0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Küvet ve Yardımcı Malzemeler

Bebeklerde Temizlik ve Malzemeleri 

İnsanın en çok ilgiye, bakıma ve korunmaya ihtiyaç duyduğu dönemi olan bebeklikte, en önemli konulardan biri de temizliktir. Anne babaların dikkatli ve özenli olmaları gereken temizlik ve bakım konusunda birçok yardımcı materyal vardır. Annelik ve babalık belki de dünyadaki en güzel duygulardan biridir fakat bu hisle birlikte bazı gereklilikler de beraberinde gelir. Bir çocuk sahibi olmak ve ona bakıp, onu büyütmek büyük sorumluluk isteyen bir süreçtir. Özellikle konu temizlik olunca bünyeleri ve ciltleri hassas olan bebeklere büyük özen gösterilmelidir. Anne ve babaların, bebeklerinin temizliğini yaparken kullandıkları malzemelere dikkat etmeleri ve bunları dikkatli seçmeleri gerekmektedir. Bir bebeğe banyo yaptırmak hassasiyet isteyen bir iştir ve bunun yapılacağı ortam uygun şartlarda olmalıdır. Bebek küveti ve bebeğin banyosu yaptırılırken kullanılan diğer malzemeler dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır.  

Bebek Küveti Nasıl Olmalıdır? 

Anne ve baba olmaya hazırlanan kişiler genellikle bebekleri dünyaya gelmeden önce bütün hazırlıkları yapmaya başlarlar. İhtiyaç duyulacak her şeyi önceden hazır etmek, sonradan yaşanacak sıkıntıların da engellenmesini sağlayacaktır. Bu hazırlıklardan biri olan bebek banyo ürünleri içerisinde küvet önemli bir detaydır. Bebeklerin banyo küvetleri alınırken, diğer bebek ürünlerinde olduğu gibi dikkat edilecek noktalar bulunmaktadır. Bunlardan biri küvetin dengeli olmasıdır. Banyo küveti dengeli olursa bebeğin daha rahat yıkanması sağlanır ve herhangi bir kazaya sebebiyet verilmesi engellenmiş olur. Dengeli olmasının yanı sıra dayanıklı olması da önemli bir faktördür. Sağlam ve rahat kullanımı olan bir küvet bebeğin güvenliğini sağlamak açısından önemlidir. Küvetin şekli de bebeğin pozisyonunun kolay sağlanması için önemlidir. En önemli nokta bebek banyo küveti içerisinde bebeğin parmağını sokabileceği genişlikte bir delik olmaması ve küvetin kenarlarının keskin olmamasıdır. Küvet içerisinde bebeğe zarar verecek herhangi bir noktanın bulunmamasına dikkat edilmelidir. 

Bebek Küveti Çeşitleri 

Bebeğin banyo alışkanlığı kazanabilmesi ve bu durumu sevebilmesi için banyo ürünlerinin doğru seçilmesi gerekir. Hem rahat edeceği hem de seveceği ürünlerin kullanılması banyo yapmaktan çekinmemesi için önemlidir. Çok fazla aksesuarın olduğu bir küvet bazı kazalara ve istenmeyen durumlara sebebiyet verebileceğinden sade tercihler yapılmalıdır. Banyonun bir bölümü bebek için ayrılması ideal olacaktır fakat yeterli alanı bulunmayanlar için de seçenekler vardır. Katlanabilir bebek küveti kullanıldıktan sonra kaldırılabileceği için fazla alan işgal etmez. Küvetlerde birçok seçeneğin olmasının yanı sıra küvet setleri de mevcuttur. İstenilen desende ve modelde uyumlu banyo ürünleri bir arada alınabilir. Her renk küvetin bulunduğu bebek banyo ürünlerinde şeffaf bebek küveti de bulunur. Birçok kullanım alanı için geliştirilmiş, farklı desenlerde bebek küvetleri rahatlıkla bulunabilir. 

Bebek Temizliğinde Yardımcı Malzemeler 

Bebeklerin temizliği hassas bir konu olduğu için sadece bir küvetin bulunması yeterli olmayacaktır. Bu ürünler tek tek alınabileceği gibi birçok ürünün bir arada bulunduğu bebek küvet seti de tercih edilebilir. Bu setlerin içerisinde genellikle küvet, kova, banyo filesi ve süngeri bulunmaktadır. Banyo filesi, tek başına bebeğini yıkamakta zorluk çekenler için bir araçtır. Bebeği kavrayarak tutulmasını ve yıkanmasını kolaylaştırır. Küvet ve fileler ayrı ayrı satılabileceği gibi fileli bebek küveti de bulunmaktadır. Bebek banyo setleri içerisinde bulunan malzemeler kapsamında değişim göstermektedir. Temel malzemelerin bulunduğu setler olduğu gibi ekstra malzemeler de bulunabilir. Bunlardan biri de lazımlıktır. Banyo alışkanlığıyla birlikte tuvalet eğitimi de kazandırılabilir. Yine oyuncaklar da bazı setler içerisinde bulunmaktadır. 

