0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Çocuk Bisikleti

Çocuk Bisikleti 

 
Yürümeye başlayan tüm çocukların ilgisini çeken en keyifli oyuncak bisiklettir. Çocuk bisikleti, hem kız çocuklarının hem de erkek çocuklarının gelişimlerinde özellikle kaba motor kaslarının gelişimine katkı sağlar. Küçük çocuk bisikleti canlı renklerden ve kahraman figürleri ile süslenerek, küçük çocukların ilgisini ve dikkatini çeker. Çocuğun öz güvenini geliştirdiği gibi çocuğu enerjisini de atmasını sağlar. Aynı zamanda çocuk, bisiklet sayesinde denge kurmayı ve dengeyle birlikte yön kavramını da öğrenir. Bisiklet sürerken hipofiz bezi çalıştığı için çocuklar daha mutlu olurlar. Aktif olduğu içinde daha hızlı düşünme yeteneği kazanır. 

Çocuk Bisikleti Modelleri 

Çocuk bisiklet modelleri çocuğun yaşına, boyuna, cinsiyetine, beceri kabiliyetine ve markasına göre değişim gösterir. Artık çocuklar ebeveyn kontrollü bisikletler ile bir yaşına girmeden tanışıyorlar. Anneler, sabah ve akşam yürüyüşe çıktıkları zaman çocuklarını da bisiklete oturtarak, yürüyüşe eşlik etmelerini sağlarlar. Bu sayede çocuk annesiyle beraber hem gezerek, pedal çevirmeyi öğrenecek hem de keyifli vakit geçirecektir. Çocuklar ebeveyn kontrollü bisikletten sonra da 3 tekerlekli bisiklet ile tanışırlar. 3 tekerlekli bisiklet ebeveynlerinin kontrolünde evde ya da parkta, bahçede kullandırılıp, öğretilir. Erken yaşta alınan Küçük çocuk bisikleti çocuk için hem güzel aktivite olanağı hem de ileri yaşlarda bisiklet kullanarak sağlıklı yaşam tercihinde olmasını sağlar. Bisiklet sürmek dışarıda yapılabilecek en sağlıklı aktivitedir. Çocuklar üç tekerlekli bisikleti kullanmayı iyice öğrenince iki tekerlekli bisiklete geçiş yaparlar. İki tekerlekli çocuk bisikletlerinde denge kurmayı öğrenmeleri için bisiklet arka tekerleğine iki küçük tekerlek eklenir.  

 
Çocuğun denge kurduğunu gören ebeveynler küçük tekerlekleri de çıkartır. İki tekerlekli çocuk bisikletleri jant numaralarına göre çeşitlilik gösterir. 14 janttan24 janta kadar olan bisikletler çocuk bisikleti olarak sınıflandırılır. 

 
14 jant 3-5 yaş aralığındaki çocuklara uygundur ve 105-120 cm boylarında olan çocuklar için idealdir.  
16 jant 4- 6 yaş aralığındaki çocuklara uygundur ve 120-135 cm boyunda olan çocuklar için idealdir. 
20 jant 6-8 yaş aralığındaki çocuklara uygundur ve 120- 135 cm boyunda olan çocuklar için idealdir. 
24 jant 8-12 yaş aralığındaki çocuklara uygundur ve 135-155 cm boyunda olan çocuklar için idealdir. 
 
Kız Çocuk Bisiklet Modelleri  

Kız çocuk bisiklet modelleri genellikle kız çocuklarının sevdiği renk ve desende üretilir. Pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz gibi göz alıcı hatta neon renkleri kullanılır. Kız çocuklarının sevdiği karton karakterler de bisikletlerin görüntüsü oldukça şık hale getirir. Çocukların güvenliği için kullanılan dizlik, kask, dirsek koruyucu da çeşitli karton karakter desenleri ile üretilir. Bisikletin süslemeleri de erkek çocuk bisiklet modellerine göre daha yoğundur. Kız çocuk bisikleti fiyatları marka ve modele göre değişir. Hatta kullanılan malzemenin kalitesi, aksesuarların azlığı ya da yoğunluğu ile de farklılık gösterir.  

Erkek Çocuk Bisiklet Modelleri  

Erkek çocuk bisiklet modelleri ise erkek çocuklarının sevdiği renklerde ve desenlerde üretilir. Mavi, kırmızı, yeşil gibi renklerde ve erkek çocuklarının sevdiği karton karakter desenlerinde üretilir. Bisiklete takılan ekstra süslemeler de çocukların cinsiyetlerine göre değişiklik gösterir. 

Erkek çocuk bisikleti fiyatları da marka ve modele göre değişir. Bisiklete ekstra takılan aksesuarlar da bisikletin fiyatının değiştirir. 

