0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Tekne & Yat Malzemeleri

Bot ve Tekne 

Bot ve tekne su üzerinde durmak ve hareket ederek ulaşım gayesiyle inşa edilen ve her geçen gün geliştirilen deniz araçlarıdır. 
Bot ve Tekne Malzemeleri 

Bot ve tekne malzemeleri genelde ahşap ya da polyesterdir. Tekne gövdeleri ahşap alüminyum, fiberglas veya plastik olarak üretilir. Özellikle fiberglas malzeme hem hafifliği, hem bakım kolaylığı hem de tasarım ve üretim kolaylığı ile en çok tercih edilen tekne bot yapı malzemesidir. Her türlü hava şartlarına en uygun tekne bot malzemesidir. 

Geleneksel tekne üretiminde ahşap en çok kullanılan malzemedir. Çok çeşitli büyüklükte ve çok çeşitli modelde ahşap tekneler imal edilmektedir. Ahşap bot ve tekne malzemeleri suya daha uyumludur. Ahşap tekneler su üzerinde daha dengeli durur. Ahşap tekneler çok şık tasarımlı çok keyifli ve de çok konforludur. Fakat imalat maliyeti fazladır, bakımı da daha detaylı ve zordur. Ahşap bot ve tekne malzemeleri kullanılan malzemeler, imalatı yapılan yere ya da kullanılacak bölgeye göre çeşitlilik gösterir. Çam, kestane, kayın, gürgen, tik ağacı ahşap tekne imalatında kullanılır. Ayrıca kullanılacak ahşap bütçeye göre de farklılık gösterir. Teknenin zemin ahşabı da lamine parke malzemeden tasarlanmaktadır. Özel yapım yat modelleri genellikle özel tasarımlarla özel ihtiyaç ve zevke göre üretilir. Bu yatların kalitesi, konforu, fiyatı çok yüksektir. Yarış amaçlı bot ve teknelerde ileri teknoloji malzemeleri kullanılarak özel olarak imal edilir. Ticari amaçla üretilen tekneler genellikle ahşap ve sac malzemeden üretilir.  

Yat Malzemeleri 

Yat malzemeleri olarak başta şu malzemeler kullanılır. Deniz suyu filtresi, egzoz sistemi, hız ve yakıt göstergesi, soğutma pompası, şaft sistemi, yağ boşaltma pompası, impeller, navigasyon, dümen kumanda, havalandırma araçları gibi malzemelerdir. Kabin ve kamaralarda kullanılan yat malzemeleri ise nem alıcı, lavabo eviye, dekoratif ürünler, stoperdir. Ayrıca olması gereken diğer yat malzemeleri ise cankurtaran kıyafetleri, can yeleği, ilk yardım çantası, şamandıra ve kulvar, maske, palet, şnorkel, kurtarma topu, plastik yüzer sedye, telsiz, megafon, dürbün, kakıç, plastik düdük, şemsiye, el feneridir yatta olması önemli malzemelerdir.  

Tekne Malzemeleri 

Tekne malzemeleri,  direksiyon simidi yani dümen, koltuk, masa, sandalye, buzdolabı, fırın, ocak, lavabo, nem alıcı,  bayrak ve bayrak direği, merdiven, tente ve ekipmanları, yelken, can yeleği, can simidi, can salı, ilk yardım çantası, halat, çıpa, pervane, şamandıra, zincir, pusula, dürbün ve dekoratif ürünlerdir.  Tekne de bulunması şart olan diğer tekne malzemeleri,  cankurtaran kıyafetleri, can yeleği, ilk yardım çantası, şamandıra ve kulvar, maske, palet, şnorkel, kurtarma topu, plastik yüzer sedye, telsiz, megafon, dürbün, kakıç, plastik düdük, şemsiye, el feneri gibi cankurtaran ekipmanlarıdır. Ayrıca uzun sopalı fırça ya da sprey tabanca gibi tekne malzemeleri de bulunmalıdır. Teknenin cilası zarar görmesin diye tekneye özel sabun ve diğer temizlik malzemeler de bulundurulmalıdır. 

Tekne Mutfak Malzemeleri 

 
Tekne mutfak malzemeleri ise buzdolabı, fırın, ocak, evye lavabo, yemek pişirme araç ve gereçleri, yemek sunum araç ve gereçleri ve mutfak temizlik malzemeleridir. 

