0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

ŞİFA KAYNAĞI, HER DERDE DEVA: TAZE ZENCEFİL 

Kimisinin asla vazgeçemediği ve evinden eksik etmediği, kimi insanın da kokusu ve görüntüsünden dolayı uzak durduğu, tadını beğenmediği taze zencefil , birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Doğrudan kendi adını verdiği zencefilgiller ailesinden gelen kök bitki olan taze zencefil , Asya kıtasının tropik ve yarı tropik iklime sahip bölgelerinde yetişir. Geleneksel reçetelerde geniş bir yere sahip olsa da günümüzde de birçok içecek ve yiyecek içerisinde kullanılmaktadır. Taze zencefil , acı bir tada sahip olmasından dolayı genelde çiğ tercih edilmese de, çaya, çorbaya ve hamur işleri gibi birçok farklı tarifte yer alıyor. Balık, kırmızı et yemeklerinde, gazoz gibi gazlı içeceklerde, kek, kurabiye gibi atıştırmalıklarda ve esansiyel yağlı saç bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılan taze zencefil , masaj yağı içerisinde de kullanılabiliyor. 

Taze Zencefil Faydaları Nelerdir?

Taze zencefil faydaları aşağıda verilmiştir. 

 • Taze zencefil, hazımsızlık ve mide şişkinliklerine yardımcı olur. 
 • Mide bulantısına karşı etkili olan taze zencefil çiğnemek , ishali önleyerek bağırsak bozukluklarını giderir. 
 • Taze zencefil çiğnemek bağırsaklardaki düz kasları rahatlatarak, yiyeceklerin rahat hareket etmesini sağlar. 
 • Eski zamanlardan beri ülser ve reflüyü rahatlatmak amacıyla alternatif tıpta da kullanılmaktadır. 
 • İçeceklere eklendiği takdirde taze zencefil , toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • LDL kolesterol düşürücü etkisi vardır. 
 • Zencefilden elde edilen zencefil yağı nefes darlığına da olumlu etkiler gösterir. 
 • Taze zencefil rendelenip kullanıldığı takdirde, mantar enfeksiyonu için de etkilidir. 
 • Regl sancısı ve reglin sebep olduğu kramplara da iyi geldiği gözlemlenmiştir. 
 • Artrit adı verilen ekmek ağrıları üzerinde olumlu etkilere sebep olan taze zencefil , ayakta oluşan diz ağrılarına da iyi gelebilmektedir. 
 • Ballı ve limonlu taze zencefil çayı tüketmek, üşütme ve soğuk algınlığına da iyi gelmektedir. Fakat taze zencefil çayı , safra üretimini arttırdığı için miktarı belirlenerek aşılmadan tüketilmelidir. Bazı ilaçlar ile birlikte tüketilmemesi gereken taze zencefil , kan sulandırıcı ilaçlar ve iltihap önleyici ilaçları kullananlar tarafından sıkça tüketilmemelidir. 

En Faydalı Yemiş: Yaban Mersini 

Yaban mersini , pek çok sağlık sorununa karşı savaşan şifalı bir yemiştir. Oldukça besleyici olması sebebi ile diyet yapanların da sıkça tercih ettiği yaban mersini , içerdiği A, C, E, K vitaminleri yanı sıra kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum gibi minerallere de sahiptir. Ülkemizde farklı yörelerde çay üzümü, turna yemişi, mavi yemiş, çoban üzümü ve kekreyemişi olarak da anılan yaban mersini , idrar yolu enfeksiyonları tedavisinde de kullanılan güçlü bir antioksidandır. Yaban mersini fiyatı , diğer meyvelere ve yemişlere göre biraz yüksek olan bir meyve türüdür. Gece körlüğü, gözlerde kamaşma, görme bozuklukları gibi sağlık sorunlarına karşı kullanılabilen yaban mersini , kan şekeri ve kolesterolü düşürür. Ayrıca, ağız içi yaraları iyileştirmeye yardımcıdır. Damar sertliğini azaltır, kalp krizi riskini azaltır. Kalori miktarı az olan yaban mersini , ishal, ülser, kabızlık ve mide bulantısına da iyi gelir. 

Kestane Faydaları 

C vitamini içeren kestane , kolesterolü düşürür. Ayrıca kestane içinde bulunan omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinin birçok faydası vardır. Yüksek antioksidan içeriğine sahip kestane, oldukça doyurucudur. Uzun süre tok tutması sebebi ile de tercih edilir. Bağırsak florasını destekler ve kabızlığı önler. 

Kalsiyum, fosfor ve magnezyum içeriğiyle kemikleri ve dişleri sağlıklı tutan kestane tüketimine dikkat edilmelidir. Tüketirken 3 kestanenin 1 dilim ekmeğe eşit olduğu unutulmamalıdır. Yaz kış kendine bakmayı seven, cildine ve sağlığına iyi gelen, bağırsak florasını destekleyen besinler tüketmeye dikkat edenlerin tercih edeceği taze zencefil , kestane , yaban mersini ve birçok farklı ürüne ulaşmak aZall ile artık çok kolay. Tek tıkla satın alınan ürünler, aZall kalitesi ve güvencesi ile kapınıza kadar teslim edilir. 

Marka
Meyve Çeşidi
Ürün Miktarı
Mağaza
Fiyat

 – 

 • 38
 • 399.9