Edebiyat Üzerine En Popüler Kitap, Dergi ve Yayınlar  

Okumak ufku açar, ruha doygunluk verir, hayal dünyasını genişletir. Yeryüzünde yazılmış pek çok kitap vardır. Anı, araştırma ve inceleme, bilim, biyografi, deneme, edebiyat, eğitim alanında yazılmış kitaplar yüzyıllardır okunuyor. Kitap türleri arasından en çok okunan kitaplar edebiyat türündedir. Edebiyat kitapları okuyucusunu içine çeken kitaplardır.  

Aşk, özlem, heyecan gibi birden fazla duyguyu içinde barındıran sürükleyici kitaplardır edebiyat kitapları. Edebi eserler pek çok ürün katmıştır kültür ve sanat alemineEdebiyat türünde klasikler çok önemlidir. Türk klasikleri ve dünya klasikleri milyonlarca kişi tarafından okunmuş ve okunmaya devam edecektir. Edebiyat kategorisindeki pek çok esere farklı basımevlerinden ulaşabilirsiniz. Binlerce yabancı eserin Türkçe çevirisini satın alabilir ve hemen okumaya başlayabilirsiniz. 

En Çok Okunan Edebi Eserler: Romanlar 

Roman, yaşanmış veya yaşanması mümkün olayları kahramanlarının iç dünyasını anlattığı edebi eserlerdir. Roman kitapları en çok tercih edilen edebi eserlerdir. Roman alanında yazılmış binlerce eser vardır. Aşk kitapları okurken kendinizi içinde bulacağınız tutkulu aşk hikayeleriyle dolu romanlardır. Aşk romanları duyguların en yoğun olduğu romanlardır. Okurken tüm duyguları sanki içindeymişsiniz gibi hissedebileceğiniz bu romanlar okuyana zevk verir.  

Fantastik dünyaları seviyorsanız bilimsel olaylara ilgim var fakat belli bir olay dahilinde anlatılması daha çok ilgimi çekiyor diyorsanız bilim kurgu kitapları tam size göre romanlardır. Yapılan deneyler ve bilinmeyen sonuçları ya da dünyanın sonu, uzay biliminin kurgulanmış halini içerek pek çok bilim kurgu romanı okuyucularını bilimsel oyunların içine çeker. İlginizi çekecek ve okurken bir yandan da bilgileneceğiniz bu romanlar sizleri oldukça etkileyecektir. Türk ve yabancı yazarlara ait binlerce roman için sayfamızı detaylıca inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken kitapları uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.  

Bir Solukta Okunacak Romanlar 

Roman okurken heyecanlanmak romanın sonunda neler olacağının merakıyla bir solukta kitabı bitirmek isteyenlerdenseniz polisiye romanları tercih etmeniz gereken romanlardandır. Bir bulmacayı çözer gibi veya puzzle parçalarını tamamlar gibi hissedeceğiniz bu romanlarda suçlunun kim olduğunu kahramanla birlikte çözmeye çalışacaksınız.  

Dünyadan biraz uzaklaşıp farklı alemler okumak istiyor olabilirsiniz. Hayal gücünüzün doruklarını yaşayacağınız fantastik kitaplar sizleri hiç bilmediğiniz dünyalarla tanıştıracak. Gerçekte var olmayan bu karakterleri tanırken okumaktan zevk alacaksınız. Pek çoğu filmlere konu olmuş bu romanları mutlaka okumalı ve farklı dünyaları keşfetmenin hazzını tatmalısınız. 

Kitap okurken sanki film izliyormuş hissine kapılmak her okurun isteğidir. Biraz heyecanlanmak hatta bir korku filminin içindeymiş gibi hissetmek istiyorsanız korku ve macera kitapları okumalısınız. Şaşırtıcı sonların çoğunlukta olduğu bu romanlar sizleri bir nefeste okumaya itecektir. Romanın sonunun nasıl geldiğini anlayamayacağınız bu kitapları okurken bittiğine üzüleceksiniz. Gerilim romanları bir solukta okunacak harika kitaplardır.  

Çocukları Okumayı Sevdirmenin Yolları  

En çok satan kitaplar genellikle romanlardır. Okuyucu okuduğu romanın bir parçası gibi hissedir. Romanın ilk sayfasıyla birlikte bir yolculuğa çıkar ve son sayfasında romanın kahramanlarına veda eder. Okuması oldukça zevkli bu ürünler kitapların çok satmasına neden olur. Okumak insana analiz edebilme yetisi katar. Okuduğunuzdan çok daha fazlasını alırsınız kitaplardan. Hayal gücünüz genişler ve hafızanız gelişir. Okuma alışkanlığı çok küçük yaşlarda edinmeliyiz. Bu nedenle çocuk kitapları çocukların okumayla ve edebiyat dünyasıyla tanıştığı kitaplar olarak çok önemli bir yere sahiptir.  

