0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Banyo Tekstili

Banyo Tekstil Ürünleri ve Modelleri Azall.com'da

Banyoda kullanılan kumaş ürünlerinin tümü, banyo tekstili kategorisinde yer almaktadır. Banyo havluları, el ve yüz için farklı boyutlarda üretilirken, hamam havluları duş sonrasında kullanılabilecek bornoz alternatifi olarak tasarlanmıştır. Peştemaller ise havlulara göre daha ince kumaşlardan üretilir ve banyo, sauna, spa veya hamam gibi etkinliklerde tercih edilir. Cildinize zarar vermeden hafif ve yumuşak dokusu sayesinde rahat bir kullanım sunar.

Banyolar için tasarlanmış tekstil ürünleri, hem işlevsel hem de dekoratif özellikleriyle evin en önemli mekanlarından birine şıklık katar. Banyo tekstili kategorisinde bornoz takımları, havlular, klozet takımları, banyo perdeleri ve peştamal çeşitleri gibi farklı ürünler bulunur. Klozet takımlarında, tek parça banyo halılarından oluşan setlerin yanı sıra iki veya üç parçalı setler de tercih edilir. İki parçalı setlerde klozet önü paspası ve düz paspas modelleri bulunurken, üç parçalı setlerde klozet kapağı paspası da yer alır. 

Farklı parçalardan oluşan paspas çeşitleri, kaymaz tabanı sayesinde fayans üzerinde sabit durur ve kolay kullanım sağlar. Akrilik kumaştan üretilen paspaslar, pratik yapısı ve kolay yıkanabilmesiyle tercih edilir. Banyo perdeleri ise su itici özellikleriyle banyo zemininin ıslanmasını engeller. Çamaşır makinesinde yıkanabilen bu perdeler, düşük ısıda kuruyabilme özelliğiyle de pratiktir. Tek kanat ve çift kanat olarak tasarlanmış perde çeşitleri, asma halkası ile birlikte satılır. Banyolarınızı canlı renklerde ve şık desenlerdeki ürünlerle şık bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Banyo Tekstil Ürünleri Özellikleri Nelerdir?

Banyo malzemeleri arasında en önemli ürünlerden biri de duş perdeleridir. Suya dayanıklı, kolay temizlenebilir ve dayanıklı malzemelerden üretilen duş perdeleri, suyun dışarı taşmasını ve banyo alanınızı korumak için ideal bir seçenektir. Renkli ve desenli seçenekler arasından tekneli veya teknesiz duşakabinlere uygun olanı seçebilirsiniz. Banyonuzun en temel ihtiyaçlarından biri olan duş perdesi, pratik ve kullanışlıdır.

Diğer yandan klozetlerin kapaklarında ve önlerinde bulunan banyo klozet takımı renkli ve yumuşak dokusuyla her türlü dekorasyon ile uyum sağlayan renk ve modelleriyle dikkat çeker.

Banyo tekstil kategorisi, sadece fonksiyonel olmasıyla değil, aynı zamanda banyolara getirdiği şıklıkla da kullanıcıların beğenisini kazanan bir kategoridir. Bu kategoriye ait olan paspas, klozet takımı gibi ürünler, evin en sık kullanılan alanlarından biri olan banyolarda da şıklığı ve estetiği beraberinde getirir. Renk uyumuna dikkat eden kullanıcılar, bu ürünleri genel dekorasyonla uyumlu hale getirmek için uygun renklerde tercih ederler.

Bornozlar, kadınlar, erkekler ve çocuklar için tasarlanan banyo ürünleri arasındadır. Banyo sonrasında ıslanan ve hassaslaşan bedenin kurulanmasını sağlar ve üşümesini engeller. Bornoz modelleri, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak çeşitlilik gösterir. Uzun kollu ve diz boyu havlu bornozlar, klasik seçenekler arasındadır ve uniseks olarak kullanılabilir. Kadınlar için askılı bornoz modelleri de mevcuttur. Askılı bornoz, havluya sarınmak istemeyen ve ferahlıktan yana olan bireyler için ideal bir seçenektir. Bu modeller genellikle havlu boneyle birlikte kullanılır. 

