Bebek Oyuncak

Oyuncaklar İle Keyifli Vakitler 

 

Tarih boyunca başta çocuklar olmak üzere tüm insanlarla oyuncaklar arasında büyük bir bağ olduğu bilinmektedir. Her yaştan çocuğun hayal gücünü ortaya koyabildiği rengarenk ve çeşit çeşit çocuk oyuncakları bulunmaktadır. Yıllar geçtikçe özellikle teknolojinin etkisi ile oyuncaklar oldukça fazla sayıda çeşitlenmiştir. Oyuncak markaları ailelerin ve çocukların ilgisini çekmeyi başaran yaratıcı oyuncaklar üretmektedirler. Renklerine, çeşitlerine, yaş kriterine göre farklı oyuncak modelleri üretilip çocukların beğenisine sunulmaktadır. Yalnızca çocukların değil yetişkinlerin, kadın, erkek, genç ve yaşlı birçok farklı insanın merakını çeken oyuncaklar bulunmaktadır. Keyifli zaman geçirmek adına her yaş ve cinsiyetten insanlar birbirinde güzel oyuncaklar satın almaktadırlar.  

 

Çocuklar oyuncaklar çeşitleri sayesinde hem vakitlerini güzel geçiyor hem de yeni şeyler öğrenip becerilerini geliştirebiliyorlar. Yetişkinler ise boş zamanlarında kafalarını dağıtabilecek oyuncaklarla vakitlerini değerlendiriyorlar. Oyuncaklar aynı zamanda birlikte oynandığı zaman çocuklar arası ya da bireyler arası sosyalleşmeyi de sağlamaktadır. Eğlenceli vakit geçirebileceğiniz farklı fiyat ve modellere sahip oyuncaklara sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. 

 

Farklı Kategoride Oyuncaklar Çocukların Seçimine Sunuluyor 

 

Modern zamanla birlikte üretim koşullarının ve tekniklerinin gelişimi ile oyuncak üreticileri de çok daha fazla kategoride oyuncak üretmeye başlamışlardır. Farklı kategorilerde farklı yaş gruplarına ve cinsiyetlere hitap eden oyuncaklar sayesinde keyifli vakit geçirmek çok daha kolay. Üreticiler ürettikleri oyuncakları alıcıya farklı kategoriler altında sunmaktadır. Bu da oyuncak satın almak isteyen kişilerin istediği türde oyuncağa çok daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. Bu kategoriler çocukların kişisel zevklerine göre özgürce oyuncak seçebilmelerine olanak tanımaktadır. Küçük yaşta bireysel özellikleri ortaya çıkmaya başlayan çocuklar kendilerince yaptıkları seçimlerle oynamaktan keyif aldıkları oyuncakları kendileri seçebilirler. Eğitici oyuncaklar çocuklarının eğitimlerinde önemli bir yere sahip olduğunu görmekteyiz. Çocukların farklı kategorilerdeki binlerce oyuncak arasından özgürce seçim yapabilmesi özgüvenlerinin inşası açısından önemlidir. 

 

Erkek Çocukların Oyuncak Tercihleri 

 

Büyümelerinin daha ilk yıllarında erkek ve kız çocuklarının oyuncak seçimlerinde de farklılıklar görülebilmektedir. İstisnaları olsa da erkek çocukları genellikle oyuncak araba modelleri oyuncak asker, oyuncak kamyon, oyuncak silah gibi tercihlerde bulunabiliyorlar. Bu tercihlerde çocukların gelişim sürecinde maruz kaldığı çevresel etmenler de belirleyici olabiliyor. Örneğin çevresinde çok fazla araba sohbeti yapılan çocuklar erken yaşta oyuncak arabalara ilgi duymaya başlayabiliyorlar. Ancak her oyuncağın her yaşta çocuk için uygun olmadığı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Çocukların yaş gruplarına göre oyuncak seçiminde de dikkatli olunması önemli bir kriter.  

 

Sitemiz üzerinden de göreceğiniz üzere farklı yaş gruplarına uygun erkek oyuncakları kategorileri bulunmaktadır. Üreticiler çocukların gelişim dönemlerine hassas bir şekilde yaklaşık her yaş grubuna özgü kategorilerde üretim yapmaktadırlar. Bebeklik çağlarından itibaren çocukların gerçek hayatı oyuncaklarla öğrendiği gerçeği araştırmacılar tarafından ortaya konulmuştur. Bu bağlamda oyuncaklar çocukların gerçek hayatı öğrenmelerinde önemli bir yer tutar ve seçimlerde buna göre yapılmalıdır. Bazı oyuncakların küçük yaştaki çocukların oynamasına izin verilmemektedir. Bunun yanında çocuklar büyüdükçe de bazı oyuncakları olan merakları azalmaktadır. Bu yönden farklı kategorilerin oluşması çocuklar için de pratik faydalar sağlar. 