Bebek Banyo Ürünleri Fiyatları 

Bebek sahibi olduktan sonra genelde bütün harcamalar onların ihtiyaçları üzerine yapılır. Her ne kadar bütün anne babalar çocukları için en güzelini ve iyisini istese de her bütçe buna uygun olmayabilir. Birçok modelin ve rengin bulunduğu bebek banyo ürünleri kapsamında da bu durum geçerli olabilir. Bunun için daha uygun olabilecek yollar bulunabilir. Her malzemenin tek tek alınması bütçeyi zorlayabileceğinden bebek küvet takımı daha hesaplı olacaktır. İçerisinde ihtiyaç duyulacak her malzemeyi barındıran bu setlerden bütçe uygunluğuna bağlı olarak daha geniş çaplı olanları da tercih edilebilir. Bebeklerin banyoyu sevmesi ve alışması için onların ilgisini çekecek ürünler daha çok tercih edilir. Her bütçe için birçok model ve renkte seçenekler bulunabilir. Bebek banyo küvet seti hem renklerin ve modellerin uyumlu görünmesiyle bebeklerin hoşuna gider hem de daha hesaplı olur. 

Bebek Banyo Ürünleri Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 • Alınan küvetin ve diğer malzemelerin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılan malzemelerin içeriği iyi araştırılmalı ve bebeğe zararlı olabilecek maddelerin olmadığından emin olunmalıdır. 
 • Küvetin ve yardımcı malzemelerin sağlam olması çok önemlidir. Her bir malzemenin dayanıklı olduğundan ve hemen kırılmayacağından emin olunmalıdır. Bebek banyo setleri içerisinde bulunan bütün parçalar aynı malzemeden yapılacağından hepsinin sağlamlığından emin olunması daha kolay olacaktır. 
 • Küvetin dengeli olması da yine önemli bir noktadır. Bebeğe banyo yaptırılırken kaymaması için küvetin dengede durması gerekir. Bebekler hareketli olacağından herhangi bir dengesizlik kazalara ve istenmeyen sonuçların yaşanmasına sebep olabilir. 
 • Küvetin koyulacağı yer ile ilgili önceden belirlemeler yapılmalıdır. Bu hangi küvet çeşidinin alınacağını da netleştirir. Eğer yeterli alan varsa buna göre bir küvet boyutu ve şekli tercih edilebilir. Yeterli alanı olmayanlar için de çeşitli bebek banyo küvetleri mevcuttur. 
 • Bebeğin temizliği kadar küvetin temizliği de önemlidir. Her banyo sonrası küvet iyice temizlenmelidir. Bunun için bebek banyo küvetinin fazla detaylı bölümlerinin olmaması ve kolay temizlenebilir bir yüzeyinin olması önemlidir.  
 • Küvetlerin fazla dar olmaması da önemli bir noktadır. Bebeğin içerisinde rahat etmesi gerekmektedir. Çok dar küvetler hem yıkamayı zorlaştırabilir hem de bebeğin sıkılmasına ve banyodan soğumasına sebebiyet verebilir. 

Sık Sorulan Sorular 

Bebek banyo küvetlerinde en çok tercih edilen malzeme hangisidir? 

Bebeklerin küvetlerinin ve temizlikte kullanılan diğer malzemelerin dayanıklı olması önemlidir. Bunun için kolay kolay kırılmayan ve sağlam bir madde olan polipropilen en çok tercih edilen malzemedir.  

En çok tercih edilen bebek banyo küveti modelleri nelerdir? 

Bebek küvetlerinde pratiklik ve rahatlık önemli bir konudur. Bu sebeple en çok tercih edilenler, ayaklı bebek küveti ve katlanır bebek küveti modelleridir.  

Bebek banyo ürünlerinde güncel fiyatlar nelerdir? 

Bebek küvet setlerinde başlangıç fiyatı yaklaşık ₺50’dır ve içerisindeki malzemeler ve modellere bağlı olarak ₺1000ya kadar çıkmaktadır. Tek küvet seçeneklerinde ise ortalama ₺30’dan başlar ve malzemenin yapısına, model ve renk seçeneklerine göre ₺3000’ya kadar ulaşabilir.

Kazancınız 8%
525.53 TL 481.83 TL
Kazancınız 8%
464.80 TL 428.46 TL
Kazancınız 8%
468.60 TL 431.80 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
146.79 TL 132.11 TL
Kazancınız 6%
326.29 TL 306.74 TL
Kazancınız 9%
563.48 TL 515.18 TL
Kazancınız 9%
563.48 TL 515.18 TL
Kazancınız 14%
400.00 TL 346.00 TL
Kazancınız 2%
224.55 TL 219.15 TL
Kazancınız 3%
237.75 TL 230.75 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
161.98 TL 145.78 TL
Kazancınız 8%
451.52 TL 416.79 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (14)
Set
Mağaza
  Tümünü göster (10)
Fiyat

 – 

 • 41.4
 • 1570.99