Banyo Tekstili

BORNOZ SEÇİMİ TİTİZLİK GEREKTİRİR

Banyo tekstil ürünlerinin baş aktörlerinden biri bornoz takımı modelleridir. Hijyenin ön planda olması gereken banyo tekstil ürünlerinde bornoz seçimi titizlik gerektirmektedir. Bornoz alırken dikkat edilmesi gereken çok fazla özellik vardır. Bunların başında kişiye özel bornoz seti gelmektedir. Bornoz, banyoların değişmez malzemelerinden biridir. Uzun yıllardır banyo tekstil ürünü dendiğinde ilk akla gelen bornoz seti mutlaka kişiye özel olmalıdır. Hijyen ve sağlık açısından kritik önem taşıyan bornoz evdeki her bireye ayrı ayrı alınmalıdır. Anne, baba ve çocuk bornozlarının yanı sıra eve gelebilecek yatılı misafirler için de yedek bornoz bulundurmakta fayda vardır. Bir başkasının bornoz setini kullanmak, mantar başta olmak üzere bazı rahatsızlıkların bulaşmasına yol açabilmektedir. Bornoz yapılış amacı itibariyle kurutma özelliği ön planda olması gereken üründür. Bu nedenle vücuttaki suyu en hızlı alan bornoz, en makbul olandır. Bornoz takımları emici özelliğinin yanı sıra vücuda yumuşak bir dokunma hissi vermeli, banyo sonrası evde vakit geçirirken rahat hareket edilebilmelidir.

Bornoz Takımlarının Hangi Malzemeden Üretildiği Önemli

Bornoz takımları için en çok tercih edilen model pamuklu olanlardır. Pamuk suyu emiş gücü açısından tartışmasız liderdir. Pamuk ayrıca en sağlıklı maddelerden biridir. Doğal yapısı sayesinde bornoz takımıiçin ideal olan pamuklu modeller sağlığınızı da koruyacaktır. Bornoz üretiminde pamuğun yanı sıra bambu ürünler de dikkat çekmektedir. Tamamen çevre dostu olan bambu bornoz takımları antibakteriyel özelliği sayesinde kullanıcısının sağlığını da korumaktadır. Bornoz, uzun vadeli kullanıma uygun malzemeden hazırlanmalıdır. Sık ıslanan ve dolayısıyla da sık yıkanan bornoz takımları uzun süre özelliğini yitirmemelidir. Yıllarca yumuşaklığını ve emiciliğini yitirmeyen bornoz takımı göz zevkinize de hitap etmelidir. Bornoz takımları arasında farklı modeller de bulunmaktadır. Bunların başında da kapüşonlu bornoz takımları gelmektedir. Kapüşonlu bornoz takımları kullanıcısına ekstra avantaj sağlamaktadır. Bu sayede havluya gerek kalmadan saçların kurulanması sağlanabilir. Ayrıca, soğuk kış günlerinde kapüşonlu bornoz takımları üşümeyi de önleyecektir. Bu tarz bornoz genellikle çocuklar için üretilmektedir. Kapüşonlu bornoz takımları çocukların tüm vücutları sarabilir ve onları daha fazla koruyabilir. Bornoz takımı fiyatları kalitesiyle doğru orantılıdır. Üretiminde kullanılan malzemeler dokuma şekli bornoz fiyatları için belirleyici unsurdur. Kalitesi yüksek ürünlerin fiyatının da yüksek olması kaçınılmazdır.

Banyo Tekstilinde El Yüz Havlusu Bornoz Kadar Önemlidir

Banyo tekstil ürünleri arasında en az bornoz kadar önemli olan bir başka ürün de el yüz havlusu modelleridir. Havlu seti alınacaksa içerisinde mutlak suretle ayak havlusu da bulunmalıdır. Hijyen açısından el yüz havlusu ile ayak havlusu da kişiye özel olmak durumundadır. Özellikle ayak havlusu bir başkası tarafından kullanılmamalıdır. Vücutta mantarların en yoğun olarak bulunabildiği bölge ayaklardır. Ayak havlusu ortak kullanıldığında bu hastalığın aile bireyleri arasında yayılması kaçınılmaz olacaktır. El yüz havlusu seçimi yapılırken hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmek gerekmektedir. Bu size hem kullanım kolaylığı sunacak, hem de aldığınız ürünün ömrünü belirleyecektir. Bornoz takımları için tavsiye edilen yüzde yüz pamuklu olması havlu seti için de geçerlidir. Pamuktan üretilen havlu seti yüksek emicilik ve yumuşaklık özelliği sayesinde ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verebilecek üründür. 

  Havlu Seti Yeterli Boyutlarda Olmalıdır

Havlu seti için bir başka kriter de boyutlarıdır. El yüz havlusu için ideal ölçüler 50x90 ebatlarında olandır. Daha küçük boyutlardaki havlu seti ihtiyacınıza cevap veremeyecektir. Standardından büyük havlu seti tercih etmişseniz kullanım esnasında zorlanacağınız açıktır. Ayak havlusu boyutları, el yüz havlusu ebatlarına göre biraz daha küçük olabilir. Bornoz takımları, el yüz havlusu gibi banyo tekstil ürünleri arıyor, duş bölgesi için perde boru halkası ürünlerini incelemek istiyorsanız adresiniz aZall olacaktır.

Kazancınız 5%
Promosyon
99.00 TL 71.25 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
170.85 TL 144.30 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (53)
Renk
    Tümünü göster (100)
Ölçüler
    Tümünü göster (13)
Mağaza
    Tümünü göster (40)
Fiyat

 – 

  • 26.85
  • 5989.95