 

Kız Çocukların Oyuncak Tercihleri  

 

Gelişimlerinin sağlıklı olması açısından çocukların oyuncak seçiminde özgür olmaları önemli bir noktadır. Çocukların hangi becerilere sahip olduğunu, nelerle uğraşmaktan mutluluk duyduğunu tespit edip buna göre oyuncaklarla onları ödüllendirmek gerekir. Ülkemizde kız çocukları ailelerinden gördükleri rol modellerin etkisiyle daha çok oyuncak makyaj seti, bebek, mutfak, evcilik ve Barbie oyuncakları setleri gibi bir takım seçimler yapmaktadırlar. Kız çocuklarının tercih ettiği bu kız oyuncakları erken yaşta farklı beceriler kazanmalarına yol açmaktadır. Örneğin evcilik oyunları, mutfak oyuncakları ve bebeklerle geçirdikleri keyifli zamanlar aracılığıyla zihinsel gelişimleri de yönlendirilmiş oluyor. El becerilerinin gelişimine destek sağlayan oyuncak çeşitlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.  

 

Oyuncaklar şüphesiz ki insanların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine oldukça pozitif etkiler sağlamaktadır. Çocukların bu sebepten dolayı oyuncak seçimlerinde özgür bırakılmalarının öneminin bir kez daha altını çizmek gerekir. Çocukların gelişimlerini yalnızca belli konularla sınırlandırmamak önemlidir. İleride başarılı olabilecekleri farklı yönlerini geliştirebilmeleri sağlamak için oyuncaklar iyi bir seçenek. Her kategoriden özgürce oyuncak seçebilmelerini sağlamak gerekir. Kız çocuklarının oyuncak çeşitlerini ev, oyuncak mutfak seti, bebeklerle, çocuklar için eğitici oyuncaklarla geniş tutmak onların ileriki yaşamlarında çok daha özgür olabilmelerinin yolunu açmaktadır. Çocukların hayal güçlerini ve motor gelişimlerini destekleyecek en iyi oyuncakları seçmelerinde onlara kılavuz olmalıyız. 

 

Cinsiyet Farkı Gözetmeyen Oyuncaklar 

 

Erkek ve kız çocuklarının farklı kategorilerde oyuncak tercihinde bulunabildiği gerçeğinin yanında ortak oyuncaklar da söz konusudur. Son yıllarda yapılan araştırmalar çocukların oyuncak seçiminde özgür bırakıldıklarında diğer cinsiyetin oyuncaklarıyla da keyifli vakit geçirebildiklerini ortaya koymuştur. Ahşap oyuncaklar, peluş oyuncaklar, oyuncak kedi, köpek, ayı ve eğitici çocuk oyuncakları gibi seçeneklerle kız ve erkek çocukları birlikte oyun kurabilmektedirler. Kız ve erkek çocuklarının ayrı oyun zevklerinin toplumsal eğitimden kaynaklandığı bir gerçektir.  

 

Cinsiyetler arası sosyalleşme çocukluk yaşlarından itibaren çok önemli bir konudur. Oyuncaklar da bu tip sosyalleşmelerin en önemli araçlarındandır. Oyuncaklar ve oyunlar sayesinde çocuklar cinsiyet eşitliğini küçük yaşta öğrenebilmektedirler. Oyuncaklar, çocuklara oyunlar aracılığıyla birlikte vakit geçirebilmenin keyfini tattırırlar. Oyuncak markaları bunu göz önünde bulundururlar. Erkek ve kız çocuklarının kutuplaşmadan çağdaş bir yaşam şeklini öğrenmelerine yardımcı olur. Eğlence, cinsiyet fark etmeksizin tüm çocukların hakkıdır. Ve onlara eğlenceyi sunan en önemli araçlar oyuncaklardır. Sizler de sitemiz üzerinden çocukların sosyalleşebilecekleri ve keyif alabilecekleri tüm oyuncak çeşitlerine erişim sağlayabilirsiniz. 

 

Doğru Etki İçin Doğru Oyuncağı Seçin 

 

Uzmanların tavsiyeleri her gelişim dönemine uygun oyuncağın doğru seçilmesi yönündedir. Çocukların oyuncaklarla oynarken gelişimlerinin de verimli bir şekilde sağlanabilmesi amacıyla oyuncakları onların yaş guruplarına göre tercih edilmelidir. Yaş gruplarına uygun olmayan oyuncaklar çocuklara gereken faydayı sağlamayabilirler. Hatta uygun yaş grubunda olmayan oyuncaklar olumsuz sonuçlar da doğurabilmektedir.  

