0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Ofis Sarf ve Yardımcı Malzemeleri

Sarf Malzemeler 

 

Sarf malzemeler, devamlı kullanıldığı için tüketilen ama tekrar tekrar alınıp, kullanılan malzemelerdir. Ofislerde kullanılan sarf malzemeleri, en çok temizlik sarf malzemeleridir. Bunlarda deterjan ürünler,  kağıt ürünler gelir. Temizlik sarf malzemeleri olarak ofislerin en önemli gider malzemesi kağıt havludur. Mutfak ve banyoda kullan at kağıt havlular çok kullanır. Ofis alışverişlerinde ilk sıralarda yer alır kağıt havlular. Herkesin kolayca günlük yaşamda kullandığı kağıt havlular, ofiste de en çok kullanılan ofis sarf malzemesidir. El yüz kurulama için çok kullanıldığı gibi dökülen bir sıvıyı silme gibi durumda da pratiklik sağlarKağıt havlu çeşitleri Z havlu, rulo havlu, sensörlü havlu gibi kullanılacak ortama göre farklı çeşitleri vardır. Z havlu ve sensörlü havlu genellikle banyoda rulo havlu peçete genellikle mutfakta kullanılır. 

 

Kağıt Havlu 

Kağıt havlu mutfakta, banyoda, ofiste kolayca kullanıldığı için en çok tercih edilen kağıt peçete modelidir. Emiciliği fazla olduğu için el kurulama olsun, dökülen sıvıyı silme olsun çok kullanışlıdır. Genellikle 2 katlı, 3 katlı ve son zamanlarda da 4 katlı olarak üretilmektedir. Kağıt havlunun kat sayısı ne kadar fazla ise emiciliği de o kadar iyidir. Genellikle mutfakta duvara sabitlenen aparatlara takılır. Birde ayaklı aparatlara geçirilerek seyyar olarak her an, her yere taşınabilir. 
 
Tuvalet Kağıdı  

Tuvalet kağıdı özellikle kişisel temizlik ve hijyen için kullanılan en önemli ürünüdür. Tuvalet kağıdı 14.yüzyılda Çinliler tarafından tuvalet sonrası temizlik ihtiyacı amacıyla keşfedilmiştir. 19.yüzyılın başında da Batı ülkeleri tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Tuvalet kağıtları piyasada çok fazla markada, çok farklı çeşitlidir. Tuvalet kağıdının emiş gücü ve kat sayısı farklılık gösterir. Günümüzde iki katlı, üç katlı derken artık dört katlı tuvalet kağıdı da bulunuyor. Ülkemizde ise 1969 yılında Eczacıbaşı tarafından fabrikası kurulmuştur. Fabrika çalışanları tarafından peçetenin ham maddesi olan selülozun ilk hecesi sel ve temizlik anlamında ki pak hecesi birleştirilmiş ve Selpak ismi doğmuştur. Ülkemizde pek çok tuvalet kağıdı firması vardır. Farklı kalite ve fiyatta tuvalet kağıdı çeşidi bulunmaktadırSitemiz üzerinden istediniz markaların, çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz.  

Tuvalet Kağıdı Örtüsü 
Klozet kapağının üzerine tuvalet kağıdı serildiği için tuvalet kağıdı örtüsü de zamanla ihtiyaç halini almıştır. Özellikle iş yerlerinde ya da ev dışında girilen tuvaletlerde klozet kapağı örtüsü çok kullanışlı bir malzemedir. Klozet kapağı örtüsü bir mekanizmanın içinden geçerek, otomatik olarak düğmeye basarak serilir. Her tuvalete giren düğmeye basarak klozetin oturma kısmına geçirilen tuvalet kağıdı örtüsünü yeniler. Elbette manuel olarak kullanıma uygun olan çeşitleri de vardır. Tuvalet kağıdı örtüsü ortak kullanılan tüm klozetlerde yaygınlaştırılmalıdır. 

