0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Temizlik Ürünleri

OFİS TEMİZLİK ÜRÜNLERİ HAYAT KURTARIR

Hayatımızın büyük bölümünün geçtiği işyerlerinin hijyeninde kullanılan ofis temizlik ürünleri hayat kurtarmaktadır. Temizliğin ön planda tutulması gereken ofislerde kullanılan temizlik ürünleri sağladığı hijyen ile birlikte içerdiği kimyasallar ile de insan dostu olmalıdır.

Ofis temizlik malzemeleri seçimi titizlik isteyen ürünlerdir. Ofisler, çalışanların günlerinin büyük bir bölümünü geçirdiği, müşteriler ve misafirlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler olması itibariyle temizliğine ekstra özen gösterilmesi gereken yerlerdir. Ofislerde kullanılan temizlik ürünleri nasıl olmalı, ofis için gerekli temizlik malzemeleri nasıl ve nereden tedarik edilmeli, ofis temizlik malzemeleri nasıl kullanılmalı sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

Ofis temizlik ürünleri için aranan en önemli özellik sağlığa zararlı kimyasallar içermiyor olmasıdır. Ofis temizlik sürecinden geçirildikten sonra uzun süre çalışanlar yüzeylere temas edeceği için sağlıklarını olumsuz etkileyecek formülleri içermiyor olması gerekmektedir.

Ofis temizlik malzemeleri, işyerinde çalışan personelden çok temizlik yapan elemanları etkilemektedir. Bu nedenle ofis temizlik ürünleri seçilirken içerikleri kontrol edilmeli, etken maddelerinin ne olduğu tespit edilmelidir. Kısa ya da uzun vadede insan sağlığını olumsuz etkileyecek temizlik ürünleri tercih edilmemelidir.

Temizlik Ürünleri Kullanım Alanları Bakımından Farklılık İçerir

Temizlik ürünleri, ofislerde kullanım alanları bakımında farklılıklar içermektedir. Zemin temizliğinde kullanılan ofis temizlik malzemeleri, camlara ya da masalara uygulanmamalıdır. Her alanın temizlik malzemesi farklı olmalıdır. Günümüzde ofislerin vazgeçilmezlerinden biri de bilgisayarlardır. En sık kullanılan ve en sık temas edilen ise bilgisayar klavyeleridir. Bilgisayar klavyesinin sürekli temiz tutulması hayati önem taşır. Hijyen için gerekli önem gösterilmeyen klavye, kullanıcısını olumsuz etkileyebilmektedir.

Bilgisayar ve klavye için kullanılacak temizlik ürünleri silikonlu olmalıdır. Bilgisayar ve klavye, su ve sabun ile temizlenen cihazlar değildir. Bilgisayar ekranı başta olmak üzere hassas yüzeyler için mutlaka mikrofiber bezler tercih edilmelidir. Bu ofis temizlik ürünü hassas yüzeylerde çizikler oluşturmayacağı, tortu bırakmayacağı için hassas temizliğe imkan verecektir.

Ofis için gerekli temizlik malzemeleri alınırken, ahşap yüzeylerin temizliğinde kullanılan ürünlerin seçimi daha dikkatli yapılmalıdır. Ahşap yüzeyler oldukça hassastır. Bu nedenle de temizlikte kullanılacak kimyasalın ve uygulama malzemesinin ahşap yüzeyleri yıpratıcı özelliklere sahip olmaması gerekmektedir. Ahşap yüzeylerin kullanılan kimyasal ile renginin atması ve deforme olması da tercih edilen bir durum değildir.

Ofis temizlik malzemeleri her alanda olduğu gibi tuvalet gibi alanlarda da farklılık göstermektedir. Bürolarda bulunan tuvaletlerin çok fazla kişi tarafından kullanıldığı baz alındığında, temizliği de bir o kadar öne çıkmaktadır. Ofis temizlik malzemeleri alınıyorsa tuvalet için mutlaka çamaşır suyu özelliği barındırmasına dikkat edilmelidir. Mikrop oluşumunun daha rahat olabildiği tuvaletlerde gerekli hijyen ancak bu sayede sağlanabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da tuvaletlerde kullanılan temizlik malzemelerinin başka alanlarla temasının olmamasıdır. Ofis temizlik malzemeleri alınırken, tuvalet için ayrı bir takım oluşturulmalı ve yalnızca bu alanda kullanılmalıdır.

Ofis Temizlik Malzemeleri De Temiz Olmalı

Ofis temizlik kimyasalları kadar, ofis temizlik malzemeleri ofis temizlik de önemlidir. Kimyasalların uygulanmasında kullanılan paspas gibi ürünlerin sıklıkla temizlenmesi, bir öncesi temizlikten kalan kirliliğin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Paspas ve benzeri temizlik malzemelerine gerekli özenin gösterilmemesi, temizlik yaparken ofislerin daha da kirlenmesine yol açabilmektedir.

Ofis Temizlik Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis temizlik malzemeleri alırken titiz davranmak hayat kurtaran hamle olacaktır. Büroda çalışanlardan kronik akciğer rahatsızlığı olanlar varsa mutlaka uzmanların tavsiye ettiği antialerjik ürünler alınmalıdır. Hiçbir yönetici, büroda hijyen sağlamaya çalışırken personelin hayatı tehlikeye atmak istemeyecektir.

Ofis temizlik, aZall markasının en dikkat çeken ürünleri arasında bulunmaktadır. Siz de ofis için gerekli temizlik malzemeleri arıyorsanız aZall size uygun seçimler sunmaktadır.

Kazancınız 10%
199.90 TL 179.90 TL
Kazancınız 14%
387.84 TL 335.37 TL
Kazancınız 88%
1,000.00 TL 120.00 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
141.98 TL 120.68 TL
Kazancınız 12%
119.00 TL 105.00 TL
Marka
    Tümünü göster (7)
Mağaza
    Tümünü göster (6)
Fiyat

 – 

  • 57.14
  • 899.9