Bisiklet & Scooter

Bisiklet & Scooter & Paten 

 

Çocuklar için güzel bir enerji atma yöntemidir bisiklet sürmek. Çocuğunuzun özgüvenini arttırırken aynı zamanda motor gelişimine de katkıda bulunur. Çocuk bisikletler canlı renkleri ile çocuğunuzun ilgisini çekerken, özgüvenini de arttırır. Çocuğunuzun enerjisini atmasında oldukça büyük önem taşır. Dengede durmayı öğrenirken aynı zamanda sağlıklı bir aktivitenin içinde olur. 3 tekerlekli bisiklet çocuğunuzun bisikleti öğrenmesinin ilk aşamasıdır. Ona küçük yaşta alacağınız bu oyuncak, hem onu eğlendirecek hem de ileriki yaşantısında da bisiklet sürmesine etki edecektir. Çocuğunuzun sadece evde zaman geçirmesi değil, dışarıda da zaman geçirmesi gerekmektedir. Bisiklet dışarıda yapılacak en iyi aktivitelerin başında gelmektedir. Bisiklet sürerken beyindeki hipofiz bezlerini çalıştıran çocuk böylelikle daha aktif ve daha hızlı düşünmeyi öğrenecektir. 

 

En Şık Çocuk Bisiklet Modelleri  

 

Çocuk bisiklet modelleri tercih edeceğiniz markaya göre değişmektedir. Ona küçük yaşta üç tekerlekli bisiklet biraz daha büyüdüğünde daha büyük ve iki tekerlekli bisiklet alabilirsiniz. İki tekerleğin onu zorladığını düşündüğünüz anda iki küçük tekerlek daha ekleyebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle akülü bisiklet tarzı bisiklet modelleri de piyasaya çıkmaktadır. Sadece küçük çocukların değil büyüklerin de kullandığı bir modeldir. Pedalları çevirirken yorulanlar için üretilen bu bisiklet, elektrik desteği ile daha uzun seyahatler yapıp çok yorulmamanızı sağlayacaktır. Eğer bebeğinize küçük yaşta bisiklet sürmeyi aşılamak isterseniz ebeveyn kontrollü bisiklet modellerini tercih edebilirsiniz. Onunla akşam yürüyüşlerine çıktığınızda hem o pedal çevirmeyi öğrenecek hem de güzel bir vakit geçirmiş olacaksınız. Çocuğunuz kontrolün sizde olduğunu bilmese de fazlasıyla eğlenecektir. 

 

Bisiklete olan ilgi gün be gün artarken birçok bisiklet çeşidi de popüler olmuştur. Örneğin katlanır bisiklet şu sıralar en çok tercih edilen bisiklet modelidir. Diğer bisikletlere nazaran daha az yer kaplayan bu bisiklet modelini arabanızın bagajına ya da evinizdeki bir dolaba koyabilirsiniz. Oldukça pratik olan bu bisikletler klasik modele göre daha küçük tekerleklere sahiptir. Pratikliği ve yarattığı konfordan dolayı en çok tercih edilen türlerdendir. 

 

Scooter İle Çocuğunuz Hem Eğlenecek Hem De Sosyalleşecek 

 

Scooter çocuğunuza hediye edeceğiniz en iyi oyuncaklardan biridir. 3-6 yaş arasındaki çocukların kullanmakta fazlasıyla keyif aldığı scooterlar, hem onun motor gelişimine katkıda bulunacak hem de dengede durmayı öğrenmesini sağlayacaktır. Dört tekerlekli scooter modelleri ile çocuğunuza scooter kullanmanın keyfini yaşatabilirsiniz. Bisiklet sürmesi için güzel bir hazırlık olan scooter, çocuğunuzun sağlıklı bir egzersiz yapmasını sağlayacaktır. 2 ve 3 tekerlekli olmak üzere iki modeli olan scooterın, çocuğunuzun yaşına ve dengede durabilme kabiliyetine göre modeli seçilmelidir. Genellikle 3 ve 5 yaş arası çocuklar 3 tekerlekli scooter için uygunken, 7 yaşından büyük çocuklar da 2 tekerlekli scooterlar için uygundur. Açık havada vakit geçirmek, sosyalleşmek, beyin gelişimine katkısı ve dengede durabilme yetisi kazanması açısından çocuklar scooter ile küçük yaşta tanıştırılmalıdır. 

 

Çocuk Gelişiminde Patenin Önemi 

 

Çocuğunuz için hem büyük bir eğlence hem de güzel bir spor aktivitesidir paten. Çocuğunuzun daha aktif, hareketli bir yaşam sürmesi için küçük yaşlardan itibaren paten gibi sporlara yönlendirilmesi gerekir. Çocuğunuz paten kayarken dengede durmaya çalışacak ve bacak kaslarını aktif bir şekilde kullanacaktır. Paten ayakkabı çalıştırdığı birçok kas grubu ile bacak ve karın kaslarını çalıştırır. Çocuğunuzun küçük yaşlardan itibaren çalıştırması gereken çoğu kas grubunu paten kayarken çalıştıracaktır. Eğlenirken aslında ciddi derecede spor yapan çocuk günlük enerjisini atarken hem sosyalleşecek hem de eğlenecektir. 

 

Çocuk Paten Çeşitleri  

 

4 tekerlekli paten ile paten kaymayı öğrenen çocuk daha sonra tercihe göre daha zor ve profesyonellik gerektiren patenlere geçebilir. Dört tekerlekli paten ile denge kurmada çok zorlanmayan çocuk yaşı büyüdükçe üç tekerlekli paten tercih edebilir. Hız pateni, fitness pateni, agresif paten, urban paten ve hokey paten gibi birçok paten çeşitleri bulunur. Çocuklar 4 veya 5 yaşlarındayken patene başlayabilir. Küçük yaşta tekerlekli patene alışan çocuk ileride buz pateni ve buz hokeyi gibi sporları profesyonel anlamda yapabilir. Çocuğunuzun patene başlayacağı dönemlerde dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Olası bir düşme durumunda dizleri ve dirsekleri zarar görmesin diye dizlik ve dirseklik takılmalıdır. Yeni öğrenmeye başladığı için sürekli düşecektir bu yüzden kaskın bile takılması oldukça önemlidir. 

 

En Sık Sorulan Sorular 

 

Scooter modelleri ve fiyatları nasıldır? 

 

Scooter modelleri ve fiyatları tercihinize ve çocuğunuzun yaşına göre değişmektedir. Çocuğunuzun yaşına ve dengede durma kabiliyetine göre iki model arasında karar verebilirsiniz: İki tekerlekli ve üç tekerlekli scooter. Fiyat konusunda da seçtiğiniz markanın kalitesine göre fiyatlar değişmektedir. 

 

Çocuk bisiklet fiyatları nasıldır? 

 

Bisiklet fiyatları ucuz veya pahalı olabilir. Bu tercih edeceğiniz marka ve modele göre değişmektedir. Eğer ilk defa bisiklet kullanacaksanız pahalı bir markayı tercih etmeniz önerilmez. Ucuz ve hafif bir bisiklet ile başlayıp daha sonra daha konforlu ve pahalı bir bisikleti tercih edebilirsiniz. 

 

Çocuk patenlerinin fiyatları nasıldır? 

 

Tercih ettiğiniz marka ve modele göre paten fiyatları değişmektedir. 

 

Marka
    Tümünü göster (78)
Cinsiyet
Beden
Jant Çapı
Renk
    Tümünü göster (48)
Kadro Tipi
Fren Tipi
Kadro Boyu
Bisiklet tipi
Vites
Fiyat

 – 

  • 11
  • 4488