0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Mutfak Temizliği

TEMİZLİK MALZEMELERİ KALİTESİYLE HAYAT KURTARABİLİR

Temizlik malzemeleri hayatımızın önemli bir alanını işgal etmektedir. Her evin değişmez ihtiyaçlarından biri olan temizlik malzemeleri seçimi ve kullanımı ile dikkat gerektiren bir süreçtir.

Süpermarketlere girildiğinde neredeyse herkesin uğradığı reyonlardan biri de temizlik malzemeleri bölümleridir. Ev ve işyerlerinin hijyeninin korunmasında etkili bir rol üstlenen temizlik malzemeleri, kullanımları sırasında ayrıca titizlik gerektirmektedir.

Her İhtiyaca Uygun Temizlik Malzemeleri Mevcuttur

Temizlik malzemeleri ihtiyaca göre üretilmiş ve sınıflandırılmış ürünlerdir. Mutfak temizleme ürünleri en dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Mutfakta gıda ağırlıklı bir süreç işlediği düşünüldüğünde, mutfak temizleme ürünleri alınırken sağlığa etkileri ön planda tutulmalıdır.

Mutfak temizlik ürünleri arasında en sık kullanılan malzemeler yağ çözücü ile kireç sökücü olarak ön plana çıkmaktadır. Sürekli yemek pişirilen yer olan mutfaklar yağ sıçramalarına en açık alanlardır. Pişirme esnasında çevreye yağ sıçrayabileceği gibi, buharla yayılan yağlar da mutfaklarda dolaplara ve zemine yapışacaktır. Zamanında ve etkili bir temizlik yapılmadığı takdirde altından kalkılması zor kir katmanları oluşturan yağ kalıntıları için en etkili çözüm yağ sökücü olacaktır.

Yağ Çözücü Farklı Konseptlerde Sunulmaktadır

Mutfak temizleme ürünlerinin başında gelen yağ çözücü kullanıcısına farklı modellerde sunulmaktadır. Yağ çözücü sprey, kullanım kolaylığı açısından bu modellerin en çok tercih edilen temizleme ürünüdür. Yağ çözücü sprey, sıvı modeller ile ulaşılmasında zorluk yaşanan yüzeylere rahatlıkla temas edebilir ve rahat bir temizlik imkanı sağlayabilir. Mutfak temizleyici ürünler arasında yağ sökücü bu nedenle etkili bir üründür.

Yağ Sökücü Başka Kimyasallarla Karıştırılmamalı

Yağ sökücü etkili bir kimyasaldır. Yağ çözücü başka bir kimyasal ile karıştırılırsa ortaya insan sağlığına zarar verebilecek tepkimeler çıkabilmektedir. Bu nedenle yağ sökücü kullanılacaksa tek başına uygulanmasında fayda olacaktır.

Yağ çözücü sprey uygulandığı bölgede bir süre bekletilmelidir. Yağ çözücü yüzeye sıkıldıktan sonra hemen silme işlemine geçilmesi durumunda etkili bir temizlik ortaya çıkmayacaktır. Yağ sökücü bir süre uygulanan zemin üzerinde bekletilmeli, kimyasalların kir katmanlarına erişimine izin verilmelidir. Ardından silinmeli ve su ile durulanmalıdır. Bu sayede yüzeyin temizliği sağlanırken kimyasal kalıntılarından da kurtulmuş olunacaktır. Kullanıcısına önemli bir uyarı da yağ sökücü uygularken mutlaka eldiven kullanması olacaktır.

Kireç Sökücü Hijyen Sağlıyor

Ev ve işyerlerinin tuvaletleri ve banyoları ile lavabolarının temizliğinde kireç sökücü ürünler etkili çözümler sunmaktadır. Evde, özellikle de işyerlerinde tuvaletler sıklıkla ziyaret edilen, gelen müşterilerin de kullandığı ortak alanlardır. Ortak alanların temizliği, insan sağlığı açısından son derece önem taşımaktadır. Su ile sık teması olan alanların kireç üretmeleri normaldir. Belirli periyotlarda bu alanlar kireç kalıntılarından arındırılmazsa ortaya katmanlar çıkabilecektir. Bu aşamadan sonra ise temizlik tam anlamıyla işkenceye döner. Bunun önüne geçmenin yolu da belirli aralıklarla banyo, tuvalet ve lavaboların temizlemekten geçmektedir.

Kireç sökücü sprey bu alanların temizliğinde etkili çözümler sunmaktadır. Banyo, tuvalet ve lavabolarda kireç sökücü sprey kullanılarak oluşan katmanların yumuşaması sağlanabilir. Bir süre bekledikten sonra da fırça yardımıyla silinmesi birkaç dakika içinde kireçlerin yok olmasını sağlayacaktır.

Yağ çözücü ürünlerde olduğu gibi kireç sökücü de kesinlikle başka kimyasallar ile karıştırılmamalıdır. Özellikle tuz ruhu ile karıştırılan kireç sökücü ortaya zehirli kimyasallar çıkarabilir, bu da kullanıcısını zehirleyebilir.

Temizlik malzemeleri kullanımı bu nedenle büyük önem taşımaktadır. İster yağ çözücü olsun isterse kireç sökücü kullanım aşamasında dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Kullanıcı eldiven kullanarak, gözlük takarak bu kimyasallardan kendilerini mümkün olduğu kadar korumalıdır.

Temizlik malzemeleri arıyor, mutfak temizleyici ürünler arasında tercih yapamıyorsanız, azall markası size kılavuzluk yapacaktır. aZall ürünlerini incelemeden mutfak temizleme ürünü alınmaması tavsiye edilir.

Marka
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 108.34
  • 239.12