Çocuklar dış dünyayı tanımakta oturduğu semt veya izlediği çizgi filmlerle sınırlı kalırsa olumsuz etkilenebilir. Çocuk kitapları onları çok geniş bir dünyayla tanıştırır. Okuduklarının ilgisini çekmesi onların okuma alışkanlığı edinmesi konusunda oldukça önemlidir. Okurken aynı zamanda eğitici bilgiler öğrenmesini sağlayan çocuk edebiyatı çocuklarınızın yaşı ve gelişimi göz önünde bulundurularak kaleme alınmış kitaplardır. Çocuklarınızı okumayı sevdirmek ve onları edebiyatla tanıştırmak için çocuk kitapları ve çocuk dergileri satın almayı ihmal etmeyiniz.  

Edebi Eser Önerileri  

Edebiyat çok zengin bir türdür. Dilin gelişmesiyle birlikte pek çok eser kaleme alınmıştır. Okuyucuyla en rahat bağ kurulabilen türlerden olan edebi eserler en çok kaleme alınan eserler haline gelmiştir. Bu nedenle edebi kitap türleri arasında okunabilecek binlerce eser vardır. Bunların için klasikler yeri hiçbir zaman dolmayacak edebi eserlerdir. Türkçe eserleri okumayı seviyorsanız Türk klasik romanları mutlaka okumanız gereken eserlerdir. Türk edebiyatının adeta mihenk taşı olan bu romanlar edebiyatımızı daha yakından tanımanızı sağlayacak eserlerdir. Dilimizin çok iyi kullanıldığı klasikleri okumaktan keyif alacaksınız.  

Farklı coğrafyalara, farklı kültürlere ve yaşanmışlıklara tanık olmak istiyor ve klasikleri okumayı seviyorsanız dünya klasikleri kitaplarını tercih etmelisiniz. Suç ve Ceza, Sefiller, Vadideki Zambak, Romeo ve Juliet gibi milyonlar tarafından okunmuş ve hemen hemen her dile çevrilmiş bu kitapların pek çok çevirisini bulabilirsiniz.   

Modern Dünya Edebiyatını Keşfetmenin En İyi Yolu  

Tercihinizi klasiklerden yana değil de modern dünya edebiyatından yana kullanacaksanız daha güncel bir dil ile karşılaşacaksınız. Edebi eserlere her geçen gün yeni kitaplar eklenmekte ve eklenmeye de devam edecektir. İnsan var oldukça duygularını ve düşüncelini yazı yoluyla aktarma ihtiyacı da devam edecektir. Bu da sonu olmayan bir yazı dünyası anlamına gelmektedir.  Stefan Zweig, Kate Chopin, Maksim GorkiStephen CraneWilliam Golding, , Leonid AndreyevAntony BurgessMihail BulgakovF. Kafka,  Jose Saramago, Halil CibranJules Verne gibi yabancı yazarların kitaplarını bulabileceğininiz en popüler romanlar sitemizde yerini almış bulunmakta. İstediğiniz kitabın farklı basımlarını ve farklı çevirilerini sitemizde bulabilirsiniz. 

Namık Kemal, Ahmet Mithat, Peyami Safa, Halide Edip Adıvar, Sabahattin Ali, Yusuf Atılgan gibi yazı dili çok beğenilen Türk yazarların kitaplarını isterseniz orijinal dilinden isterseniz günümüz yalınlaştırılmış dilindeki halleriyle okuyabilirsiniz. Edebiyat dünyamızın mutlaka takip edilmesi gereken bu yazarlarının eserlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.  

Kültür ve Sanat Dünyasını Yakından Takip Edebileceğiniz Dergiler 

Kendinizi edebiyat dünyasının bir neferi gibi hissedeceğiniz, tüm gelişmeleri yakından takip etme olanağı bulacağınız edebiyat dergileri edebiyatseverlerin en çok ilgi duyduğu eserler arasındadır. Hem çocukların hem de yetişkinlerin eğlenerek takip ettiği çizgi roman dergileri bir sonraki sayısını heyecanla bekleyeceğiniz dergiler arasındadır.  

En popüler dergiler arasında yer alan bu dergilerin ister yeni sayılarını isterseniz eski sayılarını rahatça bulabileceğiniz sitemizden hemen alışveriş yapabilirsiniz. Sevdiğiniz bir derginin tüm basımlarının elinizde olmasının ne kadar tatmin edici olduğunu biliyoruz. Edebiyat dergileri koleksiyoncularının aradığı dergileri bulabilmesi ve koleksiyonuna yeni dergiler eklemesi için sitemizde kısa bir gezintiye çıkması yeterlidir. Aradığınız yayını sitemizde bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Edebiyat Dergileri ve Kitapları Güncel Fiyatları 2021 

Edebiyat kitapları fiyatları alacağınız kitabın markasına, yayınevine, sayfa sayısına göre değişiklik gösterir. Uygun fiyatlara edebiyat kitapları satın alabilmek için sitemizden alışveriş yapabilirsiniz. En uygun roman fiyatları genel olarak herkesin ulaşabilmesi adına uygun fiyatlı ürünlerdir. Edebiyat dergileri fiyatları için abonelik yaparsanız daha uygun fiyatlar ödemiş olursunuz.  

