0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Avcılık & Balıkçılık

HER AMACA, HER İHTİYACA YÖNELİK BIÇAK ÇEŞİTLERİ 

Fransız bıçağı ya da aşçı bıçağı olarak da bilinen şef bıçakları ve kasap et bıçakları da dahil olmak üzere birçok amaca uygun çeşitli bıçak çeşitleri vardır. Cep boy cep çakısı, av bıçağı, komando bıçağı gibi kesme, yaralama gibi amaçlarla kullanılabilecek bıçak çeşitleri genellikle ağırlık merkezinde hafif bir eğime sahip olması ile bilinir.

Bıçak meraklılarının en çok tercih ettiği ve sahip olmak istediği çeşidi komando bıçağı çeşitleridir. İlgi ve alakanın artması sebebiyle çok sayıda çeşidi piyasaya sürülen komando bıçağı çeşitleri, 20 Tl’den 2.000 Tl’ye kadar alıcı bulmakta. Komando bıçağının en bilinen özelliği piyasada bulunan diğer bıçaklardan daha yoğun çelik yapısıdır. Bu sayede bıçak hem dayanıklı hem de zor yaşam alanlarında kullanıma müsaittir. Daha kalın çelik levhaların kullanıldığı komando bıçağı diğer bıçak çeşitlerinden ebat olarak daha büyük ve ağırdır. 

Teknolojinin gelişmesi ile her alanda olduğu gibi komando bıçağı üretiminde de bazı kolaylıklar sağlanmıştır. Bu kolaylıklar kimi zaman kaliteyi düşürmeye sebep olmuştur. Komando bıçağı kabza kısmında pleksiglas kullanımı kaliteyi arttırırken kullanımı da kolaylaştırır. Ancak komando bıçağı sapları plastikten üretilmiş olursa zor yaşam şartlarına uymaması ile birlikte kolayca da kırılabilir. Pleksiglas kullanılabileceği gibi gül ağacı, ceviz kökü, koç boynuzu, geyik boynuzu gibi materyaller de kullanılabilir. Ama kullanılan bu malzemenin kalitesi ve bulunabilirliği komando bıçağı fiyatlarını da etkilemektedir. 

Sahte Yemlerin, Silikon Yemin Avantaj Ve Dezavantajları 

Henüz kullanmayanların da bilmesi gerekir ki sahte yem, balıkçılık deneyimini daha işlevsel hale getirir. Suni balık yemi kullanmak belirli balık türlerini yakalamak için üretilir. Birçok farklı şekil, boyut ve renkte olabilir. Bir cins balığın sevdiği sahte yem, başka cins bir balığa çekici gelmeyebilir.  Bu sebeple sahte balık yemleri balık çeşitlerine göre özel olarak tasarlanıyor. 

Geleneksel yöntemleri seven balıkçılar hala bulunuyor fakat suni balık yemi avantaj ve dezavantajları düşünüldüğünde de çok cezbedici. Sahte yem çeşitleri, defalarca kullanılabilir. Kolayca temizlenebilir. Fakat bazı sahte yem çeşitlerinin canlı yemden daha pahalı olması ve su altı bitkilerine takılıp kaybolabilmesi de dezavantajlarından bazıları.

Cep Çakısı Nasıl Seçilir? Nerelerde Kullanılır? 

Sık sık balığa giden bir balıkçı için hem balıkçılıkta kullanılacak hem de çeşitli diğer işlerde kullanılacak cep çakısı için, çeliği paslanmaz çelikten üretilmiş bir bıçak seçmek gerekir. 

Paslanmaz çelik bıçaklar zor bilenir. Pasa karşı çok dirençli olan 12c27 tip çelik kullanılmış bir cep çakısı kullanmak üst sınıf bir bıçağa sahip olmak demektir. 

Av Bıçağı Malzemesi Ne Olmalı? 

Örneğin iş gören bir av bıçağı çeşidine ihtiyaç var. Batonlama, kesme, doğrama, deşme yapacak ve yine de ağzı bozulmayacak bir bıçak isteniyorsa yüksek karbon çelikten üretilmiş bıçak çeşitleri tercih edilmelidir. Bu tür bıçakların bileylenmesi de kolaydır. Yanda taşınan bir bileyi taşı ile kolayca bileylenebilir ve kullanıma yeniymiş gibi devam edilebilir. 

Eğer av bıçağı satın alırken bütçe daha fazla ise seçenekler de daha çoktur. 2160 yay çeliği 440C paslanmaz çelik gibi çeliklerden yapılmış av bıçağı tercih etmek de yerinde bir karar olur.   

Balıkçılık yapmayı sevenler ve balıkçılığı meslek olarak yapanlar için sadece sahte yem, suni balık yemi değil, balık avı sırasında kullanılacak bütün malzemelerin bulunabileceği, balık malzeme kutusu ve balıkçı organizeri gibi farklı ürünlerin de yer aldığı aZall’da her çeşit av malzemesi bulmak mümkün. aZall’a göz at ve filtreleyerek tüm ihtiyaçlarını kaliteli bir şekilde karşıla. 

Kazancınız 17%
499.00 TL 415.00 TL
Kazancınız 25%
999.00 TL 750.00 TL
Kazancınız 5%
178.85 TL 169.38 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (27)
Beden
Renk
    Tümünü göster (26)
Mağaza
    Tümünü göster (15)
Fiyat

 – 

  • 45
  • 44631