Olmaz 

Türk kahvesi botanik anlamda ayrı bir kahve çeşidi değildir. Arabica tipi kahve çekirdeklerinden, nispeten daha az kavrularak ve epey ince olarak öğütülmesiyle satışa sunulur. Suda pişirme teknikleriyle içime hazır hale gelir. Köz halindeki kömür üzerinde, sıcak kum üzerinde veya ocakta yapılabileceği gibi son dönemlerde yaygınlaşan Türk kahvesi makineleriyle de yapılabilir. Bol köpüklüsü makbuldür. Bol köpük, pişirenin ustalığının yanında kahvenin de taze çekildiğinin göstergesidir. Mehmet Efendi Türk kahvesi, en bilinen markalar arasında yer alıyor. 17. Yüzyıl dolaylarında Yemen’den Osmanlı topraklarına giriş yaptığı düşünülen kahve, toplumumuz tarafından çok sevilip benimsenmiş ve bizim topraklarımızdan da dünyaya yayılmıştır. Türk kahvesi sade olarak tüketilebileceği gibi daha yumuşak bir lezzet arayanlar sütlü kahve olarak da tüketebilir. 

Filtre Kahve Çeşitleri ile Küresel Kahve Lezzetlerini Tadın 

Etiyopya, Guatemala, Brezilya, Sumatra, Kolombiya menşeili filtre kahve çeşitleri sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki kahveleri evinize taşıyoruz. Kahvenin anavatanı Etiyopya’da çiftçinin özenle hasat ettiği kahve çekirdeklerini üretici firmamız alarak modern fabrikasına götürür. Burada uzmanlar tarafından en son teknoloji kullanılarak hazırlanır, paketlenir ve bizim raflarımıza gelir. Online mağazamızda gördüğünüz tüm kahve çeşitleri bir emeğin, kusursuz bir Ar-ge’nin ürünüdür. Tchibo filtre kahve çeşitleriyle, evinizde dünya kahve yolculuğuna çıkacaksınız. Jacobs filtre kahve çeşitleri de french press ile demlenerek kahve keyfinizi katlayabilir. 

Filtre Kahve Çeşitlerine Yerli Damgası 

Filtre kahvenin demleme kolaylığı ve insanımızın zaten kahveye olan düşkünlüğü sayesinde filtre kahvelere de çabucak kanımız kaynadı. Türk kahvesine nazaran daha büyük porsiyonlu oluşu, iş hayatında kullanım kolaylığı ve üçüncü nesil kahvecilerin artmasıyla iyice tanınır oldu. Hal böyle olunca yerli firmalarımız da bu sektöre girdiler ve pazarda yerlerini aldılar. Kurukahveci Mehmet Efendi filtre kahve çeşitleriyle filtre kahve pazarına hızlı bir giriş yaptı. Bir diğer yerli alternatif olan Kahve Dünyası filtre kahve çeşitleri de yerli ve güçlü bir marka olarak dikkat çekiyor.  

Kapsül Kahve ile Taze Kahvenin Aromasını Hissedin 

Büyük ambalajlarda satılan kahvenin açıldıktan sonra iyi muhafaza edilemezse aromasını, kokusunu ve tabii ki tadını kaybetme riski var. Ve bu durum bir kahve tiryakisinin kesinlikle hoşuna gitmeyecek türden bir sorun demektir. Dünya çapındaki kahve üreticileri de bu soruna bir önlem alarak kapsül kahve teknolojisini geliştirdiler. Her markanın kendi makinesi ve o makineyle uyumlu kapsül kahveleri var. Tek kullanımlık olan kapsül kahveler, ambalaj açılır açılmaz tüketildiği için kusursuz bir kahve zevki vadediyor.  

Granül Kahveler ile Pratik Kahve Molaları 

Her ne kadar kahve gustoları çok tercih etmese de granül kahveler günümüzde önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Bazen öyle yoğun günler yaşıyoruz ki bir Türk kahvesi pişirmeye ya da filtre kahve demlemeye fırsat bulamıyoruz. İşte böyle anlarda Nescafe 3'ü 1 arada imdadımıza yetişiveriyor. Tek kullanımlık formlarda satılan çözülebilir kahveler, kafein ihtiyacımızı giderirken pratikliğiyle dikkat çekiyor. Bir kupa, sıcak su ve çözülebilir kahve ile kahve keyfimizi yaşıyoruz. Nescafe goldJacobs goldNescafe 2’si 1 arada gibi çeşitleri de bulunan granül kahveler, hızlı şehir hayatında ihtiyaç anında kafein ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz sadık dostlarımız olmaya devam ediyorlar. 

Sıkça Sorulan Sorular 

  • French press ya da filtre kahve makinesi olmadan nasıl kahve demleyebilirim? 

Hario V-60, sifon, chemex gibi pek çok kahve demleme yöntemi olsa da diyelim ki bunlardan hiçbirine ulaşamıyorsunuz. Böyle anlarda filtre kahveyi çay süzgecinizin içine doldurup, kupanızın üzerine koyun. Süzgecin üzerine iplik kadar ince şekilde suyu dökerek kupanıza akmasını sağlayın. Bu şekilde alternatif bir demleme yöntemiyle kahvenizi hazırlamış olursunuz. 

  • Kahve çekirdeklerini kendim kavurup öğütemez miyim? 

Elbette ev şartlarında bir öğütücü alarak bu mümkün ancak ilk birkaç sefer zorlanabilir, kahveyi bozabilirsiniz. O yüzden bize sorarsanız en ünlü markaların kalitesi ve lezzeti kanıtlanmış kahvelerini kullanmak daha iyi bir seçenek olarak gözüküyor.  

  • Ödeme yaparken kart bilgilerim güvende olacak mı? 

Tabii ki, online ödeme yapılan bizim gibi sitelerde güvenlik protokollerini kullanmak zorunludur. Siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek için gerekli tüm önlemleri aldığımıza emin olabilirsiniz. 

 

Kazancınız 8%
Promosyon
456.00 TL 268.64 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
600.00 TL 414.00 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
4,619.90 TL 3,585.02 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
1,038.90 TL 930.13 TL
Kazancınız 60%
49.99 TL 19.90 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
456.00 TL 268.64 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
290.00 TL 268.64 TL
Kazancınız 7%
399.00 TL 371.00 TL
Kazancınız 3%
290.00 TL 280.00 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
576.90 TL 514.97 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
311.99 TL 269.57 TL
Kazancınız 60%
149.90 TL 59.90 TL
Kazancınız 18%
225.00 TL 185.00 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
692.90 TL 632.34 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
576.90 TL 458.71 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (59)
Kahve Çeşidi
Ürün Tipi
Ürün Miktarı
Mağaza
    Tümünü göster (37)
Fiyat

 – 

  • 4.9
  • 3618