Tekne Elektrik Malzemeleri 

 
Tekne elektrik malzemeleri, başta akü olmak üzere ampul, anahtar-sigorta, iç aydınlatma, dış aydınlatma, su altı aydınlatma, çakmak soketi ve fişi, fiş- priz, konvertör, elektrik kablosu, projektör, akü şarz cihazı yani redresör ve de rüzgar ya da güneş enerjisi, seyir feneri, sigorta paneli ve silecektir. 

Tekne Güverte Malzemeleri 

 
Tekne güverte malzemeleri, bayrak ve bayrak direği başta olmak üzere, koltuk masa sandalye, bardaklık, merdiven, parasella, Tente ve ekipmanları, yelken, vardavela, kulp ve tutamaktır. 
Tekne güverte malzemeleri ayrıca şunlarda olabilir. Dekoratif ürünler, lambalar, paspaslar, saat, anahtarlık, gemici feneri, barometre, termometre, marine küllük, telefon gps kılıfı, suya batmaz anahtarlık, yelken çakısı, dekoratif pirinç yazı levhası, gemi çanı, termometre kitap tutucu, gazete dergi kutusu, ahşap bardak tutucu, masa kalemliği, dürbün kutusu, pusula kutusu, dümen sehpa, duvar panosu gibi, can yeleği, ilk yardım çantası, dürbün, şemsiye, el feneri gibi ürünlerden oluşmaktadır.  
 
Bot ve Tekne Hakkında En Sık Sorulan Sorular Nelerdir? 
 
Tekne Tamir Malzemeleri Nelerdir? 

Epoksi macun, ahşap, çelik, alüminyum yüzeylerde su içinde ve dışında kullanıma uygun bir üründür. Dolgu ve reçine, cam elyafı, jel kaplama, fiberglas polyester, tamir macunu gibi ürünler tekne tamir malzemeleri olarak kullanılır. 
 
Tekne Aydınlatma Malzemeleri Nelerdir? 

Tekne aydınlatma malzemeleri;  led merdiven lambası, spot gün ışığı lambası, florasan lamba, gömme tavan lambası, ahşap tavan lambası, alüminyum tavan lambası, okuma lambası, anahtarlı tavan lambası, anahtarsız tavan lambası, güverte lambası, uzaktan kumandalı led projektör, su altı lambası, su geçirmez el projektörü, gurcata lambası, el feneri gibi çok çeşitlidir. 

Tekne Krom Malzemeleri Nelerdir? 

Tekne krom malzemeler şunlardır: paslanmaz krom lavabo, tekne ve evye, paslanmaz krom zincir, çiftli baba, tekne lavabo süzgeci, havalandırma kapağı, paslanmaz menteşe, krom katlanır bardaklık, krom klemens halat tutucu, sustalı karabina, krom liftin, krom tutma kolu, tutamak, gömme bardaklık, paslanmaz krom mapa, tekne koç boynuzu, krom köprü tekne kumanda, kom radansa, gergi ayarlamalı kapak kilidi, egzoz ucu, krom t bağlantısı, asma kilit, krom burun makarası, tekne merdiveni gibi. 

 
Yat Ekipmanları Nelerdir? 

Yat ekipmanları şunlardır: Baş pervane kontrol paneli, dikey montaj seyir feneri, devir, zaman saati göstergesi, çiftli klasik kumanda kolu, hatch kapakları, bayrak direği, üç renkli kombine bayrak direği, marin buzdolabı, gömme ocak, motor gösterge paneli, direksiyon simitleri, sintine pompası, voltmetre, duş başlığı gibi. Cankurtaran malzemeleri de yat ekipmanları içinde olmalıdır. Bunlar ise şöyledir. Cankurtaran kıyafetleri, can yeleği, ilk yardım çantası, şamandıra, kurtarma topu, plastik yüzer sedye, telsiz, megafon, dürbün, el feneridir. 
 

Kazancınız 5%
Promosyon
200.00 TL 164.25 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
200.00 TL 190.00 TL
Kazancınız 10%
2,899.90 TL 2,599.90 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
159.00 TL 143.10 TL
Kazancınız 26%
2,899.90 TL 2,154.90 TL
Kazancınız 15%
500.00 TL 425.00 TL
Kazancınız 5%
2,850.00 TL 2,720.00 TL
Kazancınız 5%
2,850.00 TL 2,720.00 TL
Kazancınız 20%
448.00 TL 358.00 TL
Kazancınız 13%
508.00 TL 444.00 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (25)
Renk
    Tümünü göster (26)
Mağaza
    Tümünü göster (13)
Fiyat

 – 

  • 13.61
  • 7500