0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Çocuk ve Gençlik

ÇOCUK VE GELİŞİM

Çocuk ve gelişim için önemli olan en büyük etkenler çocuk kitapları olmaktadır. Ebeveynler çocuklarının gelişimi için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırdırlar. Ebeveynler her daim çocuklarının ileriki dönemlerde gelişmiş ve gayet sağlıklı düşünen bireyler olması için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırdırlar. Genelde bu hususta da yayınlanan çocuk okuma kitapları kişilere çok büyük fayda sağlar. 

Çocuklar için onlara büyük fayda sağlaması açısından yayınlanmış pek çok kitap çeşidi bulunmaktadır. Mesela çocukların gelişimlerini tamamlayabilmeleri için çocuk masal kitapları çok büyük önem taşırken aynı zamanda el becerilerini geliştirebilmeleri için çocuk boyama kitapları da çok büyük bir önem taşımaktadır. 

Elbette ebeveynlerin çocuk kitabı seçerken dikkat etmeleri gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bunların en başında kitapların gerçekten çocuklara yönelik olup olmadığını saptamak gelir. Kimi kitaplar çocukların yaşına uygun yazılmamaktadır ve bu durum onların psikolojilerini etkileyebilir. Bu yüzden aile bireylerinin çocuklarına alacakları çocuk hikaye kitapları ya da diğer kitapları almadan önce iyi incelemesi gerekmektedir. 

Çocuk ve Gelişim Kitapları Çeşitleri

Çocuk kitapları pek çok farklı kategoriye ayrılabilir. Yetişkinler için ne kadar farklı kitap çeşidi bulunsa da çocuk kitabı çeşitleri de bir o kadar fazladır. Sadece Ayşe okuldan geldi Ali okula gitti gibi cümlelerin bulunduğu kitaplar ile çocuklarının okumasına fayda sağlamak istemeyen insanların merak ettikleri şeyler masal kitabı önerileri olmaktadır. 

Çocuk ve gelişim kitapları içerisinde pek çok farklı dala ayrılmaktadır. Hepsi de çocuklara farklı şekillerde destek çıkmayı hedefleyen nitelikte kitaplar olmaktadır. Bu kitap çeşitlerinin pek çoğu da şu şekilde sıralanabilir; 

 • Çocuk Öykü; çocuklar için içerisinde mesaj vermeyi ve öğretici olmayı hedefleyen kitap türüdür ve onların gelişimi açısından çok etkilidir. 
 • Çocuk Roman; çocuk kitapları arasında belki de en çok tercih edilenidir ve çocukların olay örgüsünü takip edebilme becerisini kazandırmayı hedefler.
 • Masal ve Öykü; çocuk masal kitapları çocukların dikkatini hızlı çeker ve genelde uyurken dinlemek istedikleri nitelikte kitaplardır. Bu yüzden pek çok aile tercih eder.
 • Çocuk Şiir; çocukların edebi yönde gelişmesini sağlayacak kitap çeşididir. 
 • Fantastik ve Macera; çocukların heyecanlı bir şekilde kitabı okumalarına olanak sağlayarak onlar için hayatı heyecanlı bir hale getirir.
 • Çocuk Klasikleri; neredeyse her çocuğa okutulması gereken kitap çeşitlerinden birisidir.
 • Zekâ Geliştirici Kitaplar; çocukları düşünmeye iter ve onların akıllarındaki soruları arttırır.
 • Sesli Çocuk Kitapları

Çocuk ve Gençlik Kitabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnsanların merak içerisinde oldukları konulardan birisi de çocuk ve gençlik kitabı seçerken nelere dikkat edilmelidir sorusuyla sonuca bağlanmaktadır. Kişilerin uyması gereken ve göz önünde bulundurması gereken durumlar çocuk kitapları alırken söz konusudur ve bunlar şu şekilde sıralanabilir; 

 • Kitabın yaşa uyumu oldukça önemlidir.
 • Onun ilgi alanlarına uygun içerikler tercih edilmelidir.
 • Kendini yineleyen sıkıcı kitaplar alınmamalıdır.

Çocuk ve Gençlik Kitaplarını Nereden Alabilirim?

İnsanlar çocuk kitabı almak istedikleri zaman kitapları genelde toplu set halinde almak isterler. Merak ettikleri husus elbette çocuk kitaplarının nereden alınacağı ile ilgili olmaktadır. Kişilerin alabileceği pek çok farklı yer bulunsa da bunlar arasında en çok göze çarpan ve geniş ürün yelpazesi sunan sitelerden birisi de aZall sitesi olmaktadır. Bu sitede boyama kitabı, çocuk boyama kitapları, çocuk okuma kitapları, çocuk hikaye kitabı, çocuk masal kitapları gibi pek çok farklı çeşide ulaşabilir ve dilerseniz de set halinde alım yapabilirsiniz. 

 

Kazancınız 12%
414.56 TL 364.25 TL
Kazancınız 10%
110.78 TL 99.70 TL
Kazancınız 10%
113.22 TL 101.90 TL
Kazancınız 10%
143.78 TL 129.40 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (100)
Mağaza
  Tümünü göster (18)
Fiyat

 – 

 • 19.9
 • 2118.6