Oyun Konsolları

Oyun Konsolları 

 

Dünyada hız kesmeden devam eden dijitalleşmebütün sektörlerde olduğu gibi oyun ve eğlence sektörlerinde de etkisi sürmektedir. Dünyaca ünlü olmuş markaların birbirinden farklı olan oyun konsolu modelleri olarak belirtilebilir. İster nostalji yaşansın isterse en son çıkmış olan oyunlar olsun eğlence dolu saatler geçirilmesini sağlamaktadır. Üstüne üstelik tek başına oyun oynanabilen modellere ek olarak da sunulmuş olan 2 kişilik konsol oyunları da mevcuttur. Her türden çeşidi olan oyun konsolu ürünleri, 7’den 70’e kadar herkesin kendilerine göre eğlence ortamı yaratabilmesine ek seçenek olarak, oynayan kişilerin el ve gözlerinin koordinasyonlarına da büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda da Xbox oyunları dahil olmak üzere, oynayan kişilerde konsantrasyon eksikliği ya da herhangi bir bilgisayar oyunu oynamamış olan yaşıtlara oranla daha az durumda bulunmaktadır.  

 

Oyun Konsolları Çeşitleri 

 

Gerek ülkemiz açısından gerekse dünya açısından oyun konsolu denildiği zaman akla ilk gelen markalardan olan Playstation, Xbox ve Wii, farklı gayelere hizmet etmekte olan oyun konsolu özellikleri ile her yaş grubundan eğlence tutkunlarının elinin altında bulundurabilecekleri ürünler arasında yer almaktadırPlaystation 5 oyunları ise en popüler modeller arasında PS4 ile farklı kategorilerden sayısız ve güzel kaliteli oyunları ile video oyunları tutkunlarını büyüler. Xbox serileri ise aynı şeyleri her sezon yenilenmiş olan oyun ve ürünleri ile yapmaktadır. Tabi ki, oyun konsolları kablosuz model olsun ya da olmasın aksesuarları olmadan çalışamazlar.  

 

Oyun Konsolları Aksesuarları 

 

Tek parça olarak satılmış olan her tür aksesuarlara ek bir seçenek olarak sunulmuş olan oyun konsolları seti ile oynanacak her oyun için ihtiyaç olan en temel aksesuarlar bir arada bulunabilir. Tek seferde satın alınabilmektedir. Hızlı tetik için oyun parmak eldivenlerinden direksiyon oyun konsolu ürünlerinden,  göstergeli şarj istasyonlarına, profesyonel joystick ürünlerinden ateş tetik düğmelerine kadar binlerce aksesuarlar video oyunu tutkunlarına özel olarak hazırlanmıştır. Vazgeçilmezler arasında yerini almıştır. Ayrıca oyun konsolları sadece oyun oynamak için değildir film de izlenebilmektedir, internette sörf de yapılabilmektedir ve hatta fotoğraflara dahi göz atılabilmektedir 

 

Oyun Konsolu Amacı 

 

Öncelikli olarak amacı bir televizyona ya da monitöre bağlanmaktadırlar. İleri seviye oyun deneyiminin yaşanması için olan bu çok yönlü ürünler, eğlenmek için kullanılmasının yanında depolama aracı olarak da düşünülebilmektedir. Çeşitli konsol oyunları oynanmaktadır. Distribütör ya da ithalatçı garantili olarak da satışa sunulmaktadır.  

 

Konsol Oyunları 

 

Birçok ayrı türe sahip olan konsol oyunları, seçeneği bol olan bir sanal dünya sunmaktadır. Maceralardan stratejiye, FPS’den RPG’ye kadar olan birçok ayrı dala ayrılmış olan Xbox oyun türleri, sanal dünyadaki tüm zenginliklerini oyunculara sunmaktadır. Oyun konsolları 3D oyun seçeneklerinin gereksinim duyulduğu grafikler için de uygun ortam sunularak, oyun oynayan oyunculara keyifli birer oyun deneyimi sunmaktadır. Mobil oyun konsolu trendleri de, zaman içerisinde farklılıklar göstermektedir.  

 

Futbol Konsol Oyunları 

 

Futbol oyun çeşitleri hemen hemen her konsol türü için üretilmektedir. Oyun sektörlerinin ilk günlerinden bu zamana kadar futbol oyunları, popülerliğini korumaya devam etmektedir. Oyun dünyasının gelişmekte olan teknolojilerine bağlı olarak uyum sağlamakta ve her sene yenilenen futbol oyunları ile de, çeşitli platformlarda oyuncuların karşılarına çıkmaktadır. Seri oyunlar kategorisi içerisinde de değerlendirilmekte olan bu oyunlar, futbol gündemlerinin değişmekte olan yapılarına göre kendilerini de yenilemektedir. Genellikle her yılsonunda yeni futbol sezonları başlamadan, yeni versiyonları sunulmakta olanfutbol konsol oyunları oyuncuların ilgisini daima zinde tutmaktadır. Birbirinden başarılı olan birçok konsol oyun PC platformlarındaki sürümlerine özgü olan görselliklerini, yeni nesil platformlarda da sürdürmektedir 

 

Strateji Konsol Oyunları 

 

Strateji türlerinin oyun dünyasında özgün bir şekilde yerleri bulunmaktadır. Çoğunluklu olarak tarihi arka plana sahip olmakta olan ve bu şekilde sunulmuş olan strateji konsol oyunları, yüksek miktarlarda satış rakamlarına ulaşmaktadır. Strateji oyunları genellikle oyunculara karar verdirme ve planlama yaptırma yeteneklerini kullanma şansı vermekte olan oyun türü olarak bilinmektedir. Bu yönden de genellikle kuş bakışı olarak kamera açılarına sahip olan stratejili konsol oyunları; oyuncuların topluluğa hakim olma, yönetmesi, ileriye dönük hamleler tasarlama gibi temel becerilerin eğlenceli bir şekilde geliştirmesine de olanak sağlamaktadır.  

 

FPS Konsol Oyunları 

 

Oyun tutkunlarının büyük derecede ilgi göstermiş olduğu FPS oyun türlerininoyun oynayan oyunculara yüksek derecede adrenalin yaşatmaktadır. FPS konsol oyunlargenellikle silahlı aksiyonlaraa göre tasarlanmış bir şekilde üretilmektedir. Bu yönden de çoğunluklu olarak tek bir bakış açısı ile oyunlarda yönetilmiş olan karakterlerin gözünden sunulmuş olan FPS türü oyunlar, oyuncuların kendilerini daha fazla oyunun içerisinde hissettiklerini gösteren bir platform olarak ön plana çıkmaktadır. 

 

Sık Sorulan Sorular  

 

Konsol Oyunu Fiyatları Nedir? 

 

Oyun konsolu fiyatları, türüne çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Yani oyunun hangi cihazda hangi konsolda oynandığı önemlidir. Çünkü fiyatlarda değişikliğe neden olmaktadır. Playstation 5 fiyatları da buna dahildir 

 

Konsol Oyunları Neye Göre Seçilmelidir? 

 

Konsol oyunları seçilirken, ne oynamak istendiği önemlidir. Bu istekler doğrultusunda da oyuna karar verdikten sonra cihaza uygunluğu araştırılmalıdır. Elde olan konsola uyumlu olarak istenen oyunun seçimi yapılmalıdır. Ucuz konsol oyunu seçilmesi de ayrıca bir artı seçenektir.  

Marka
    Tümünü göster (12)
Renk
Garanti Durumu
Fiyat

 – 

  • 29.9
  • 6182.55