0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Korse & Bel BandıDOĞUM SONRASI KORSE NEDEN KULLANILIR? 

Doğum sonrası korse, yeni anne olmuş bayanların, özellikle sezaryen doğum yapan bayanların kullandığı sağlık ürünüdür. Hamilelikte anne adayı türlü zorluklar çeker. Bu zorlukların başında karnın çok büyümesi, sonrası yırtılmasıdır. Fazla büyüyen karın derinin yırtılmasına sebep olur. Deri yırtıldığında karın sarkar. Doğum sonrası korse burada devreye girer. Fazla sarkan derinin ve karın kaslarının toparlanması için doğum sonrası korse kullanılır. Özellikle sezaryen doğum yapan kadınlar doğum sonrası korse kullanımına başvururlar. Normal doğum yapan kadınlar korse ihtiyacı hissetmezler. Estetik görünüm için kullanılan doğum sonrası korse çok fazla kullanılmadığı taktirde annelere faydalı olduğu söylenebilir. 

 

 

Anneler Neden Korse Kullanmalı? 

Neden anneler korse kullanmalı? Anne adayları için hamilelik zorlu bir serüven. Bir vücutta iki can taşımak hiç de kolay değil. Öyle ki yatarken, kalkarken, yürürken ya da bir işi yaparken anne adayları için postürünü düzgün tutmak büyük bir zorluk oluyor. Bel ve sırt destek korseleri bayanları büyük bir yükün altından kurtararak hem bebeğin hem de annenin sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Karında devamlı bir ağırlığın olması annenin omurgasında eğilmelere sebep oluyor. Bel ve sırt destek korseleri bu durumu tersine çeviriyor ve omurgayı dik tutuyor. Ayrıca doğum sonrası anne, bebeğini emzirmeye çalıştığında beline ister istemez büyük yük düşüyor. Bebek duruşunu doğru ayarlayamadığı taktirde ciddi bel hastalıklarına ev sahipliği yapıyor. Bebek ve anne için emzirme korseleri kurtarıcı rol oynuyor. Emzirme korseleri; anne, bebeğini emzirirken sırtını dik tutmasını sağlıyor. En az 6 ay bu zahmetten kurtaran emzirme korseleri, annelerin yanından ayırmayacağı bir araç oluyor.    

 

 

 

Kimler Korse Giyebilir? 

Korse, sağlığını korumak isteyen veya olan hastalığının tedavisi için kullanmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Öyle ki korse denildiği zaman aklımıza direkt olarak fit bir görünüm sağlayan; beli ve sırtı baskılayan bir iç giyim türü gibi canlanabilir. Bu tarafı doğru olsa da korse, sırf bu amaç için üretilip, tüketilmez. Sağlık sorunları olan bireyler için de üretilen korse örnekleriyle çoğaltılabilir. En farklı şekillerde olan hastalığa göre farklılık gösteren korseler, doktor onayı ve gözetimi altında giyilir. Doktor tarafından olmayıp bireyin kendi rızası doğrultusunda giyilen korse, olan hastalığın gerilemesinden çok ilerlemesine yol açar. Tedavi için özel üretilen korse, doktor onayıyla kullanılmalıdır. 

 

 

En Çok Kullanılan Korse Modelleri 

Hamilelik döneminde duruş bozukluklarına bağlı hastalıklar, tedavi için üretilen korse gibi araç ve gereçlere vesile olur. En çok yaygın olan hastalık için en çok imalatı yapılan tedaviye başvurulur. Korse için de bu durum aynıdır. İhtiyaç ne kadar fazlaysa o yönde üretilir. Sizlere en çok üretilen ve kullanılan korse modellerini sıralayacağız. İlk örnek verebileceğimiz korse türü skolyoz korsesi. Skolyoz korsesi, skolyoz hastalığı olan bireylerde kullanılır. Tam olarak hastalığı tedavi etmese de hastalığın ilerlemesini engeller. Hem kıyafet altına hem de kıyafet üstüne giyilebilir. Bir başka korse örneğine de Korse tayt diyebiliriz. Korse tayt, hastalık tedavisinden çok iyi bir bölgesel zayıflama aracı olarak görülüyor. Hanımların en çok tercih ettiği korse tayt, kullanımı itibari ile basit ve pratik olması yüzünden revaçta. Gerçekten işe yarayıp yaramaması hususunda tartışmalar olsa da en çok satılan korse modelleri arasından birisi olması bu durumu değiştirmiyor. Bu sefer erkeklerin en çok kullandığı korse modelinden bahsedeceğiz. Dik duruş korsesi; dik duruş korsesi bel ve sırttaki ağrıları gidermeye çalışan bir korse modelidir. Duruş bozukluğu, özellikle kamburlukta kullanılan bu korse modeli en çok erkekler tarafından tercih edilir. Bilinçsiz kullanımından kaçınılmalıdır. Siz de bütçenize ve vücudunuza en uygun korse modelleri için aZall internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Kazancınız 5%
144.49 TL 137.76 TL
Kazancınız 7%
388.00 TL 360.40 TL
Kazancınız 7%
388.00 TL 360.40 TL
Kazancınız 8%
639.56 TL 590.40 TL
Kazancınız 5%
144.49 TL 137.76 TL
Kazancınız 6%
161.04 TL 152.13 TL
Kazancınız 8%
639.56 TL 590.40 TL
Kazancınız 3%
350.00 TL 340.00 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (7)
Beden
    Tümünü göster (9)
Renk
Mağaza
    Tümünü göster (8)
Fiyat

 – 

  • 134.38
  • 590.4