0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Son Model Klima Modelleri  
 
İklimlendirme teknolojilerinde büyük bir yenilik olan klimalar, yaşamımızda oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Yaşadığımız evlerde, iş yerlerinde, okullarda ve daha pek çok alanda kullanılan bu cihazlar, kapalı ortamlarda iklimlendirme işlemini gerçekleştirir. Bu anlamda klimalar; kapalı bir alanda nem, sıcaklık, hava hareketleri gibi konuları kontrol ederek insan sağlığına uygun hale getiren sistem olarak tanımlanabilir. Kullanıldıkları alanlarda ortam ısısını doğru bir şekilde ayarlayarak nem miktarının uygun düzeyde olmasını sağlarlar. Günümüzde bazı kesimler tarafından lüks bir ihtiyaç gibi görülse de insan sağlığına olumlu etkileri sayesinde gerekli bir ihtiyaç halini almıştır. İhtiyacınıza uygun Vestel klima ve Beko klima seçeceklerini kategorilerimiz içerisinden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. 

Klimanın Özellikleri Nelerdir 
 
Klimalar hakkında yanlış bilinen kanılardan biri yalnızca soğutma işlemini yaptığıdır. Ancak klimanın gerçekleştirdiği işlem bununla sınırlı değildir. Günümüzde birbirinden farklı çeşitte ve özellikte üretilen klima modelleri mevcuttur. Klimalar kendi içlerinde sadece soğutma işlemi yapanlar ve soğutma ve ısıtma işlemi yapanlar şeklinde ikiye ayrılırlar. Soğutma işlemi gerçekleştiren ürünler, sıcaklığın yüksek olduğu alanlarda ortamı serinletirler. Soğutma ve ısıtma özellikli klimalar ise kışın soğuk havalarda binanın yapısına göre ısınma ihtiyacına da katkı sağlarlar.  
 
Klimanızı gün içinde uzun saatlerde kullanacaksanız, inverter özellikli olanlar avantaj sağlayacaktır. Bu özellikteki klimalar yüksek enerji tasarrufu sağlarlar. Klimaların bir diğer önemli bir özelliği dışarıdaki ortamdan bağımsız olarak havadaki sıcaklık, nem dengesini sağlayarak havayı daha kaliteli bir hale getirebilmesidir. Havada bulunan tozları, mikroorganizmaları filtreleyerek dışarıya tahliye ederek sıcak veya soğuk havayı dengeli ve temiz bir şekilde solumanızı sağlar. Son teknolojiye sahip ürünlerin yer aldığı kategorilerimiz arasından ihtiyacınız olan Samsung klima ve Hotpoint klima çeşitlerini ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz. 

 Klima Çeşitleri 
 
Kullanım alanları göz önünde bulundurularak üretilen klimalar çeşitli modellerde dizayn ediliyor. Ev tipi, kaset tipi, salon tipi ve portatif klima şeklinde sınıflandırılmaları söz konusudur. Ev tipi olan modeller, daha çok duvara monteli bir biçimde ev veya ofis gibi küçük alanlarda kullanır. Minimum düzeyde enerji tüketimiyle yüksek verimlilik sağlayan cihazlar çok yer kaplamayarak sizlere kullanım kolaylığı sunar. Kaset tipi klimalar; iç ünitenin tavan boşluğuna, dış kısmının tavana monte edilmesiyle tasarımda şıklığı yakalarlar. Bunun yanında eşit hava dağılımı sağlayarak büyük alanlarda daha çok etkilidirler. 
 
Tavan yapısının uygun olmadığı büyük mekanlarda ise geniş hava akımı sayesinde salon tipi klimalar alternatif olarak görülüyor. Yanı sıra taşıma ve montaj konularında avantaj sağlayan ayaklı klima modelleri, evinizin veya ofisinizin her köşesinde kullanım kolaylığı sağlayarak sizlere konforlu bir alan sunar. Bir de mini klimalar mevcuttur. Bunlar araç içlerinde, masaüstü kullanımlarda kullanıcılara çokça fayda sağlar. Taşınabilirlik özellikleri dışında güçlü serinlik sağlama, gürültüsüz çalışma ve çevre dostu olma özellikleriyle de  pek çok konuda kullanıcılarına avantaj sunuyorlar. İster masaüstünde isterseniz ofisinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz mini klima seçenekleri için kategorimizi inceleyebilirsiniz. 
 
