0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Buzdolabı

Buzdolabı Modelleri ve 2021 Buzdolabı Fiyatları

 

Buzdolapları her evde bulunmakta olan en temel beyaz eşya ihtiyaçlarından birisidir.

Buzdolapları kategorisi olarak bakıldığında çeşit çeşit modeller bulunmaktadır. Her çeşidin de kendine göre fiyatlandırması yapılmaktadır. Elbette her beyaz eşyanın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen tasarımlar ise koyu renkli buzdolabı tasarımları. Beyaz renk yerine oldukça ilgi görmekte ve tercih edilmektedir. Çift kapaklı buzdolabı, büro tipi buzdolabı, tek kapaklı buzdolabı, gardırop tipi buzdolabı, no frost buzdolabı ve mini buzdolabı çeşitleri bulunmaktadır.

 

Buzdolabı Modelleri ve Kullanım Olanakları

 

 • Çift kapılı buzdolabı, üst kısımda dondurucu bölmesi ve alt kısımda da soğutucu kısmı bulunan klasik, birçok evde bunan buzdolabı çeşitlerinden birisidir.
 • Büro tipi buzdolabı, meyve sebzelerin tazeliğinin korunmasının yanında içeceklerin de soğuması için bölüme sahiptir. Küçük bir buzdolabı tipidir.
 • Tek kapılı buzdolabı, derin dondurucu bölmesini çok kullanmayanlar için tercih edilmektedir. Küçük mutfaklarda başarılı bir şekilde uyum sağlamaktadır.
 • Gardırop tipi buzdolabı, dondurucuları ve soğutucu kısımları bitişik tasarlanmıştır. Bu tasarım oldukça kullanışlı bir model haline getirilmiştir. İç hacmi de oldukça geniştir.  
 • No frost buzdolabı, içerideki karlanmaya önleyen ve içerideki nemi koruyan buzdolabı türüdür.
 • Mini buzdolabı, çok küçük buzdolabı çeşididir ancak içerisinde küçük bir dondurucu kısmı da yer almaktadır.
 • Araç içi buzdolabı, çıkılan yolculuklarda alınılan yiyecek ve içeceklerin soğutulmasını sağlayan, bozulması muhtemelen olan yiyecekleri uzun yolculuklarda da koruyup muhafaza edebilen buzdolabıdır.
 • Ankastre buzdolabı, buzdolabı kapağı yerine mutfak dolabı kapağı ile kaplanabilen tasarımlardır.
 • İnox buzdolabı, paslanmaz çelikten üretilmiştir. İnox olarak geçen ürünler, paslanmalara, aşınmalara, yıpranmalara karşı oldukça dayanıklı ürünlerdir.

 

Buzdolabı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Buzdolabı kapakları dikkat edilmesi gereken kısımlardan birisidir. Kapaklarda yalıtımı sağlayan lastikler bulunmaktadır. Bu lastiklerin içerisinde de mıknatıslar ve mıknatıslar kapak kısımlarının kapanmasını kolaylaştırır aynı zamanda da kapaklara baskıyı sağlar. Bazı buzdolaplarının dış özellikleri de oldukça cezbedici özellik taşımaktadır. Siyah buzdolabı tasarımları, parmak izi bırakmayan tasarımları, yıpranmaz ve paslanmaz tasarımları bulunmaktadır. Bunlarda ınox buzdolabı olarak geçmektedir.

 

Dışı kadar buzdolabı içi de önem taşımaktadır. Değiştirilebilir raf özelliği, geniş raflar, kahvaltılıklar için özel yapılmış olan laf bölmeleri, led aydınlatmalar, bunlar buzdolabı seçimlerinde rahatlık, şıklık ve konfor açısından önem arz eden özelliklerdir. Genellikle buzdolabı seçilirken uygun fiyatlı buzdolabı olması önem arz etmektedir. İlk öncelikle alınacak olan buzdolabının çeşidine karar verilmelidir. Daha sonra no frost buzdolabı mı yoksa low frost buzdolabı mı seçilecek buna karar verilmelidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken ise, buzdolabının iç hacminin ne kadar olduğudur. Mutfak boyutuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Buzdolabının enerji tüketimi de dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan birisidir.

