Sağlık & Medikal Ürünler


CERRAHİ MASKE NEDİR?

Cerrahi maske tamlamasını artık tüm dünyada duymayan, bilmeyen kalmadı. Cerrahi maske pandemi döneminde adeta insanların ayrılmaz bir parçası haline geldi. Daha önce sadece hastane ve sağlık kuruluşlarının riskli alanlarında kullanılan cerrahi maske, COVID-19 salgınının en yoğun yaşandığı döneminde hayatımızın her alanında yanımızda olan bir ürün oldu. Bununla birlikte de bu sektör çok kısa bir sürede büyüdü. Artık cerrahi maske aranılan ve ilk zamanlarda yer yer bulunulamayan bir ürün haline geldi. İyisi, normali ve yıkanabilir olanı diye farklı modelleri çıktı. 

Çocuklar için renkli ve çizgi karakterli ürünler çocuk maskesi olarak üretildi. İnsanlar cerrahi maske ile birlikte ingilizce ‘meltblown’ kelimesinin filtreleme konusunda büyük bir koruyuculuk sağlayan bir kumaş türü anlamına geldiğini öğrendi. Cerrahi maske alacaklar, alacakları maskenin bu özelliği taşıyıp taşımadığına dikkat ederek tercihlerini yapmaya başladı. Nihayetinde pandemi boyunca 3 katlı cerrahi maskeler hayatımızın bir parçası oldu. Bu ürünlerin satışının yapıldığı internet sitelerinde bile ‘en iyi maske önerileri’ adı altında yeni butonlar bile açıldı.

 

Pandemi Cerrahi Maske ile Birlikte Birçok Ürünü Hayatımıza Soktu

Pandemi ile birlikte insan hayatına sadece cerrahi maske girmedi. Bunun yanında ateş ölçer, termometre, maske aparatı ve maske tutacağı gibi ürünlerde hayatımızın bir parçası haline geldi. Pandemi adeta uyuyan sağlık ve medikal ürünleri sektörünü uyandırdı. Yatırımcılar tam otomatik cerrahi maske makinaları ithal etti. Bazı yatırımcılar ise ithalat yerine bu makineyi Türkiye’de ürettirmeyi tercih etti. Cerrahi maske ile birlikte pandemi için piyasaya sürülen tüm ürünler marketlerin ve mağazaların en çok satan ürünler listesinde en üsteki yerine almış oldu.

 

Cerrahi Maske Gribal Enfeksiyonu Azalttı

Tüm dünyada olanca hızıyla yayılan ve milyonlarca kişinin rahatsızlanıp hastanelerde tedavi altına alınmasına, milyonlarca kişinin hayatına mal olan COVID-19 salgını döneminde bu hastalıktan korunmak için takılan cerrahi maske kullanımı, dünya genelinde birçok nedene bağlı gribal enfeksiyonlardan kaynaklanan hastalıkların azalmasına neden oldu. Korona virüse yakalanmamak için cerrahi maske kullananlar aynı zamanda da gribal enfeksiyonlara bağlı hastalıklardan da kendilerini korumuş oldular.

 

Her Eve Ateş Ölçer Girdi

Cerrahi maske ile birlikte pandemi döneminde her eve ateş ölçer cihazlar girdi. Özellikle salgının ilk dönemlerinde televizyonlardan ve iletişim araçlarından korona virüsüne yakalananlarda baş gösteren hastalık belirtileri arasında olan yüksek ateş, insanları ateş ölçer, cihazlarına yöneltti. Kısa bir süre içinde ateş ölçer cihazlar ve termometre, cerrahi maske gibi en fazla aranan ürünler oldu. Bu ürünler Türkiye’de milyonlar sattı.

 

Çocuklar, Çizgi Karakterli Çocuk Maskesi ile Motive Edildi

Korona virüs salgını süresince aileler çocuklarına çocuk maskesi takma alışkanlığını renkli ve üzerinde çizgi karakterlerin bulunduğu çocuk maskesi çeşitleri ile edindirmeye çalıştı, aslında bunda da başarılı olundu. Çocuk maskesi diğer cerrahi maskeler kadar aranan ve tercih edilen bir ürün olarak yaşamın içine girdi.

 

Cerrahi Maske Markaları Ön Plana Çıktı

Cerrahi maske konusunda kullanılan malzemenin kalitesi kadar ürünlerin markaları da ön plana çıktı. Sağlık bakanlığı tarafından belirtilen şartlar ve özelliklerde üretimi zorunlu olan bu ürünlerin tercihi sırasında tüketici ürünün markasına da dikkat etmeye başladı. İşte bu nedenle piyasada aynı özellikle üretilen birçok cerrahi maske arasında fiyat farklılıkları oluşmaya başladı. Bazı markalar arasındaki fiyat aralığı ise zaman zaman ciddi boyutlara ulaştı. Pandeminin başında oluşan sağlıksız fiyat aralıkları, pandeminin ilerleyen döneminde ancak sağlıklı bir düzene girdi. Pandeminin en üst düzeyde hissedildiği dönemin başından sonuna kadar sağlık ve medikal ürünler konusunda tüketiciye hizmet veren aZall, fiyatları ve kalitesi konusunda tüketicinin yanında oldu. Pandemi ile hayatımıza giren cerrahi maske ve bunun yanındaki birçok sağlık ürünü hakkında detaylı ve daha fazla bilgi aZall’ın internet sitesinden edinilebiliyor.

 

Yq6 Temassız Ateş Ölçer Kızılötesi Termometre
Kazancınız 83%
Promosyon
399.90 TL 77.50 TL
700 Ffp3 Nr D Ventilsiz N95 Maske  ( 5 Adet )
Kazancınız 85%
99.90 TL 14.90 TL
Cerrahi Maske 50 Li 4 Paket 200 Adet Maske
Kazancınız 52%
Promosyon
149.90 TL 74.59 TL
3 Katlı Cerrahi Maske 50 Li 5 Paket ( 250 Adet )
Kazancınız 32%
Promosyon
149.90 TL 103.69 TL
Elastik Kulaklı Trendy Desenli Maske 160 Adet
Kazancınız 44%
Promosyon
149.90 TL 86.23 TL
3 Katlı Cerrahi Maske 50 Li 10 Paket (500 Adet )
Kazancınız 35%
Promosyon
299.90 TL 198.75 TL
Cerrahi Maske 50li 3 Paket
Kazancınız 28%
Promosyon
99.90 TL 72.65 TL
Belbantlı Hasta Bezi Xl 30 Adet
Kazancınız 13%
402.00 TL 350.17 TL
Yumuşak Elastik Kulaklı Cerrahi Maske 300 Adet
Kazancınız 51%
Promosyon
199.90 TL 101.75 TL
Erkek Emici Külot Büyük Boy 8'li, Beden: Tek Ebat
Kazancınız 14%
97.00 TL 83.60 TL
Bağlamalı Hasta Bezi Anatomik Large 8li
Kazancınız 14%
68.25 TL 58.47 TL
Anatomik Hastabezi Normal Orta 10'lu
Kazancınız 14%
68.25 TL 58.47 TL
Polosmart PSH04 Beyaz Sterilizasyon Kutusu
Kazancınız 31%
Promosyon
175.00 TL 125.10 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (253)
Ürün Miktarı
Fiyat

 – 

  • 3.67
  • 17990