Klimalarda Enerji Tüketimi ve Fiyat İlişkisi  

Klimalar, tükettikleri enerji miktarına göre çeşitli sınıflara ayrılırlar. A’ dan G’ ye tanımlanan enerji sınıflarında G sınıfına doğru enerji tüketimi gittikçe artar, verimlilik azalır. Gelişen teknoloji sayesinde artık E, F, G sınıfı ürünler büyük ölçüde piyasada yer almıyor. D sınıfı ürünler enerji verimliliği açısından oldukça düşük olsalar da klima fiyatları açısından daha makuldür. Ürünün fiyatının önemli olduğu durumlarda diğerlerine göre fiyatı daha az olan D sınıfı ürünler de tercih edilebiliyor.  
 
Enerji tüketimine etki eden unsurlarda biri de on off veya inverter özellikli klima olup olmadığıdır. Yeni teknoloji ürünlerinden inverter klimalar, üretim sistemlerinde dönüşüm sağlayarak kompresör basıncını değiştirirler. Bu sayede enerji tüketimini en düşük seviyede kullanarak enerji tasarrufunda sizlere yardımcı olurlar. Yüksek performans ve verimlilik sağlayan bütçe dostu ürün seçeneklerimizden Vestel, Beko ve Baymak Klima Fiyatları için web sitemizi ayrıntılı olarak inceleyerek güvenle satın alabilirsiniz. 

Klima Kullanımı Zararlı Mıdır? 

Bilindiği üzere klimalar ortamdaki sıcak havayı soğutarak veya tam tersine soğuk havayı ısıtarak işlem gerçekleştirirler. Özellikle sıcak yaz aylarında kurtarıcı özelliğe sahip klimalar, havayı serinleterek nemi azaltır. Böylece serin havanın keyfine rahatça varabilirsiniz. Kışın ise ısınmanın yeterli olmadığı durumlarda ortam sıcaklığını arttırarak ısınmaya yardımcı olur. Bu işlem sırasında havadaki tozlar ve mikroorganizmalar filtrelenir.  Eğer bu filtreler zamanı geldiğinde değiştirilmezse filtrelerde biriken tozlar, bakteriler ve mantarlar kişileri hasta edebilirler.  Yüksek teknolojiye sahip Dyson klima ve Bosh klima seçenekleri kaliteli, dayanıklı ve >span class="EOP SCXW115081182 BCX0" data-ccp-props="{"201341983":0,"335559739":200,"335559740":276}"> 

İnsanların sağlığını olumsuz etkileyen bir başka sebep de klimanın doğru belirlenmemesidir.  Odanın boyutunun küçük olduğu durumlarda kapasitesi yüksek ürünler kullanmak ortamdaki ısıyı hızlı şekilde düşürerek kişileri hasta edebilir. Yahut hızlı bir şekilde soğuyan alanda fazla kalındığında vücutta tutulmalar da meydana gelebilir. Bu yüzden mekan büyüklüğü ile klimaların boyutları birbirini destekleyecek şekilde olmalıdır. Özetle; klimaların filtrelerinin değişimi düzenli aralıklarla yapılarak doğru kullanım gerçekleştirildiğinde insan sağlığına zarar vermesi söz konusu olmaz. Kaliteli, doğa dostu ve dayanıklı malzemelerden üretilen Mitsubishi ve Daikin klima çeşitlerine ihtiyacınız doğrultusunda rahatça ulaşabilirsiniz. 

Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Klima tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar yer alıyor. Kullanılacak alan büyüklüğü, enerji tasarrufu, klima tipi, sessizlik, filtreler, kapasite, yaşanılan bölge, kullanım süresi, yetkili servis hizmeti vb. birçok konu satın alırken iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Piyasada birbirinden farklı özellikte ve çeşitte üretim sağlayan klima markaları yer alıyor.   

