0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Hamster ve Tavşan

KURU TEMİZLEME: HAMSTER TOZ ŞAMPUAN

Evcil petlerde koku giderici olarak kullanılan hamster toz şampuan, vücudu temizleyerek kıllara parlaklık verir ve daha canlı, sağlıklı görünmesini sağlar. Vücuttaki yağı ve kokuyu absorbe edebilen hamster toz şampuan ürünü, tavşan toz şampuan olarak da kullanılabilir. Hamster toz şampuan uygulanmadan önce tüylerin kuru olmasına özen gösterilmelidir. Hayvan derisinde irritasyon görüldüğü takdirde kullanım durdurulmalıdır. 

Kaplumbağa Kabuğu Neden Serttir?

Kaplumbağaların kabuklarının nasıl bir evrim sonucu oluştuğu bilim insanları tarafından sürekli incelenmektedir. Ancak yapılan araştırmalarda ‘bağa’ adı verilen kemiksi kabuğunun 50 kemikten oluştuğu görülmüştür. Uzun süreli suda durma su kaplumbağalarının kabuklarının yumuşamasına sebep olabilmektedir. Bu sayede evcil petlerden su kaplumbağasının kaplumbağa kabuk sertleştirici kullanımı gerekmektedir. Düzenli güneş ışığı da doğal yoldan kaplumbağa kabuk sertleştirici olarak kullanılabilir. Çoğunlukla esansiyel yağ asitleri içerebilen kaplumbağa kabuk sertleştirici, antiseptik özelliği sayesinde kabuklarda bulunan mantar ve bakterilerin kabuk içerisine girmesini engellemektedir.

Kabuk zedelenmelerinden kaynaklanan ağrıyı azaltmaktadır. 

Haftada 1 ya da 2 kez kaplumbağa kabuk sertleştirici kullanmak, kaplumbağaların düzenli bakımı haline gelmelidir. Birkaç damla kaplumbağa kabuk sertleştirici pamuğa damlatılır ve tüm kabuğa yayılır. Uygulama yapılan hayvan 15 dakika boyunca suyla temas etmemelidir. Daha sonra su ile durulama yapılmalı ve kabuk üstündeki fazla ilaç temizlenmelidir. Uygulama yapıldığı takdirde bir süre balık akvaryumuna konulmamalıdır. Çünkü içerdiği bazı maddeler balıklar üzerinde anestezik etki yaratabilir. 

Kaplumbağa kabuk sertleştirici kullanımında dikkat edilmesi gereken uyarılar aşağıda verilmiştir.

 • Veteriner hekim tarafından tavsiye edilen doz ve süre aşılmamalıdır. 
 • Kaplumbağa kabuk sertleştirici, kaplumbağanın yüz bölgesine uygulanmamalıdır. 
 • Anestezik özelliği sayesinde uygulanan hayvanın hareketlerinde yavaşlamalar görülebilir. 
 • Tedavi edici değil, koruyucu amaçlı bir üründür. 

Kuşlara Gaga Taşı Gerekli Midir?

Hayvanlar için hayati öneme sahip olan gagalar, uçmaktan sonra en dikkat çeken özelliklerden biridir. Gaga taşı, kuşların gagalarına gerekli olan bakımı yapmalarına olanak sağlayan, aynı zamanda mineral blok, kireç taşı gibi isimlerle de anılan bir taştır. Muhabbet kuşu gaga taşı kullanımı oldukça yaygındır. Bu ürünler bu hayvanlar için olmazsa olmazlardandır. Muhabbet kuşu gaga taşı, bilindiği üzere gaga'nın törpülenmesi için en doğal yollardan biridir. Ayrıca kuş için ek takviye besin görevi de görür. İstenirse birçok farklı gaga taşı, tek bir kafeste kullanılabilir. 

Alınan taşların çok sert veya çok yumuşak olmaması gerekmektedir. Çok sert olursa törpü görevini yerine getirir ama minerallerden kuşlar faydalanamaz. 6 çeşidi olan muhabbet kuşu gaga taşı, farklı amaçlara hizmet etmektedir.

 • Mineral blok muhabbet kuşu gaga taşı: bakır, çinko, potasyum, kalsiyum gibi birçok önemli minerali barındırır.
 • Enerji blok muhabbet kuşu gaga taşı: Hem mineral hem de vitamin içeren muhabbet kuşu gaga taşı çeşididir. 
 • İyotlu mineral blok muhabbet kuşu gaga taşı: Vücutta üretilmeyen iyotun dışarıdan alınması içindir. 
 • Grit gaga taşı: En sert yapılı muhabbet kuşu gaga taşıdır. 
 • Lava blok gaga taşı: Lav kayaları, istiridye kabuğu, kuvartz kum, aktif karbon gibi doğal içeriklerden oluşur. 
 • Mürekkep balığı gaga taşı: En doğal muhabbet kuşu gaga taşı çeşididir. Zira mürekkep balığının kalkerli iç kabuğundan elde edilir. 

Cinsine, çeşidine ve büyüklüğüne bağlı olarak fiyatı değişen muhabbet kuşu gaga taşı çeşitleri, çoklu alımlarda daha uygun fiyatlara gelebilmektedir. Gaga taşı fiyatları genellikle çeşidine göre değişmektedir. Farklı model ve çeşitte, farklı amaçlara uygun gaga taşı ürünleri ve pet sağlığı için gerekli diğer ürünlere kolayca ulaşmak için güvenilir adres olan aZall ile tek tıkla siparişi kapıya istemek mümkün.

Kazancınız 8%
119.00 TL 109.00 TL
Kazancınız 6%
179.00 TL 169.00 TL
Kazancınız 7%
139.00 TL 129.00 TL
Kazancınız 22%
89.00 TL 69.00 TL
Kazancınız 5%
189.00 TL 179.00 TL
Kazancınız 10%
99.00 TL 89.00 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (17)
Mağaza
  Tümünü göster (7)
Fiyat

 – 

 • 39.9
 • 5783