Dağ Bisikleti

Kaliteli ve Dayanıklı Dağ Bisikleti Modelleri  

Dağ bisikleti, bisiklete binme sporunu doğada keyifle yapmak için kullanılan aktivite aracıdır. Dağ bisikleti ile doğada yapılan, spor insanın ruhunu ve bedenini dinlendirir. Pedala basarak doğada özgürleşmek, farklı yerleri keşfetmek bu arada adrenalini yükseltmek dağ bisikleti kullanmanın avantajıdır. En iyi dağ bisikleti toprak yollara, patikalara, yamaçlara göre yapılmıştır. En iyi dağ bisikleti modelleri sağlam, dayanıklı aynı zamanda olabildiğince hafif olmalıdır. Arazi bisikletleri de dağ bisikletleri gibi konforlu sağlam ve hafif olmalıdır. Arazi bisikletleri elektronik vites sistemleri, geniş işli yelpazeleri, güçlü pistonları, koruyucu kaskları ile konforlu sürüşler için geliştirilmiştir. 1990‘lı yıllarda dağ bisikleti yarışları düzenlenmektedir. 2000 ‘li yıllarda tüm dünyada dağ bisikleti, arazi bisikleti yarışları uluslararası boyutta yapılmaktadır. En iyi dağ bisikleti ile sürüşler insanın koordinasyonu ve dayanıklılığını artırır. Bisiklet kullanarak bacak, akciğer ve kalbi güçlendiririz.  

En İyi Dağ Bisikleti Hangisidir?  

 
Dağ bisikleti kullanmayı sevenler ve profesyonel olarak kullananlar tüm teknik bilgileri öğrenerek, piyasadaki markaları inceleyerek satın alırlar. Dağ bisikleti alırken, teknik bilgilerin yanı sıra kullanıcı yorumlarını da öğrenmeleri çok yararlı olur. Piyasadaki dağ bisikletleri markalarını inceleyelim. 

Bianchi Dağ Bisikleti 

 
Bianchi dağ bisikleti, sağlam tasarımı 27 vites özelliği ile kullanımda büyük keyif ağlar. Alüminyum malzemeden üretilen dağ bisikleti 13 kg gibi bir ağırlığa sahiptir. Vites ve fren sistemi hidrolik diş sistemiyle donatılmıştır. 

Salcano Dağ Bisikleti 

 
Salcano profesyonel dağcılar için üretilen bisikletleri çelik kadro malzeme yerine hafif olması için karbon kadro malzemeden üretilmiştir. Hatta kullanılan29 dev jant sayesinde tehlikeli yerlerde güvenli sürüş sağlar. Vites değiştirirken herhangi bir zorluk yaşanmaz. Hidrolik freni sayesinde tehlikeli ve engebeli yerlerden geçerken zorluk yaşanmaz. Uzun yıllar kullanılabilecek olması dolayısıyla Salcano dağ bisikleti fiyatının pahalı olması dezavantaj sayılmamaktadır. 

 
Kron Dağ Bisikleti 
 

Kron dağ bisikleti alüminyum maşa ve kadro ile oldukça sağlam bir yapıdadır. 26 inçlik bir jant sistemi bulunur. Simano vites ve fren sistemi ile güvenilir bir kullanım sağlar. 24 vitesli üretilen bu dağ bisikleti dik yokuşlarda da oldukça emniyetlidir. Bu dağ bisikleti dağda olduğu gibi şehir içinde de kullanılabilir. 

Mosso Dağ Bisikleti 

 
En iyi bisiklet markalarından olan Mosso dağ bisikleti zorlu yollarda engebeli geçişlerde rahatlıkla kullanılabilir. 29 inç jant büyüklüğünde olan Mosso marka dağ bisikleti 21 viteslidir ve güç tasarrufu sağlar. 14 kg ağırlığındadır, pedal çevirmesi çok rahattır ve lastikleri kalındır. Dayanıklı bir yapıya sahiptir. Benzer türleri ile kıyaslandığı zaman ucuz dağ bisikleti olarak alıcıların dikkatini çeker. 

Ümit Dağ Bisikleti 

 
Yerli bir marka kullanmak isteyenlerin tercihi Ümit dağ bisikletidir. 26 inç jantı olan ve 21 vitesli olan modeli alüminyum malzeme ile üretilmiştir ve toplamda 15 kilogramdır. Shimano fren ve vites sistemi ile üretilmiştir. 

