0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Kartuş Çeşitleri ve Fiyatları  

Son yıllarda teknolojik gelişmeler, yaşamımızda sıkça kullandığımız elektronik aletler üzerinde oldukça etkili olmuştur. Birçok sektör bu gelişmeleri yakından takip ederek üretimlerine başarılı bir şekilde yansıtmıştır. Bu sektörlerden biri de şüphesiz baskı sektörüdür. Önceleri iş yerleri, basım evleri, kırtasiyeler, hastaneler vb. kamu ve özel kuruluşlarda yer alan yazıcı ve fotokopi cihazları şimdilerde evlerimizde sıkça kullanılıyor. Yazıcıların temel parçalarından birisi kartuşlardır. Yazıcı mürekkebi olarak da adlandırdığımız kartuşlar; bilgisayardan çıktı alabilmemizi sağlayan bir araçtır. Farklı bir şekilde tanımlamak gerekirse; mürekkep püskürtmeli yazıcılarda, kağıt üzerine baskıyı oluşturabilmek için kullanılan mürekkep olarak ifade edebiliriz. Yazıcıdan aldığı komut doğrultusunda mürekkebi ısıtarak püskürtme işlemini gerçekleştirir. Farklı marka ve modellerdeki kartuş çeşitlerimiz arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun yazıcı kartuş fiyatları için web sitemiz üzerinden kaliteli ve güvenli alışverişin keyfine varabilirsiniz. 

Kartuş Çeşitleri ve Özellikleri  

Günümüzde hemen hemen her alanda kullanılan ve işlevsel açıdan oldukça önemli olan yazıcılar, günlük hayatımızda sıkça kullandığımız elektronik aletlerin başında geliyor. Kullanıcıların istekleri baz alınarak son teknolojiyle üretilen birçok çeşit yazıcı kartuşu mevcuttur. Kartuşlar; mürekkep püskürtmeli kartuş ve toner kartuş olarak ikiye ayrılırlar. İçeriğindeki malzeme yapısı sebebiyle onları bu şekilde sınıflandırmamızı sağlıyor.  

Baskı işleminin yoğun olarak gerçekleştiği iş yerlerinde tonerli yazıcılar ekonomik olmaları ve kullanım kolaylığı sağlamaları bakımınızdan daha çok tercih ediliyor. Çıktı işleminin daha az yapıldığı ev veya ofis gibi alanlarda ise kartuşlu yazıcılar daha çok kullanılıyor. Bu sayede hızlı ve kaliteli sonuçların yanı sıra uygun fiyat avantajı sağlanıyor. Önceleri genellikle siyah-beyaz kartuş seçenekleri yeterli olabiliyorken, daha sonra gelişen teknolojiyle beraber renkli kartuş çeşitleri de piyasada kendine yer buluyor. Renkli kartuşlar sayesinde yazılarınızı farklı renklerde çıktı alabilme imkanına sahipsiniz. Farklı renk seçenekleri sayesinde tasarımlarınız baskı üzerinde daha göz alıcı hal alacak.  

Kartuş ve Toner Arasındaki Farklar Nelerdir?  

Yazıcı ve fotokopi cihazlarının temel öğelerinden olan kartuş ve toner birbiri arasında sıkça karşılaştırılan kavramlardır. Hem kullanım alanı hem de işlevleri bakımından aralarında bir takım farklar bulunuyor. Bu farkları neler olduğunu bilmeniz ihtiyacınıza uygun bir yazıcı veya fotokopi makinesi satın alırken, size fayda sağlayacaktır. Bu farklardan bazıları şunlardır; 

 • Kartuşlar; kendi içlerinde mürekkep kartuş ve toner kartuş şeklinde ayrılırlar. Tonerler baskı işlemi için mürekkebi toz halde kullanır. Mürekkep kartuşlar ise likit yapıdaki mürekkebi ısıtarak yazıdan gelen komut doğrultusunda baskı işlemini tamamlar. 
 • Kartuşlar daha çok mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kullanılırken tonerler lazer yazıcılar için  tercih ediliyor. 
 • Toner kartuşlar, renkli ve siyah-beyaz baskı yapabiliyorken mürekkep kartuşlu yazıcılar yalnızca renkli çıktı verebiliyor. 
 • Büyük ölçekli baskılar için kartuşlar kullanırken küçük ölçekli, profesyonel baskı işlemleri için tonerler kullanılır. 
 • Teknolojik olarak daha gelişmiş olan toner kartuşlar baskı sayısı olarak mürekkep kartuşlara göre daha fazla baskı yaparken mürekkep kartuşlar daha az sayıda yapar.  

Kartuş Fiyatları 

Farklı yazıcı türlerinin üretilmesiyle beraber kartuş çeşitleri de artmaya başlamıştır. Kaliteli çıktılara sahip olabilmek için yazıcı markası ile kullanılan kartuşun uygun olması gerekiyor. Ancak kartuş fiyatlarının yüksek olması durumunda farklı markalardaki çeşitler veya muadil ürünler de bir seçenek olabiliyor. Baktığımızda, marka ve modeller arasında kartuş fiyatları farklılık gösterir. Bunun dışında mürekkep püskürtmeli kartuşlar tek kullanımlık kartuşlar ve mürekkep tanklı yani dolum yapılabilen kartuşlar olarak iki çeşittir. Tek kullanımlık olanlar siyah ve renkli olarak farklı fiyattadırlar. Renkli kartuşların fiyatı ise daha yüksektir. Ayrıca basabilecekleri sayfa sayısına göre de fiyatlar birbirinden farklıdır.  