Erkekler ise genellikle kapüşonlu bornoz modellerini tercih ederler. Kapüşonlu modeller, tek parça bir ürün olarak vücudu ve başı koruduğundan oldukça pratik bir seçimdir. Elbette, kadınlar için de kapüşonlu bornoz modelleri mevcuttur. Bornozlar genellikle pamuklu veya mikrofiber kumaştan yapılmaktadır.

Banyo Tekstil Ürünlerini Kullanmak Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Banyo tekstil ürünlerinin kullanımı, insanların daha hijyenik ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Kaliteli malzemelerle üretilen ürünler insanların cildinin daha sağlıklı olmasını sağlar ve hijyenik bir duş ortamı oluşturur. Islaklıkla beraber gelen mikrop kapma oranı kaliteli malzemelerle azaltılabilir.

Bornoz kullanımı tek parça olduğu için insanlarda daha pratik bir kurulanma süreci sağlar. Aynı şekilde bu ürünlerin temizlenmesi de kolay olur. Tek parça halinde yıkanıp, o şekilde kurutuluğu için temizlik zamanlarında pratiklik sağlar.

Banyo perdelerinin kullanımı da aynı şekilde ortak banyo kullanımlarında mahremiyet sağlar ve aynı zamanda yerlerin ıslanmasını da engeller. Bir diğer avantaj olarak banyonun havasını değiştiren bu ürünler, banyonuzda da kendi stilinizi yansıtmanıza yardımcı olur. Banyoda yapılan bir perde değişikliği tamamiyle yeni bir stil oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Klozet örtüleri ve yer havluları da aynı şekilde banyonun mimari tasarımlarında insanlara yardımcı olurlar. Sevilen renklerde seçilen bu ürünler banyoyu kullanırken alınan keyifi arttırırlar. Aynı şekilde farklı desenlerde üretilen bu tekstil ürünlerini, kendi zevklerinize göre seçtiğiniz zaman daha uyumlu olacaktır. Dekorasyon amaçlı olan bu ürünler aynı zamanda, hijyenik bir ortam sağlamanıza da yardımcı olmaktadır. Yere serilen bir yer halısı yerlerin ıslanmasını engelleyerek güvenli bir ortam da oluşturur.

Havlu, günlük hayatta nemli yüzeyleri kurulamak amacıyla sıkça kullanılan bir emici kumaş parçasıdır. Vücudunuzdaki nemi hızlı ve etkili bir şekilde çekerek kuru ve temiz kalmasını sağlar. El havlusu, banyo havlusu ve mutfak havlusu gibi çeşitleri evde sık kullanılan havlu seçenekleri arasındadır. Ayrıca plajda da kullanılan özel plaj havlusu çeşitleri de bulunmaktadır. Banyo havluları, duş veya banyo sonrasında ıslak vücudu kurulamak için kullanılır.

Banyo Tekstil Ürünlerini Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo tekstil ürünleri banyonuzun dizaynı ve stili açısından çok önemlidir. Her ürün için farklı farklı dikkat edilmesi gereken husus bulunmaktadır. Bu hususlar arasında dizayn amaçlı kullanılan klozet örtüleri, yer havluları, duş perdeleri gibi ürünlerde kendi zevklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu sayede banyonuzu kullanırken alacağınız keyif artacaktır.

Diğer banyo tekstil ürünleri arasında olan havlu ve bornozları seçerken de kendi zevklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir fakat burada işlevsellik de ön plana çıkmaktadır. Kendi zevklerinizi de düşünürken bu ürünlerin sizlere sağlayacağı faydaları da göz önünde bulundurmanız sizler için daha iyi olacaktır.