Corelli Dağ Bisikleti 
 

Uygun fiyatı ile ucuz dağ bisikleti alıcıların dikkatini üzerine çeken Corelli dağ bisikleti dayanıklı ve kullanışlı bir dağ bisikleti çeşididir. Corelli marka bisiklet alüminyum kadro ve çelik gidon kısmı ile sağlam bir yapıya sahiptir. Shimanovite ve fren sistemi ile zorlu arazi şartlarında bile rahat kullanım sağlar. 29 inç jant büyüklüğünde ve 21 vites özelliğindeki bu dağ bisikleti 14 kg ağırlığa sahiptir. 

Trek Dağ Bisikleti 

Trek dağ bisikleti patikada, engebeli arazide, ormanda, şehir içinde yani her parkurda kullanılabile kaliteli bir bisiklettir. Sağlam amortisör ve fren sistemi ile yüksek performans sergiler. Trek dağ bisikleti 1X12 vites sistemi ile engebeli arazi şartlarında sürücüyü zorlamaz. Bu vites sistemi sayesinde şehir içinde stabil kullanılan bu bisikletler yüksek tırmanışlarda kolayca çıkabilir. Ayrıca şık kadro sistemi ile kabloları içinde barındırır. Bu sayede kablolar uzun yıllar bakım onarım istemeden dayanabilir. 

Sedona Dağ Bisikleti 

Sedona dağ bisikleti markası çok fazla model çeşitliliğine sahiptir. Sedana dağ bisikleti 29, 27 ve 26 jant ve vites sayısı olarak tasarlanmıştır. Bu bisikletlerde park ayağı yoktur. Park ayağı bisikletin ağırlığını yükselteceği için kullanılmamaktadır. 

Elektrikli Dağ Bisikleti 

Elektrikli dağ bisikleti elektrik enerjisi ile çalışan, ekstra pedal yardımı ile uzun yollara, dik yamaçlara kolaylıkla çıkabilen bisiklet türlerinden biridir. Şarj süresi 6 ile 8 saat arasıdır. Bu uzun şarj süresine rağmen 50 km yol gidebilir. Daha uzun yol gidebilen elektrikli dağ bisikletleri de vardır. Genellikle ileri yaştaki insanların tercih ettiği bir bisiklet türüdür. 

 
Dağ Bisikletleri Hakkında Sık Sorulan Sorular 
 

Dağ bisikleti alırken nelere dikkat edilmelidir? 
 

Dağ bisikleti alırken özellikle şunlara dikkat edilmelidir: Dayanıklı kadro, şanzıman, fren ve vites sistemleri olmalıdır. Lastikleri de çok sağlam kalın yapıda olmalıdır. Zor koşullara uyum sağlayacak dayanıklılık da olmalıdır.  

Dağ bisikletlerinde olması gereken özellikler nelerdir? 
 

Dağ bisikletinin tekerleği kalın ve güçlü yapıda olmalıdır. Güçlü bir fren sistemi olmalıdır. Zincir takımı ve dişlileri de oldukça sağlam yapıda olmalıdır ki pedallara güçlü basıldığında bir problem çıkmasın. Özellikle dağ bisikletleri hafif olmalıdır kontrolü her zaman kolay olsun.  

Dağ bisikleti kullanırken hangi güvenlik malzemeleri kullanılır?  

 
Dağ bisikleti kaskı, dizlikler, dirseklikler, eldivenler, güneş gözlüğü en önemli güvenlik malzemeleridir. 

Dağ bisikletleri standart ölçüde midir? 

Dağ bisikleti her boydan bisiklet kullanıcısı için farklı ölçülerde çeşitli modelleri vardır. Tüm aile bireyleri birlikte sürüş keyfi yaşayabilir. 

Dağ bisikletlerinde garanti süresi ne kadardır? 

Dağ bisikletleri satış sonrası 2 yıl garanti süresi vermektedir. Garanti süresi içinde yetkili servislerden en etkili ve en hızlı biçimde destek alınır. Satış sonrası müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet verilmektedir. Dağ bisikletine düzenli olarak periyodik bakım yaptıran kullanıcı, uzun yıllar aynı bisikleti kullanabilir.

Marka
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 3317.4
  • 6395.61