 • Klima satın alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri klimayı hangi ortamda ve ne gibi durumlarda kullanmak istediğiniz yer alır. Klimanızı gün içinde uzun saatler kullanmayı düşünüyorsanız yeni teknolojiye sahip inverter klimalar daha ideal olacaktır. Ancak kısa süreli kullanımlar için bir ürün tercih edecekseniz de manuel biçimde açılıp kapanan modeller ihtiyacınızı giderecektir. 

 

 • Klima alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka faktör enerji kullanımıdır. Klimalar havayı ısıtırken veya soğuturken harcadıkları enerjiye göre belirli sınıflara ayrılırlar. Yüksek verimliliği garanti eden inverter klima modelleri belirlediğiniz sıcaklık derecesine ulaştıklarında çalışmayı durdurarak uyku moduna alır. Kullanım kolaylığı sağlamanın yanında enerji tüketimini de an aza indirgeyen bu ürünler sıklıkla tercih ediliyor.   
   
 • Yaşadığınız bölgeyi de göz önünde bulundurarak bir klimadan beklentinizin ne yönde olduğunu da önemli bir konudur. Soğuk kış şartlarının etkili olduğu doğu bölgeleri için ısıtma kapasitesi yüksek klimalar uygun olurken Akdeniz, Ege gibi bölgelerde soğutma değerleri yüksek klimalar size fayda sağlayacaktır.  
   
 • Bunun dışında odanızın büyüklüğü ve klimanızın uyumlu olması önemlidir. Klimanın kapasitesi kullanılan alanın ihtiyacından büyükse ortamın hızlı soğumasına sebep olur. Bu açıdan iklimlendirilecek alan boyutu küçükse satın alacağınız ürün de uygun boyutta olmalıdır.  Ancak daha büyük alanlarda kullanabilmek için bir klima almak istiyorsanız boyutları büyük olan  salon tipi klima çeşitleri beklentilerinizi daha iyi karşılayacaktır. 

Sık Sorulan Sorular 

1. Inverter klima nedir? 
Inverter özellikli klimalar; diğerler modellerden farklı olarak enerji verimliliğini yüksek oranda sağlıyor. Ortamdaki sıcaklık derecesi istenen seviyeye ulaştığında otomatik olarak kendini durdurur. Sensörler yardımıyla ortamda yer alan kişilerin vücut ısısını ve hareketlerini algılayarak havayı etkin ve verimli şekilde sağlar. 

2Klimalar ne kadar enerji tüketir? 
ksek teknolojiye sahip A+ veya daha üstü enerji sınıfına ve inverter teknolojisine sahip klimalar diğerlerine oranda enerji sarfiyatını minimum düzeyde tutarlar. Klimaların enerji modelinin ne olduğu ve nasıl kullanıldıkları da ayrıca etkilidir. Örneğin klimalarda yer alan BTU/h değerleri kapasiteyi gösterir. Bu değer arttıkça enerji tüketimi de yüksek olur. 

4Klima kullanmanın zararı var mıdır? 
Halk arasında klima kullanımının zararlı olduğu üzerine bir takım yanlış düşünceler yer alıyor. Ancak bu doğru değildir. Bakımı düzenli yapılmış klimalar doğru bir şekilde kullanıldıkları takdirde kullanıcıların sağlığına hiçbir zarar vermez. 

5. Klima seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 
Klima seçiminde önemli noktalardan biri kullanılacak alan büyüklüğüdür. Klima seçimimde dikkat edilmesi gereken diğer unsurlardan birisi de ne kadar enerji tükettiğidir. Harcadıkları enerjiye göre sınıflandırılan klimalardan A++ sınıfı ürünler sayesinde enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bunların dışında klima bakımı, kullanıcılar açısından ciddi anlamda öneme sahiptir. Düzenli biçimde bakım işlemi gerçekleştirilmeyen klimalar insan sağlığını olumsuz etkileyerek hasta eder. Bu nedenle klimaların filtreleri belirli periyotları değiştirilmelidir. 

Marka
  Tümünü göster (6)
Klima Tipi
Renk
Soğutma Kapasitesi
Isıtma Kapasitesi
Mağaza
Fiyat

 – 

 • 17199
 • 39000