Havlu seçerken, öncelikle kullanım amacınıza göre seçim yapmanız gereklidir. Banyo, el, yüz ve baş gibi farklı amaçlar için kullanılan havlu çeşitleri vardır ve ihtiyacınıza göre bunlardan hangisine yönelik bir seçim yapacağınıza karar verebilirsiniz. Seçeceğiniz havlunun ölçüsü, kullanım amacına göre farklılık gösterebilir.

Bornoz seçimi yaparken ilk öncelik, ürünün kumaşıdır. Kumaş seçimi, cildinize, tercihlerinize, mevsime ve kullanım alanına göre değişebilir. Bornozun su emicilik gücü, kuruma hızı ve antibakteriyel özellikleri hakkında bilgi veren en önemli faktördür. Pamuklu ve bambu kumaşlar, bornoz modellerinde sıkça tercih edilir. 

Bambu kumaşı, antibakteriyel özelliği ile bilinirken, pamuklu kumaşların su emicilik gücü yüksektir. Bu nedenle, bu iki kumaş türü sıklıkla bir arada kullanılır. Kumaşın dokuma sıklığı, bornozun kuruma hızını etkileyen bir faktördür. Seyrek dokunan kumaşlar, sık dokunmuş olanlardan daha hızlı kurur ve bornozunuzun hızlı kurumasını istiyorsanız dokuma sıklığına dikkat edebilirsiniz.

Banyo Tekstil Ürünü Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Banyo tekstil ürünleri, diğer ürünlerde olduğu gibi üretimlerinde kullanılan malzemelerin kalitelerine göre değişkenlik gösterir. Banyo perdeleri, yer havluları ve klozet örtülerinde kullanılan malzeme ne kadar kaliteliyse o kadar uzun ömürlü olur ve sunduğu hizmette o kadar verimli olacaktır. Su emici özelliği yüksek kumaşlardan üretilen ürünler olması fiyatlarının da yüksek olmasına sebep olmaktadır.

Aynı şekilde markalar ve tasarımlar da fiyatlara etki eden faktörler arasında yer almaktadır. Tasarımı güzel ve özenli olan banyo tekstil ürünleri yüksek fiyatlardan satışa sunulabilir. Güvenilir ve prestiji yüksek olan bir marka tarafından üretilen ve satışa sunulan birçok banyo tekstil ürünü bulunmaktadır. Bunlar arasında uygun fiyatlı birçok banyo tekstil ürünü azall.com da satışa sunulmaktadır.

Havlu fiyatları, ürünün markası, modeli ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak her bütçeye uygun seçenekler sunulduğu için müşteriler memnun kalır. Banyo havlusu gibi daha büyük boyutlarda sunulan modeller, diğer çeşitlere göre daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Fakat günlük kullanım için sıkça tercih edilen yüz havlusu gibi ürünler, son derece ekonomik fiyatlarla satın alınabilir.

Bornoz fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ürünün kalitesi, kullanılan kumaşın türü ve diğer özellikler, fiyat farklılıklarına neden olabilir. Yetişkinler için üretilen bornoz modelleri, oldukça geniş bir fiyat aralığında sunulmaktadır. Peştemal kumaştan üretilen modeller, daha uygun fiyatlı seçenekler arasında yer alırken, %100 pamuklu kumaştan üretilenler nispeten daha pahalıdır. Bambu bornoz çeşitleri arasında, her bütçeye uygun alternatifler mevcuttur. Poliüretan bornozlar, bambu modellere göre daha uygun fiyatlarla satın alınabilir. Penye bornozların fiyat aralığı ise daha sınırlıdır. Bu kumaştan yapılan ürünler, genellikle ekonomik olmalarıyla öne çıkarlar.

Kazancınız 20%
Promosyon
229.90 TL 143.92 TL
Kazancınız 20%
Promosyon
419.90 TL 279.92 TL
Kazancınız 20%
Promosyon
529.90 TL 307.92 TL
Kazancınız 20%
Promosyon
749.90 TL 535.92 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (56)
Renk
    Tümünü göster (100)
Ölçüler
    Tümünü göster (19)
Mağaza
    Tümünü göster (40)
Fiyat

 – 

  • 47.92
  • 11909.9