0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Kitap, Dergi ve Yayınlar

En Popüler Kitaplar

Hayatımızın hemen hemen her alanında ihtiyaç duyduğumuz, birçok çeşidi bulunan kitaplar bizim hemen en yakın dostumuz hem de ham bilgi kaynaklarımızdandır. Romanlar, seyahat kitapları, kişisel gelişim kitapları, sağlık kitapları, test kitapları, sanat kitapları ve yemek kitapları gibi daha birçok çeşidi bulunan kitaplar hızlı ve güvenilir bilgi kaynaklarının başında gelmektedir.

Çok eski çağlardan günümüze kadar uzanan kitaplar bize bir dost olmakla kalmaz aynı zamanda sağlıklı bir vakit geçireceğimiz hobimiz de olurlar. Bilim kurgu kitaplar büyülü dünyaları ile hayal gücümüzü geliştirmek ile beraber empati duygumuzu da geliştirir. Bilim insanlarına göre stres ile en iyi baş etme yöntemlerinden biri olan kitap okuma, kelime dağarcığınızı da geliştirir. İleri yaşta unutma ile ilgili problem yaşamamak için genç yaşta sıklıkla kitap okumak gerekmektedir. Hafızayı oldukça dinç tutan bu aktivite hem güzel bir hobi hem de bir kültürdür.

Fantastik romanlar, bilim kurgular, biyografiler, tarihi romanlar… Hepsi ayrı bir zevke ve özelliğe sahiptir. Kendinizi daha iyi tanımak ve tanıtmak için bol bol kitap okumalı ve iyi bir yaşam için ne kadar da önemli olduğunu anlamalısınız. Pratik düşünebilme ve zaman kaybını önleme gibi günlük hayatta mutlaka işinizi kolaylaştıracaktır.

Kitap Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

• Kitap kapaklarına aldanmayın: Çoğu okuyucunun düştüğü en büyük hatadır kitap kapağına aldanmak. Yayın evinin ya da yazarın tercihine göre tasarlanan kitap kapağı bazı okuyucuları etkileyebilir. Kitabın rengi, kapağındaki fotoğraf ya da tasarım, yazılarda kullanılan font, tüm bunlar okuyucunun kitabı satın almasında oldukça etkilidir. Bu yüzden kitap satın alırken kitabın kapağına odaklanmak yerine içinde yazana bakmalı ve ona göre satın almalıyız.

• Eleştirileri kulak arkası yapmayın: Bir kitabı satın alma işleminde eğer kararsızlık yaşıyorsak mutlaka eleştirilere bakmalı ve ona göre kitabı alıp almayacağımıza karar vermeliyiz. Bu noktada online kitap almak size avantaj sağlar. Yorumuna güvendiğiniz okuyucuların ya da internetteki herhangi bir okuyucunun kitap hakkındaki yorumunu okumalı ve ona göre karar vermelisiniz.

• Yaş faktörünü es geçmeyin: Çocuk kitapları her ne kadar eğlenceli ve neşeli olsa da biz yetişkinler için pek uygun olmayabilir. İşte bu noktada kitabı satın alacak kişinin kendi yaş grubuna uygun kitabı satın alması gerekmektedir. Örneğin ortaokul çağındaki bir çocuğa ilgi duyabileceği macera ya da bilim kurgu tarzında kitaplar önerirken, üniversite sınavına hazırlanan bir gence ise paragraf soruları çözme ya da matematik tarzı alan konulu test kitapları önerebiliriz.

• Kitap denildiğinde akla hemen roman ya da hikâye türü gelse de aslında KPSS kitapları tarzı sınava hazırlık kitapları da oldukça çok ilgi görmektedir.

Online Kitap Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Online kitap almanın belki de en güzel yanı kitapları uygun fiyata alabilme durumudur. Çeşitli kampanyaları takip ettiğiniz zaman istediğiniz kitabın indirime girdiği günleri takip edebilir ve çok daha uygun bir fiyata sahip olabilirsiniz. Eğer daha önceden okunmuş, birkaç sayfası buruşuk olan kitaplar sizin için sıkıntı değilse ikinci el kitapları da tercih edebilir ve normal ki fiyatından çok daha düşük bir ücrete kitaba sahip olabilirsiniz. Sitemiz ucuz kitap al mantığı ile siz müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

Online En Popüler Kitap Nereden Alınır?

İnternette dolaşırken online kitap al tarzından reklamlar karşımıza çıkmaktadır. İşte bu devrede online kitap satın alabileceğiniz siteyi iyi seçmelisiniz. Sitemiz güvenilir olması, uygun fiyatlı ürünleri ve müşteriye sunduğu imkanlar ile birçok kitapseverin tercih ettiği bir sitedir.