Edebiyat kitap setleri içinde aynı veya farklı türden birden fazla kitap bulunan ekonomik setlerdir. Kitapları set halinde alırsanız daha ekonomik bir alışveriş yapmış olacaksınız. Aynı anda birden fazla kitap alarak kargo indirimi veya diğer indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ucuz edebiyat kitapları fiyatları için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilir, ihtiyacınız olan kitap ve dergileri size özel ödeme imkanlarıyla satın alabilirsiniz.  

Edebiyat Yayınları Hakkında Merak Edilenler  

Hediye Kitap Olarak Neler Alınabilir? 

Yakın bir arkadaşınıza, sevgilinize veya ailenizin bir üyesine ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız kitap her zaman modası geçmeyen bir hediyedir. Kitaplığında sizden bir parça olacak bu kitaplar yıllar geçse de değerini koruyacaktır. Hediye olarak kitap almayı düşünüyorsanız ve ne alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız seçiminizi sürükleyici kitaplar kategorisinden yana yapabilirsiniz. Bir solukta okunacak bu kitaplar okuyan tarafından uzun süre etkisinden çıkılmayacak eserlerdir. Eğer hediye alacağınız kişinin ilgi alanlarını biliyorsanız ilgi alanına göre kitaplar tercih edebilirsiniz. Örneğin duygusal olduğunu bilginiz birine alacağınız aşk romanları onu çok mutlu edecektir.  

En Çok Okunan Edebi Kitap Türleri Nelerdir?  

Her yıl dünyada yaklaşık olarak 2.2 milyon kitap satıldığı bilinmekte. İnsanların ilgi alanlarıyla okudukları kitapların türleri arasında doğrudan bir ilişki vardır. Bu nedenle dünyanın ilgi alanları da en çok okunan edebi eserlerin türlerini etkilemektedir. Gerilim ve gizem türü kitaplar dünyada en çok okunan kitap türleri arasında yer almaktadır. Oldukça sürükleyici olan bu tür kendine pek çok okuyucu kazandırmış durumdadır. Bunun yanında klasik kurgu, Fantezi kurgu, modern kurgu ve çocuk kurgu kitapları da okuyucuların en çok tercih ettiği edebi kitap türleri arasında yerini almış bulunmaktadır.  

Edebi Kitaplar Nereden Satın Alınmalıdır?  

Edebiyat dünyasını yakından keşfetmek veya edebi eserleri okumaktan zevk alanlar için edebiyat kitapları kütüphanenizde olması gereken kitaplardır. Edebiyat kitapları alırken öncelikle almak istediğiniz kitabın türüne karar vermelisiniz. Örneğin genel kültürünüzü geliştirmek istiyorsanız Türk klasikleri veya Dünya Klasiklerini satın almayı tercih edebilirsiniz. Daha sonra seçtiğiniz kitabın pek çok baskısının, birden fazla çevirisinin veya her sahaf için farklı fiyatlarının olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.  

Kitap satın alırken dijital ortamda online alışveriş yöntemini tercih etmek en kısa ve en mantıklı yol olacaktır. Dijital ortamda aradığınız kitabı aynı anda birden fazla satıcıdan bulabilirsiniz. İstediğiniz kapak tasarımını veya aradığınız fiyat aralığında bulabilirsiniz. Bunu sahaf sahaf gezerek yapmak günlerinizi alabilir. Online alışveriş yaparsanız zamandan tasarruf yapmış olursunuz.  

Şiir Kitabı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? 

Şiirler hissedilen duyguları en iyi aktarma yöntemlerinden biridir. Düz yazıya oranla okuyucuda uyandırdığı etki çok daha fazladır. Şiir kitapları okumak insanın ruhunu dinginleştirir. Herhangi bir olay örgüsü olmadığı için istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Şiir kitapları asla eskimeyecek kitaplardır. Dilediğiniz şiiri yüzlerce kez okuyabilirsiniz. Bazen dilediğiniz bir şairin dilediğiniz bir kitabını bazense dilediğiniz şairin tüm şiirlerinin yer aldığı kitapları satın alabilirsiniz. Şiir kitabı satın alırken basım yılına, kaçıncı baskı olduğuna, yayınevine ve fiyatına dikkat etmelisiniz. Şiir kitapları satın almak için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.  

 

 

 

 

 

 

Dune: Çocukları
Kazancınız 20%
40.00 TL 32.00 TL
Che
Kazancınız 77%
59.99 TL 13.99 TL
Satranç
Kazancınız 25%
Promosyon
49.00 TL 37.05 TL
Isaac Newton Biyografi Serisi
Kazancınız 35%
41.62 TL 27.05 TL
Cimri
Kazancınız 15%
30.82 TL 26.20 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (308)
Fiyat

 – 

  • 9.99
  • 679