0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Outdoor & Kamp

MUTLAK RAHATLIK: ERKEK KOŞU AYAKKABISI

Günlük aktivitelerde bile yeterince yorulan ve yük altında kalan ayakkabı modelleri içerisinden erkek koşu ayakkabısı seçerken, spor anında ağırlığın 3-4 katının ayaklara binmesi göz önünde bulundurulmalıdır. Erkek spor ayakkabısı seçileceği zaman, sporda giyilecek uygun bir çorap ile öğleden sonra ayakkabı denenerek satın alınmalıdır. Yapılacak sporun türüne ve hareketliliğine göre erkek spor ayakkabısı tercih etmek gerekir. Örneğin koşu için tabanı kuvvetli erkek koşu ayakkabısı tercih etmek gerekirken, tenis için yanlardan destekli erkek spor ayakkabısı satın alınmalıdır. Günlük yürüyüşlerden ziyade, düz arazide yürüyüş yapanların tercihi ise erkek outdoor ayakkabı olmalıdır. Erkek outdoor ayakkabı, kışları ayağı sıcak tuttuğu gibi yazları da serin tutan ve terletmeyen bir ayakkabı modelidir. 

Erkek Koşu Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Erkek koşu ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda verilmiştir.

 • Seçilecek erkek koşu ayakkabısı ayağa iyi oturmalıdır. Ayakta bulunan 26 kemik ve eklem bağlarının desteklenmesini sağlamalıdır. 
 • Ayakkabı tabanı spor sırasında darbe ve basıncı emebilme özelliğine sahip olmalıdır. 
 • Alınacak erkek koşu ayakkabısı dayanıklı olmalıdır. 
 • Ayakkabının ön ucu esnek ve yumuşak olmalı, koşu sırasında bükülmelere izin vermelidir. 
 • Erkek koşu ayakkabısı topuk kısmı ise yumuşak ve kalın olmalıdır, burkulmaları engellemek adına. 
 • Ayakkabı dili ve kenarları yumuşak kauçuklu olmalıdır. Bağcıklar çok sıkı veya ince olmamalıdır. 

Evini Yanında Taşımak İsteyenlerin Tercihi: Kamp Çadırı

Kamp çadırı, doğa ve kamp hayatını sevenler için ikinci bir ev demektir. Tavanı gökyüzüne, kapısı doğaya uzanan kamp çadırı , farklı boyutlarda ve farklı özelliklerde olabilir. Kamp çadırı satın alırken; ideal ağırlık, çadır kazıkları, gerdirme ipleri, kar eteği, havalandırma penceresi, garaj alanı, çadır girişi, su geçirmezlik, taban yapısı ve çadır katmanları gibi birçok noktaya dikkat edilmelidir. 

İyi bir kamp çadırı bazı özelliklere sahip olmalıdır;

 • Su geçirmez taban kumaşı 
 • Su geçirmez dış tente
 • Nefes alabilen iç tente
 • Alüminyum poller
 • Havalandırma pencereleri ve teller
 • Gerdirme ipleri
 • Kar etekleri (sadece 4 mevsim ve 5 mevsim çadırlarda bulunmalı) 
 • Bagaj alanı
 • İç tente içinde bulunan cepler, askılar… 

4 kişilik aile kamp çadırı satın alıp 4 kişilik çadır ile kampa gidecekse, satın alacağı çadır için birkaç noktaya daha dikkat etmelidir. Mevsim ve hava koşulları, çadırda kalacak kişi sayısı, çadırın sırt çantasında taşınacağı süre, yanına alınacak ekstra malzemeler, çadır havalandırması ki özellikle yaz aylarında zaruri bir ihtiyaç, kapı sayısı, hammadde kalitesi. Bu maddelerin hepsi fiyat performans kıyaslaması yapılmasında yardımcı olmanın yanı sıra konforlu ve rahat bir çadır kamp deneyimi için de gereklidir. 

Çadır Kamp İçin En Uygun Yatak: Uyku Tulumu

Kamp çadırı alındı, tüm malzemeler yavaş yavaş tamamlanıyor fakat kış aylarında çadırın içinde üşümemek için satın alınması gereken uyku tulumu tercihi nasıl yapılmalı? Uyku tulumu ve zemin arasında kullanılan matın kalın olması, seçilecek uyku tulumu modelini kararlaştırmada etkili olacaktır. Metabolizma kişiye özeldir, herkes aynı soğukluk derecesinde üşümez fakat dışarısı 0 derecenin altındayken kamp çadırı içerisinde mutlaka uyku tulumu kullanılmalıdır. Kadınlar için eksi 5 derece gibi bir sıcaklıkta eksi 10 derece konforunda uyku tulumu almak, gecenin sıcak ve rahat geçmesi için yeterlidir. Uyku tulumu içerisinde uyumaya hazırlanırken giyilecek yün veya termal içlikler ise uyku sırasında daha rahat edilmesini ve üşümemeyi sağlar. Kamp malzemelerinden en önemlilerinden; kamp çadırı, uyku tulumu gibi ürünlerin yanı sıra ufak tefek ihtiyaçlar ve kamp sırasında giyilebilecek erkek outdoor ayakkabı ve kadın outdoor ayakkabı çeşitleri için aZall bir tık uzağınızda. İstediğiniz her modelin aZall güvencesi ile en kısa zamanda elinize ulaşmasını istiyorsanız, elinizi çabuk tutmanızda fayda var… 

Kazancınız 5%
950.00 TL 900.00 TL
Kazancınız 11%
1,400.00 TL 1,249.90 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (100)
Cinsiyet
Beden
  Tümünü göster (60)
Renk
  Tümünü göster (100)
Numara
  Tümünü göster (31)
Kullanıcı
Mağaza
  Tümünü göster (100)
Fiyat

 – 

 • 1.65
 • 69990