 

Buzdolabında Enerji Etiketi

 

Enerji etiketleri enerji bakımından tasarruf sağlanması açısından önem taşımaktadır. Bu yüzden de buzdolabının üzerindeki etiketlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Etiketin bulunduğu eşyanın ne kadar enerji harcadığı ile ilgili bilgi vermektedir. En çok enerji harcayan eşyanın üzerinde G harfinin bulunduğu etiket vardır. En az elektrik harcadığını gösteren harf etiketi ise, A+++’ dır. Küçük buzdolabı olması enerjide verimlilik yaratacağı anlamına gelmemektedir. Elektrikli ev eşyalarında 10 farklı ifade bulunmaktadır. G, F, E, D, C, B, A, A+, A++, A+++ şeklindedir.

 A +++ buzdolapları, bir günde 0.5 kW elektrik harcaması yapmaktadır. B sınıfı buzdolapları ise 1.7 kW elektrik harcaması yapar. Genel anlamda incelendiğinde B sınıfının üstünü tercih etmek elektrik tasarrufu konusunda bir adım öne geçirecektir. 

 

Buzdolabı Çalışma Prensibi

 

Buzdolabı çalışma prensibi, kompresör motorunun bağlı olduğu kanal kısımlarında azot bulunmaktadır. Azot gaz halindedir. Kanallar motorun uç kısmından çıkar buzdolabının dış kısmında bulunan rezistansa, buzdolaplarının iç yüzeylerine ve buzluğu da gezerek, motorun diğer uç kısmına dönüş sağlamaktadır. Azot o esnalarda sıvılaşmaktadır. Azot sıvılaşır iken ısısını dışarı kısma vererek soğuma işlemi yapar. Sıvılaşan azot motorun basıncından yararlanarak iç kısımdaki kanallara doğru itilmeyle gezinmeye başlar. Gezinme esnasında buzdolabının içinde de soğuma meydana gelmiş olur. Buharlaşmaya başlayan azot tekrardan arkada bulunan motor kısmına geri dönüşü sağlar. Devamlı olarak bu işlem gerçekleşir. Yani kısacası, buzdolabının iç tarafından alınan ısı dışarıya verilerek, buzdolabında soğuma meydana getirir. 2021 Buzdolabı fiyatları da çalışma prensiplerindeki verime ve kaliteye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 

Buzdolaplarında Bulunan Tatil Modları

 

Yeni nesil buzdolaplarının birçoğunda bu tatil modu bulunmaktadır. Günümüzde çeşitli birçok marka yeni çıkardıkları dolaplarda, tatil modunu da eklemektedir. Tatile çıkıldığı süreçlerde dolap bu moda alınabilmektedir. Bu modun özelliği nedir? Dolap kendisini düşük enerjiye almaktadır. Düşük enerji moduna alınsa dahi dondurucu kısmı işleyişine devam edecektir ve dondurucudaki ürünlerde bozulma meydana gelmeyecektir. Buzdolapları fiyatı bu özelliğe bağlı olarak değişiklik de göstermektedir. En ucuz buzdolabı seçenekleri arasında sizde dilediğiniz marka ve modeli tercih edebilirsiniz.

 

Buzdolapları Hakkında Merak Edilenler

 

Buzdolabı Temizlenmesi Nasıl Olmalıdır?

 

Buzdolapları normal şartlar altında iken, 3 ayda bir temizlenmelidir. Ancak buzdolabından rahatsız edecek derecede kötü kokular gelmeye başlamış ise buzdolabı temizlenmelidir. En iyi buzdolabı dahi olsa önemli olan, düzenli bir şekilde temizlenmesidir. İlk öncelikle buzdolabının fişi çekilmelidir. Fişi çekilen dolabın, içi boşaltılmalıdır. Buzdolabının içindeki eşyalar boşaltıldıktan sonra raflar çıkartılmalıdır. Raflar bir bulaşık süngerinin ve deterjanın yardımları ile güzelce yıkanmalıdır. İç dış temizlemesi yapıldıktan sonra ise, buzdolabı rafları yerleştirilir dolap tekrardan silinir ve çıkartılan eşyalar tekrardan geri yerine yerleştirilir.

 

İdeal Buzdolabı Ayarı Nasıl Olmalıdır?