Çocuk Kitabı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuk kitapları seçmek bazen tahmin ettiğinizden daha da zor olabilir. Çocuğunuzun okuyacağı ilk kitaplar sizin onun için seçtiğiniz kitaplar olacaktır. Kendi tarzına ve okuma zevkine uygun seçeceği kitapları ortaokul ya da lise yıllarında seçebilecek olgunluğa erişecektir. Fakat ilkokul ve anaokulu zamanlarında okuyacağı ya da sizin ona okuyacağınız kitapları büyük bir olasılıklı kendi seçmeyecektir. İşte bu aşamada çocuğu çok sıkmadan ve üzerinde bir baskı oluşturmadan kendi okuyacağı ya da dinleyeceği kitabı seçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kitabın dış kapağının rengine, görüntüsünü, kitap kapağındaki resme ve fonta odaklanan çocuk kendisine yakın hissettiği kitabı almak isteyecektir. Konusu hakkında bir bilgi sahibi olmasa da bu kitap kapağı onun ilgini çekmiştir. İşte bu durumda çocuğun hevesini kırmadan ve bu durumu zoraki bir hale sokmadan ona istediği kitabı almalısınız.

Sık Sorulan Sorular

En ucuz kitap nereden satın alınır?

En ucuz ve en kaliteli kitaplara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Kişisel gelişim kitapları, biyografi kitapları, seyahat kitapları, yemek kitapları, sanat ve bilim kitapları, din kitapları, korku ve fantastik kitaplar gibi daha nice kitap çeşidine sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
En iyi kitap siteleri arasında önemli bir yere sahip olan sitemiz üzerinden güvenli bir şekilde alışverişinizi yapabilir ve online bir alışveriş sitesinden alabileceğiniz en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Aradığım kitabı nereden bulabilirim?

Aradığınız her türlü kitabı sitemizden temin edebilirsiniz. Online kitap satın almanın git gide daha da popüler olduğu şu günlerde müşteriye güven veren, ucuz ve kaliteli kitaplar satan sitemizden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Gençlere hangi kitaplar önerilmelidir?

Gençlere ilk önce ilgi alanları sorulmalıdır. Bilim kurgu, macera, romantik, genç kız edebiyatı, fantastik, sanat ve bilim kitabı ve din kitapları gibi birçok alan bulunmaktadır. İlgi alanına göre seçeceği roman onu keyiflendirirken önereceğiniz ders ve yardımcı kitaplar da derslerindeki başarısını arttıracaktır.

Gençler arasında en çok okunan kitaplar genel olarak Harry Potter, yüzüklerin efendisi ve alacakaranlık gibi fantastik bir dille yazılmış kitaplardır. Gençlerin, özellikle de z kuşağının büyük bir ilgi ile okuduğu bu kitaplar genellikle kitapçılarda çocuk reyonunda olsa da hala yetişkinliğin başındaki hemen hemen her bireyin ilgisini çekebilecek bir güce sahiptir.

Yine aynı şekilde Ahmet Ümit kitapları da gençlerin ilgisini çeken kitapların başında gelmektedir. Ahmet Ümit’in polisiye türünde yazdığı romanlar, katil kim sorusuna her defasında okuyucuyu şaşırtarak cevap veren bu romanlar gençlerin ilgisini epey çekmekle beraber onları roman okumaya alıştırmaktadır da.

Hangi kitapları okumalıyım?

Kitap önerileri yakın çevrenizdeki dostlarınızdan, internetteki bloggerlardan ya da ünlü yazarlardan alacağınız tavsiyelerdendir. Kitap zevkine güvendiğiniz herhangi birinden alacağınız bir kitap tavsiyesi, türü ne olursa olsun size bir şeyler katacak ve hayatta işinizi bir tık kolaylaştıracaktır.

Örneğin Stefan Zweig kitapları son dönemde insanlar arasında oldukça popüler olmuş bir seriler arasındadır. Diğer birçok yazara nazaran oldukça fazla kitaba sahip bir yazar olan Zweig ince yapılı, öykümsü kitapları ile çoğu okuyucunun vazgeçilmezleri arasındadır.

Gülseren Budayıcıoğlu kitapları da yine son dönemde oldukça fazla popüler olmuş kitaplardandır. Kitapçılarda en çok satanlarda ya da marketlerin kitap bölümlerinde sıklıkla rastlayacağınız bu kitaplar genel olarak bir psikiyatristin hastalarının hikayeleridir aslında.

Gün içerisinde ideal kitap okuma süresi ne kadardır?

Uzmanlara göre ortalama bir birey gün içerisinde en az 20 dakika okumalıdır. Tabi ki bu süre başlangıç süresidir. Okuyucu kitap okumayı alışkanlık edindikten ve okuduğu kitabı sevdikten sonra bu süre git gide arttırılmalıdır. Toplu taşımada geçen ölü saatler, gün içerisindeki molalar değerlendirildiğinde kitap okumaya daha fazla vakit ayırabiliriz.

En Popüler Kitaplar

Kazancınız 12%
Promosyon
899.00 TL 703.12 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (100)
Yayınevi
  Tümünü göster (100)
Baskı Sayısı
  Tümünü göster (14)
Çevirmen
  Tümünü göster (99)
Yazar
  Tümünü göster (100)
Mağaza
  Tümünü göster (26)
Fiyat

 – 

 • 11.9
 • 22050