0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

BELGESEL

Belgesel izlemek pek çok insan tarafından oldukça sevilen şeylerden birisidir. Belgeseller bize çok fazla bilgiler katıp, kültür seviyemizi oldukça üst seviyelere taşıdıkları için insanların izlemesi gereken şeylerden birisi olmaktadır. Herkesin beğendiği belgesel şekli de illa ki değişiklik göstermektedir. Herkes aynı belgeselleri izleyip bunlardan zevk alacak diye bir durum söz konusu değildir.

Belgeseller kimi zaman televizyondaki belgesel kanallarında karşımıza çıkıyor olsa da belgesellere başka türlü erişmenin de pek farklı yolları bulunmaktadır. Kişiler sosyal platformlar ya da daha birçok farklı aracılar ile kolay bir şekilde belgesellere ulaşabilir. En çok tercih edilenleri ise hayvan belgeseli olmaktadır. Hayvanlar alemi belgesel konusunda inanılmaz derecede zengin olup haklarında bilgi sahibi olmak isteyen insanlara çok fazla şey katmaktadır. 

Kişilerin en çok merak içerisinde bulundukları durumlardan birisi de en iyi belgeseller olmaktadır. Bu belgeseller kolay bir şekilde sıralanamamış olsa da belgesel konusunda belki de en çok dikkat çeken firmalardan birisi National Geographic olmaktadır. İnsanlar zevk alarak güzel çekilmiş National Geographic dvd satın alarak belgeselleri iyi çekim kalitesi ile izleyebilmektedir. 

Belgesel Çeşitleri 

İnsanlar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de onların izleyecekleri belgesel çeşitleri olmaktadır. Hayvan belgeseli en çok rağbette olan belgesel türü olsa da daha pek çok farklı belgesel çeşidi bulunmaktadır. Dvd ve dvd film halinde de bulunabilecek olan belgesel çeşitlerinin birkaçı şu şekilde sıralanabilmektedir; 

 • Bilim Belgeselleri; bilim belgesellerinin çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Kimi zaman uzayı kimi zaman ise kimyayı inceleyen bilim belgeselleri insanların ağzını açık bırakacak derecede fazla bilgi sunmaktadır. 
 • İnsan ve Genetik Belgeselleri; belgesel filmleri olarak karşımıza çıkan bu kategoride pek çok farklı evrim teorisine dair belgeseller bulmak mümkündür. 
 • Kültür ve Sanat Belgeselleri; genelde kültür ve sanat dünyasının tarihi halinde olmaktadırlar. 
 • Vahşi Yaşam ve Yeryüzü Belgeselleri; hayvanlar alemi belgesel konusunda zengin olduğundan bu konuda da yer almaktadır. 
 • Yaşam Öyküleri; genelde yaşamış başarılı kişilerin hayatlarını konu alan belgesel filmleri olmaktadır. 
 • Filmografi Belgeselleri; en çok tercih edilen filmler hakkındaki belgeseller arasında yer almaktadır. 
 • Dini Belgeseller; dinin her çeşidini öğretmeyi hedefleyen belgeseller arasında yer almaktadır. 
 • Kültür ve Sanat; kültür ve sanatın dalları hakkındaki belgesellerdir. 
 • Gezi Belgeselleri; insanların en çok dikkat ettiği belgeseller arasında yer almaktadır. 
 • Doğa Belgeselleri; vahşi hayat ve doğanın işleyişini ele alan belgesellerdir. 

Belgeseller Neden Önemlidir?

Belgeseller gerek insan tarihi gerekse yaşamın ta kendisi için ışık tutan filmlerdir. En iyi belgeseller genelde insan anatomisini ve hayvanlar alemini ele alan belgesellerdir. Belgesel izleyerek insanlar zihinlerini güçlendirebilir ve ataları hakkında bilgi birikimine kolay bir şekilde sahip olabilir. 

İnsanların pek çoğunun zihninde görsel şeyler daha çok yer tutacağından bir ansiklopediden okumaktansa belgesel izlemek insanların daha çok hoşuna gidebilecek şeylerden birisi olabilmektedir. 

Belgesel Fiyatları 

Belgeseller genelde dvd ve dvd film olarak ikiye ayrılabilmektedir. Son dönemlerde ise insanların asıl merak ettikleri şeylerden birisi belgesel fiyatları olmaktadır. Belgesellerin fiyatları yayın firmalarına ya da satış departmanlarına göre değişiklik gösterir. 

National Geographic dvd ve national geographic belgesel dvd fiyatları genelde değişiklik gösterse de her sitede birbirine benzer fiyat aralıklarında bulunur. Eğer siz de kaliteli belgesel ve en iyi belgeseller için arayış içerisinde iseniz kesinlikle aZall sitesine göz atabilirsiniz. Bu sitede her kesime hitap eden her bütçeye uygun belgeselleri bulmak mümkün.

Kazancınız 30%
100.00 TL 69.90 TL
Kazancınız 20%
100.00 TL 79.90 TL
Kazancınız 28%
249.90 TL 179.90 TL
Kazancınız 40%
100.00 TL 59.90 TL
Kazancınız 13%
80.00 TL 69.90 TL
Kazancınız 40%
100.00 TL 59.90 TL
Kazancınız 40%
100.00 TL 59.90 TL
Kazancınız 40%
100.00 TL 59.90 TL
Kazancınız 40%
100.00 TL 59.90 TL
Kazancınız 40%
150.00 TL 89.90 TL
Kazancınız 40%
100.00 TL 59.90 TL
Kazancınız 40%
100.00 TL 59.90 TL
Kazancınız 22%
89.90 TL 69.90 TL
Kazancınız 40%
100.00 TL 59.90 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (24)
Mağaza
Fiyat

 – 

 • 59.9
 • 269.9