Sert zeminler için bebek oyun halısı gibi ürünler de tavsiye edilir. Çocukların gelişimlerinde istenilen hedefe varmak için oyuncak kategorilerinin dikkatle incelenmesi tavsiye edilmektedir. Üreticiler seçimlerin daha doğru yapılabilmesi amacıyla kategoriler halinde oyuncakları sunmaktadırlar. Örneğin 4 aylık bebek oyuncakları, 1 yaş, 2 yaş için oyuncaklar, 4 yaş oyuncakları gibi farklı kategorilerle satın alacak kişinin doğru tercihi yapması sağlanmaktadır.  

 

Gerekli becerileri kazanmasında çocukların oyuncak tercihini bu gibi kategorilerden en uygunu içerisinden yapmaları faydalı olacaktır. Henüz oyuncak tercihi yapabilecek çağda olmayan çocuklar için ebeveynler kılavuz görevi üstlenmeliler. En doğru kategori, en doğru yaş grubu ve en doğru oyuncaklar ile çocuklarınızın motor gelişimlerini, sosyal ve fiziksel becerilerini geliştirme imkânına sahip olabilirsiniz. Özetle çocuklar üzerinde, doğru bir oyuncakla amaçladığınız olumlu etkiyi görebilirsiniz. 

 

Oyuncakların Fiziksel, Psikolojik Ve Zihinsel Faydaları 

 

Çocuklar için oyuncaklarla oynamanın en önemli amacı eğlencedir. Oyuncaklar, çocukları eğlendirmenin en önemli yoludur. Ancak oyuncakların çocuklar açısından sadece eğlendirme özelliği ile sınırlandırılması doğru değildir. Çocuklar, oyunlar yoluyla hayatı deneyimlemeye başlarlar. Oyunlarda kullandıkları oyuncaklar bu yönden önemlidir. Zihinsel ruhsal ve fiziksel olarak oyuncakların sağlayabileceği faydaları üç şekilde gruplandırabiliriz. Çocukların oyuncaklardan sağladığı zihinsel faydalar en küçük yaştan en büyük yaşa kadar izlenebilmektedir. Oyuncak çeşitlerinin fazla olması sayesinde farklı yaş gruplarında iken çocukların zihinsel gelişimleri devamlı desteklenebilmektedir. Transformer oyuncakları, örümcek adam oyuncakları gibi oyuncaklarla hayal güçleri etkin şekilde gelişim gösteriyor. 

 

Çocukların fiziksel gelişimleri de bir diğer en önemli konudur. Oyuncakların zihinsel gelişimde olduğu gibi fiziksel gelişimde de çok önemli bir yere sahip olduğu kanıtlanmıştır. Bebeklik çağlarından itibaren kaslardaki gelişimlerin oyuncaklar sayesinde olumlu yönde etkilendiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır. Çocukların kas gelişimlerinin yanında çok erken dönemlerde el becerilerinin gelişmesi de oyuncaklar aracılığıyla iyi bir şekilde desteklenebilmektedir. Bir diğer olumlu gelişim de çocukların psikolojik ve ruhsal yönlerinde yaşanmaktadır. Oyuncaklar sayesinde diğer çocuklarla sosyalleşen, eğlenceli ve güzel zamanlar geçilebilen çocuklar psikolojik açıdan sağlıklı büyüyebilmektedirler. Çocukların hem diğer çocuklarla hem de aileleri ile birlikte onlara uygun seçilmiş oyuncaklarla vakit geçirebilmesi psikolojik ve ruhsal açıdan iyi bir eğitim almalarını sağlar. 

 

Çocuk Oyuncakları Hakkında Merak Edilenler  

 

Oyuncak Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? 

 

Çocuklar için oyuncak seçiminde bulunmak çok özenli davranılması gereken bir konudur. Oyuncak satın alma esnasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.  