 

En uygun buzdolabı soğutma derecesi kış için 5 ila 8 arasında olmalıdır. Yaz ayları için ise 2 ila 5 arasında olması tercih edilmelidir.

 

Buzdolabının Soğutma Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

 

Buzdolaplarının soğutma süreleri modellerine ve çeşitlerine göre farklılık gösterir. Genel anlamda bakıldığında her dolap 24 saat içerisinde soğutma işlemi başlar ve buzdolabı verimi alınmaya başlanır.

 

No Frost ve Low Frost Buzdolabı Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

 

 • Low frost buzdolapları 48 saat boyunca süren elektrik kesintisi durumlarında gıdaları koruma özelliğine sahiptir. Ancak no frostlarda 12 saate kadar koruma özelliği bulunmaktadır.
 • Low frost buzdolaplarında hava kanalları olmamaktadır fanın olmamasından ötürü enerji tüketimleri de oldukça düşüktür. Enerji tasarrufları o ürünü her zaman cazip duruma getirmektedir.
 • Low frost buzdolaplarında enerji tasarrufu yıllık 100 lira gibi bir rakama denk düşmektedir.
 • Low frostlarda buzu çözme aralıkları belirlidir.
 • Sessizlerdir ve diğer dolaplara kıyasla daha az enerji harcaması yaparlar.
 • No frost buzdolaplarında ise buzlanmanın önlenmesi için buzun çözülmesini kendi başına yapmaktadır.
 • No frost buzdolabı fiyatları low frostlara kıyasla daha uygundur.

 

Buzdolabı Fiyatları Kaliteyi Etkiler Mi?

 

Herkes evine bütçesine uygun olan en ucuz buzdolabı seçeneğini almak ister. Elbette bu bağlamda sitemizde herkes kendi bütçesi kapsamında en kaliteli beyaz eşya modellerine sahip olabilir.

 

Buzdolabı Beyaz Mı İnox Mu Olmalıdır?

 

Her gri olan buzdolabı inox buzdolabı değildir. Gri boya ile boyanmış buzdolapları ayrı, inox buzdolapları ayrıdır. İnox buzdolaplarına paslanmaz çelikten üretim sağlanmıştır. Tamamı ile kullanıcıların tercihine kalmıştır. İnox buzdolapları üzerlerindeki çizikleri ve darbeleri fazlası ile belli etmektedir. Oluşmuş olan ufak darbeler dahi inoxlarda belli olmaktadır. İnox buzdolaplarında el izi de beyaz buzdolabına oranla daha ziyade görünürdür. Beyaz buzdolaplarında ise böyle bir sorun oluşmamaktadır. İnox buzdolapları görüntü itibari ile çok güzel ve şık durmaktadır ancak artılarının ve eksilerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Sitemizde sizde dilediğiniz şıklıktaki buzdolabı modellerine sahip olabilirsiniz. 

Kazancınız 12%
50,598.90 TL 44,399.00 TL
Kazancınız 4%
6,598.00 TL 6,334.08 TL
Kazancınız 13%
53,900.00 TL 46,799.00 TL
Kazancınız 12%
62,700.00 TL 54,999.00 TL
Kazancınız 4%
17,999.00 TL 17,279.04 TL
Kazancınız 9%
43,998.90 TL 39,875.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
45,000.00 TL 37,049.05 TL
Kazancınız 20%
82,500.00 TL 65,890.00 TL
Kazancınız 8%
38,500.00 TL 35,530.00 TL
Kazancınız 10%
43,998.90 TL 39,598.90 TL
Kazancınız 4%
17,999.00 TL 17,279.04 TL
Kazancınız 6%
44,000.00 TL 41,239.00 TL
Kazancınız 19%
65,998.90 TL 53,590.00 TL
Kazancınız 21%
43,998.90 TL 34,749.00 TL
Kazancınız 18%
27,500.00 TL 22,649.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
30,000.00 TL 26,599.05 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (7)
Toplam Kapasite
  Tümünü göster (12)
Renk
Derinlik
  Tümünü göster (21)
Dondurucu Tipi
Soğutma Sistemi
Yıllık Enerji Tüketimi
Ses Seviyesi
Enerji Sınıfı
Kullanım Şekli
Genişlik
  Tümünü göster (15)
Mağaza
Fiyat

 – 

 • 6334.08
 • 65890