0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Bisiklet Aksesuarları

BİSİKLET AKSESUARLARI HAYAT KURTARIR

Bisiklet aksesuarları, hem çevreci, hem sportif hem de ekonomik olması nedeniyle bisiklet tercih edenlerin üzerinde hassasiyetle durması gereken özel ürünlerdir. Her bisiklet kullanıcısında mutlaka bulunması gereken bisiklet aksesuarları seti, ihtiyaca uygun olarak belirlenmeli ve mutlak suretle bisikletin yanında bulunmalıdır.

Bisiklet aksesuar seti, uzun yıllardır ulaşım, eğlence ve sportif amaçla kullanılan bisiklette bulunması gereken, hayat kurtaran malzemeler olarak ön plana çıkmaktadır. Hangi yaşta olursa olsun, bisiklet kullanan için öncelik güvenlik olmalıdır. Bu nedenle de alınacak olan bisiklet malzemeleri bu amaca uygun olmalıdır.

Güvenlik İçin Şart Olan Bisiklet Aksesuarları

Bisiklet kullanırken öncelik güvenli bir sürüş olacağı için bisiklet aksesuarı da bu amaca uygun olarak tasarlanmalıdır. Öncelikle vücudun en hassas noktası baş olduğu için sağlam bir bisiklet kaskı zorunludur. Kask sayesinde düşme esnasında kullanıcı kafasını koruyabilecek, ölümcül hasar ortaya çıkmayacaktır. Bisiklet aksesuarı içinde önemli yer tutan kask seçimi titiz yapılmalıdır.

Bisiklet aksesuarları seti arasında vazgeçilmemesi gereken ürünlerden biri de gözlük olmalıdır. Özellikle sporcuların ve bisikleti yüksek hızda kullanan sürücülerin gözlerini korumaları önemlidir. Yüksek hızlarda gözlerin rüzgardan korunması önemlidir. Ancak daha da etkili olan herhangi bir böcek ya da kum, çakıl taşının sürüş esnasında göze kaçma ihtimalidir. Bu duruma maruz kalan sürücünün gözünde hasar oluşabilmektedir.

Bisiklet aksesuarları seti alınmadan önce mutlaka bisikletin hangi amaçla kullanılacağı belirlenmiş olmalıdır. Çocuğa karne hediyesi olarak alınacak ve kısa mesafelerde, sokak aralarında kullanılacaksa bisiklet aksesuarı ucuz olabilir. Ancak, kullanım alanı daha geniş, üstelik de sportif yarışmalar amaçlı bisiklet alıyorsa, o zaman kılı kırk yararak seçim yapmak önemlidir. Çünkü bisikleti sportif amaçlı kullanan yarışmacı, hedefe ulaşabilmek için büyük hızlara çıkabilmektedir. Herhangi bir kaza anında sporcuyu koruyacak bisiklet aksesuar seti yoksa ortaya üzücü sonuçlar çıkabilmektedir.

Bisiklet Ekipmanları Görünürlüğü Artırmalı

Bisiklet aksesuarları gece sürüşünde de etkili olmaktadır. Sürücü mutlaka bisikleti daha fazla görünür hale getirecek bisiklet aksesuarları seti kullanmalıdır. Gece karanlığında otomobil sürücülerinin bisiklet kullanıcısını fark etmesi ve üzücü kazaların önüne geçilmesi ancak bu sayede olabilmektedir. Bisiklet aksesuar seti içinde görünürlüğün artırılmasını en kolay yolu da etkili ışıklar olacaktır. Bisiklet hem ön, hem de arkasında bulunması gereken ışıklar, sürücüye gece sürüş kolaylığı sağlayacağı gibi, trafikteki diğer araç sürücülerinin de onları fark etmesini sağlayacaktır.

Bisiklet ekipmanlar ile bir bütün olarak ele alınmalıdır. Bisiklet aksesuarları arasında bulunması gereken önemli bir malzeme de tamir seti olacaktır. Bisiklet hassas bir araç olduğu için zincir ve tekerleklerde beklenmedik arızalar ortaya çıkabilir. Sürücünün yolda kalmaması ve oluşması muhtemel küçük arızalara müdahale edebilmesi için tamir setini mutlaka yanında bulundurması gerekmektedir.

Güvenlik İçin Bisiklet Kilit Şart

Bisikleti hırsızlıklara karşı koruyabilmek için alınması gereken öncelikli ekipmanlardan biri de bisiklet kilit takımı olacaktır. Bisiklet, hırsızlık olaylarında en fazla çalınan araç olarak ön plana çıkmaktadır. Hafif ve kolay taşınabilir olması, neredeyse herkes tarafından kullanılabilmesi ve kolay paraya çevrilmesi hırsızların bisikletlere daha çok yönelmesine yol açmaktadır. Bisiklet kilit sayesinde hırsızların hedefi olmaktan çıkacaktır. Bisikleti bırakmak zorunda kalan sürücü, bisiklet park yeri, yoksa da direk ya da ağaca bağlayabilir. Bu da yalnızca bisiklet kilit seti sağlanabilmektedir. Bisiklet kilit fiyatları, alınacak ürünün kalitesi ile doğru orantılıdır. Tam koruma sağlayan, karmaşık düzenekli ve sağlam bir bisiklet kilit seti özelliklerine uygun olarak belirlenecektir. Bisiklet kilit fiyatları incelendiğinde her bütçeye uygun bisiklet kilit seti bulunabilmektedir.

Bisiklet aksesuarları arayanlar, bisiklet kilit fiyatları inceleyenler, azall markasının ürünleri arasından rahatlıkla tercihlerini yapabileceklerdir. Bisiklet kullanıcısının ihtiyacı olan tüm bisiklet aksesuarları seti aZall’da incelenebilir.

Kazancınız 15%
Promosyon
183.08 TL 155.62 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
100.00 TL 70.30 TL
Kazancınız 27%
150.20 TL 109.06 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
175.00 TL 147.25 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
149.50 TL 142.02 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
189.99 TL 140.64 TL
Kazancınız 24%
144.80 TL 109.44 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
355.00 TL 289.75 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (56)
Cinsiyet
Renk
    Tümünü göster (37)
Mağaza
    Tümünü göster (25)
Fiyat

 – 

  • 26.6
  • 3148.99