 

 • En önemli unsur çocukların yaş ve ilgi alanlarına uygun oyuncakların tespit edilmesidir. Çocuklar oynamaktan zevk almadıkları oyuncaklardan kolayca bıkacaklardır.  
 • Çocukların gelişim dönemlerine hitap etmeyen oyuncaklar onları duygusal olarak olumsuz etkileyebilirler. Bu da çocukların oynamayı başaramayacakları oyuncaklardan kaynaklanabilir. 
 • Satın almak isteyeceğiniz oyuncağın malzemesinin kalitesine önem göstermelisiniz. Oyuncak fiyatları kadar kalitesi de önemsenmelidir. Çocuklar kırmayı ve fırlatmayı sevebildikleri için oyuncakların kalitesiz malzemeden üretilmesi zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu sebepten dolayı kaliteli oyuncaklar seçmek önemlidir.  
 • Özellikle küçük yaştaki çocuklara kolay parçalanabilir oyuncaklar verilmemelidir. Kolayca yutabilecekleri ya da boğazlarında kalabilecek oyuncaklar tercih edilmemelidir.  
 • Oyuncak alırken çocukları çok farklı yönlerden geliştirecek olan türler tercih edilmelidir.  
 • Çocukların yaratıcılıklarını besleyecek merak görüntülerini harekete geçirebilecek oyuncaklara öncelik verilmelidir.  
 • Hem eğlendirip hem de yeni şeyler öğrenebilecekleri oyuncaklar tercih edilmelidir.  

 

Çocuğumun Yaşına Uygun Oyuncaklar Bulmakta Zorlanır Mıyım? 

 

Sitemiz üzerinde oyuncaklar yaş guruplarına göre kategorilere ayrılmıştır. Çocuğunuzun yaşına uygun oyuncak bulmakta zorlanmayacaksınız. Transformers oyuncakları da uzaktan kumandalı helikopter de farklı kategorilerde bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden farklı kategorilere göz atarak en uygun oyuncağı satın alabilirsiniz. 

 

Kaliteli Oyuncakların Özellikleri Nelerdir? 

 

Kaliteli oyuncakların en büyük özelliği kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Çocuklar oyuncakları ağızlarına alabildikleri için sağlıklı malzeme ve boyalardan üretilmiş oyuncaklar öncelikli tercih sebebi olmalıdır. Bunun yanında en kaliteli oyuncak çocuğunuza en büyük faydayı sağlayacak oyuncaktır. Çocuğunuzun yaşına, ilgi alanlarına uygun ve kaliteli malzemeden üretilmiş oyuncaklara sitemizden ulaşabilirsiniz. 

 

Oyuncaklar Hakkında Gerekli Bilgiler Bulunuyor Mu? 

 

Sitemiz üzerinden satışa sunulan oyuncaklar hakkında ayrıntılı bilgiler elde edebilirsiniz. Hangi yaş grubuna uygun olduğu, hangi kategoriye ait olduğu, hangi malzemeden üretildiği gibi farklı sorulara cevaplar bulabilirsiniz. Oyuncaklarla hangi yaşlarda çocukların oynayabileceğini detaylı bilgilerden incelebilirsiniz. 

 

Erkek Çocuklar Daha Çok Hangi Kategoriden Seçim Yapıyorlar? 

 

Erkek çocuk oyuncakları çok çeşitli olmakla birlikte farklı kategorilerde incelenmeye açıktır. Erkek çocuklar genelde oyuncak bebek arabası yerine uzaktan kumandalı araba, otobüs, kamyon, silah oyuncakları tercih etmektedirler. Farklı araba oyuncak modelleri çok fazla ilgi görmektedir. Büyüdükleri çevrenin etkisiyle farklı kategori oyuncaklara ilgi duyabilirler. Onlar için en uygun ve onların en çok sevecekleri oyuncak kategorilerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. 

 

Oyuncak Fiyatları Neye Göre Belirleniyor? 

 

Oyuncak fiyatları oyuncağın büyüklüğü sahip olduğu fonksiyonlarının çeşitliliği ve malzemesinin kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin Barbie bebek fiyatları kendi içinde farlılıklara sahiptir. Oyuncağın tek ya da set olarak satışından kaynaklanan fiyat farklılığı da olabilmektedir. Oyuncakların boyutları ve üretildikleri malzemenin değeri de fiyat belirleyen unsurlar arasındadır. 

Sizler de en uygun fiyata ve en kaliteli oyuncak çeşitlerine sitemiz üzerinden ulaşma imkânına sahipsiniz.

Kazancınız 6%
7,655.24 TL 7,176.12 TL
Kazancınız 43%
150.00 TL 85.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
199.00 TL 149.14 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
89.00 TL 74.10 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
499.00 TL 341.99 TL
Kazancınız 7%
13,816.00 TL 12,912.00 TL
Kazancınız 11%
1,379.63 TL 1,223.69 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (100)
Cinsiyet
Karakter / Tema
  Tümünü göster (31)
Yaş
  Tümünü göster (40)
Malzeme
Mağaza
  Tümünü göster (88)
Fiyat

 – 

 • 15.85
 • 12912