11 yaş bisiklet fiyatları, özelliğine, modeline, markasına göre değişir. Küçük çocuk bisikletine göre daha özellikli daha büyük daha donanımlı olduğu için fiyatı da daha yüksektir.  

Scooter İle Çocuklarımız Daha Özgür 

 
Scooter çocuklara verilebilecek en güzel doğum günü, karne hediyesi olabilir. Çocuklar için scooter bisiklet kullanmak için ilk adımdır. Çocuklar scooter kullanırken çok keyif alır. Scooterlar çocukların büyük motor kaslarının gelişiminde ve dengede durmayı öğrenmelerinde katkı sağlar.  

Scooter Modelleri ve Fiyatları  

Scooter çocuk modelleri, çocuğun yaşına, boyuna, becerisine göre değişiklik gösterir. Çocuk scooter modelleri tekerlek sayısına göre çeşitlilik gösterir. Dört tekerlekli scooter modelleri iki üç yaşında ki çocukların kullanabileceği modeldir. Çocuk scooter kullanırken, dengede durmayı öğrendiği için bisiklet kullanmak içinde ön hazırlık yapmış olur. Çocuklar scooter kullanırken egzersizde yapmış olurlar. Üç tekerlekli scooter modeli ikinci aşama scooter modelidir. 3 ve 5 yaşındaki çocukların kullanımına uygundur. Dört tekerlekliye göre daha dikkatli daha dengeli kullanması gerekir, üç tekerlekli scooterı. 7 yaşından büyük çocuklara uygun olan iki tekerlekli bisiklet kullanımı en zor olandır. Denge sağlamanın önemli olduğu bir modeldir iki tekerlekli scooterlar. Scooterlar da fren aksamı da vardır. Açık havada vakit geçirmek için, sosyalleşmek için, beyin gelişimi için katkısı büyüktür scooterların. Bundan dolayı her çocuk küçük yaşta scooterla tanıştırılmalıdır, scooter kullanması öğretilmelidir. 

Kız çocuk scooterları kız çocuklarının sevdiği renk ve desenlerde üretilir. Albenisi yüksek olduğu için kız çocukları scooter kullanmayı çok severler. Erkek çocuk scooter renkleri mavi, yeşil, kırmızı, turuncu siyah renklerde olurken, kız çocuk scooter renkleri daha ziyade pembe, mor, sarı, fuşya gibi genelde neon renklerden oluşur. 

Çocuk Bisikleti Hakkında En Sık Sorulan Sorular 

Çocuk Bisikleti Fiyatları Nasıldır? 

 
Çocuk bisikleti fiyatları ucuz ya da pahalı olabilir. Bu tercih edilen model ve markaya göre değişmektedir. Çocuğun ilk bisikleti ise daha hafif ve ucuz bisiklet tercih edilmelidir. İlerleyen zamanda daha pahalı ve özellikli bisikletler tercih edilebilir. 

Çocuk Bisikleti Saklama Koşulları Nelerdir? 

Çocuk bisikleti temiz, kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. Zinciri düzenli olarak temizlenmeli ve yağlanmalıdır. Her kullanımdan önce bisikletin lastiklerinin havası kontrol edilmelidir, inmiş durumda ise tekrar şişirilmelidir. 

Çocuk Bisikleti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Çocuk bisiklete alırken çocuğun vücut yapısına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle çocuğun bacak uzunluğuna uygun yapıda olmalıdır ve çocuk pedalı kolay çevirmelidir. Olabilecek darbelere karşı koruma sağlaması için arka kısımda plastik bir parça (bumper) olmalıdır. Ön ve arka tekerlekleri yavaşlatacak ve durdurabilecek fren sistemi kontrol edilmelidir. 

 Çocuk Bisikleti İle Birlikte Alınabilecek Ürünler Nelerdir? 

Çocuk bisikleti sepeti, su matarası, çocuk bisikleti yan tekerlekleri, el pompası, bisiklet kornası, bisiklet lambası, bisiklet kilidi, bisiklet askısı gibi ürünler alınabilir. 

Bisiklet ve Scooter Güvenlik Setinde Neler Bulunur? 

Çocuğun diz ve dirseklerini destekleyen dizlik ve dirseklik bulunur. Ayarlanabilir kayışları ile çocuğa uygun ayarlanır. Üzerindeki logolar sayesinde çocuk sağını solunu ayırt eder. Kazalara, yaralanmaları karşı kullanılan bu malzemeler başa takılan kaskla tamamlanır. Çocuğun güvenliği için kullanılan kask, dizlik, dirseklik meydana gelebilecek küçük kazalardan oluşabilecek yaralanmaları önler. 

 

 

Bu kategoride henüz bir ürün bulunmuyor