En çok bilinen kartuş markalarının başında HP yazıcı kartuş gelmektedir. HP kartuşlar sayesinde oldukça kaliteli ve net çıktılar alabilirsiniz. Aynı zamanda çevreye dost özelliği ile yüksek oranda geri dönüşüm sağlıyor. Epson kartuşlar; kullanım ömrü uzun, kaliteli markalar arasındadır. Epson yazıcı mürekkebi; alınan baskılarda oldukça net ve canlı renkleri bizlere sunarak verimliliği arttırıyor. Canon yazılar hepimizin bildiği üzere kendini baskı sektöründe kanıtlamış bir markadır. CMYK renk çeşitleriyle mükemmel kalitede baskı işlemi için Canon yazıcı kartuş ihtiyacınıza yönelik harika sonuçlar yaratarak sizleri memnun edecektir. En iyi fiyat garantisi ve güvenilir alışveriş için kategorimizde yer alan ürünleri kolayca inceleyebilirsiniz. 

Kartuş Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Kartuşların yazdırma kapasiteleri yazıcı marka ve modellerine göre farklılık gösterir. Bu açıdan yazıcı satın almaya karar verdiğinizde yazıcınızın marka ve modeline uygun olacak kartuş mürekkebi seçmelisiniz. Böylece daha kaliteli baskılar elde edebilirsiniz. Ürünün orijinal olup olmadığını iyi araştırmalısınız. Alacağınız ürünün fiyatı orijinal ürünün fiyatının çok altındaysa ürün sahte olabilir. Kartuş dolumu yapılıp yapılamadığı da önemli bir konudur. Bazı yazıcı kartuşlarına dolum işlemi gerçekleştirilemiyor. Farklı şekilde kartuş doldurma işlemiyle kısa vadede uğraşmak istemiyorsanız bitmeyen kartuş yazıcılar sizin için uygun olacaktır.  Canon bitmeyen kartuş yazıcı çeşitleri sayesinde kartuş doldurma işlemleriniz daha da kolaylaşacak. İşlevsel olarak hayatımızda sıkça kullanılan yazıcı kartuşlarını geniş ürün seçeneklerimiz arasından ihtiyacınıza uygun biçimde belirleyebilir ve güvenle sepetinize ekleyebilirsiniz. Sitemiz üzerinde birçok yazıcı için uygun kartuş çeşidi yer almaktadır. Güvenle ve pratik bir şekilde en uygun fiyatlara kartuş temini sağlayabilirsiniz.  

Sık Sorulan Sorular 

 1. Kartuşumun bittiğini nasıl anlarım? Ne zaman dolum yapmalıyım?  

Yazıcınızdan almış olduğunuz çıktılardaki yazılar silik bir şekilde görünüyorsa veya yolladığınız sayfa boş kağıt olarak yazıcıdan geliyorsa kartuşunuz bitmiş olabilir. Yazıcı driverından mürekkep seviyelerini öğrenebilirsiniz. Mürekkebi elinize alarak da anlayabilirsiniz. Mürekkebiniz tam anlamıyla bitmeden yükleme yapmak kartuşunuzun ömrünü uzatacaktır. 

 1. Kartuşun orijinal olup olmadığını nasıl anlarım? 

 

İlk olarak güvenli olduğuna emin olmadığınız hiç bir yerden kartuş satın almamalısınız. Yetkili satıcılar bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.  Kutuların üzerinde yer alan güvenlik etiketi ürünün orijinal olduğunu gösterir. Kutunun yıpranmamış olmasının yanında kartuşta da bir hasar olmaması gerekiyor. Daha da emin olmak isterseniz markaların kullandığı ürün doğrulama yazılımlarını kullanarak orijinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 

 1. Bitmeyen kartuş nedir? Ne gibi avantajlar sağlar? 

Yazıcı kartuşuna ek olarak tank sistemi bağlanarak, oluşturulan sistemin adıdır. Çabuk tükenen mürekkep kartuşlar için oldukça iyi düşünülmüş verimlilik sağlayan bir sistemdir. Uzun süre dolum gerektirmeyerek. Mürekkep kontrolünü kolayca yapmanızı sağlar. Dolum işlemini yaparken de oldukça basittir. 

 

 

 

 

 

 

 

Kazancınız 9%
582.74 TL 532.93 TL
Kazancınız 3%
559.08 TL 544.14 TL
Kazancınız 32%
554.10 TL 375.73 TL
Kazancınız 15%
442.03 TL 375.73 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
2,789.51 TL 1,497.12 TL
Kazancınız 32%
599.24 TL 404.68 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
2,862.00 TL 1,737.64 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
3,134.22 TL 1,902.92 TL
Kazancınız 12%
593.00 TL 520.00 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (32)
Kartuş
Mağaza
  Tümünü göster (10)
Fiyat

 – 

 • 20
 • 34967.5