Kutu Mendil 

Kutu mendilkağıt peçetenin kutuya istiflenmiş halidir. Kutu mendil farklı farklı desen ve renklerde tasarlanır ve kutunun üst yüzeyindeki küçük bölümden tek tek çekerek kullanılır. Kutu mendiller, evde, arabada ve ofislerde yani kağıt peçete ihtiyaç duyulan her an her yerde kullanım kolaylığı sağlar. Ofislerde her çalışanın masasının üzerinde bulunması büyük avantajdır. Kutu mendil 48 adet butik, 50 adet standart ve 100 adet maxi olarak kutuların içinde bulunur. Kare ve dikdörtgen şeklinde kutu mendiller vardır. Kutu mendiller genellikle iki katlı olarak üretilir. İki katlı olduğu içinde içindeki mendil çok pratik ve yumuşaktır. Kutu mendillerin fiyatları markaya göre, kutu içindeki mendil adedine göre değişiklik gösterir. Kutu mendillerin içine konduğu metal, gümüş işlemeli ya da şık plastik muhafaza kutularına da konulabiliyor.  

Peçete 
 

Peçeteler sade günlük peçete, desenli peçete, şekilli peçete gibi çeşitlerde olur ve günlük kullanımda çok rahatlık sağlar. Genellikle 20’ li, 50’ li, 75’ li, 100’lü ve 200’lü paketlerde bulunur. Tek renk olduğu gibi farklı tek renklerde, karışık renk ve desenlerde satın alınır peçeteler. Ofiste de kişinin çekmecesinde her an ihtiyaç duyulur diye bulundurulması gerekir. Özellikle Türkiye’nin önde gelen markalarının peçeteleri her geçen gün geliştirilerek tüketicilere sunulmaktadır. Yumuşak ve kaliteli dokusu ile çok kullanılan temizliğin de en önemli parçasıdır. 
 

Deterjan Ürünleri 

Ofis temizliğinin en önemli temizlik malzemesideterjandır. Deterjan ürünleri katı ve sıvı olarak iki çeşittir. Deterjan ürünleri kullanıldığı yere göre farklılık gösterir. Mesela zemin için yüzey temizliği deterjanı, mutfakta bulaşık deterjanı ve yağ çözücü deterjanı kullanılır. Mutfakta kullanılan bulaşık deterjanı elde yıkanan bulaşıklar için sıvı bulaşık deterjanı, bulaşık makinesinde kullanılan toz, jel ya da tablet bulaşık deterjanı kullanılır. Çamaşır deterjanları da vardır. Çamaşır deterjanı da toz, jel ve tablet şeklinde üretilir. Çamaşır deterjanları yıkanacak çamaşırın rengine göre değişir. Hatta çamaşırın yapısına göre değişiklik gösterir. 

Ofis Sarf Malzemeleri Hakkında Sık Sorulan Sorular Nelerdir? 

Dispenser ne demektir? 

Dispenser, ortak kullanım alanlarındaki tuvaletlerde, ofis tuvaletlerinde lavaboların hemen yanına yerleştirilen içine peçete konan hazneye denir.   Birde yemek masasının üzerinde bulunan peçetelik de dipenserdir. Yemek masasında kullanıcının hemen ulaşacağı yerde olan dispenser metal, seramik, cam ve değişik malzemelerden yapılır. Dispenserin içindeki peçete Z peçete modelidir ve tek ya da iki katlıdır. Peçete 18x24 cm ölçüsündedir. Dispenser içindeki peçete bitince tekrar içine peçete konularak kullanılır. Dispenser peçeteleri 24’  kolilerde yedekleri satılır. Dispenser peçeteler tek tek çekilir bundan dolayı diğer havlu peçetelere göre %25 tasarruf sağlar. Bu da iş yeri sahibi için ekonomik olur. 

Tuvalet kağıdı alırken nelere dikkat edilmelidir? 

 
Kaliteli tuvalet kağıdı suyu daha iyi emer daha iyi bir temizlik gerçekleştirir, suda kolay çözülür. Fakat kalitesiz tuvalet kağıtları tam tersi özellikte olur ve kullanışlı olmaz, cilde de zarar verebilir. Ama ucuz selülozdan üretilen tuvalet kağıdı ucuzdur. Birde parfümlü tuvalet kağıdı vardır. Cildi hassas olan kişiler parfümlü tuvalet kağıdı kullanmamalıdır. 

Ofislerde kullanılacak kağıt havlu önerileri nelerdir? 
 

Kalabalık ofis ortamında Z katlı havlu peçete, fotoselli havluluk ya da jumbo rulo havlu kağıtlar kullanılmalıdır. Fotoselli kağıt havlu kullanımı diğer havluların kullanımına göre %30-40 daha ekonomiktir. Fotoselli havlu için özel sensörlü dispenser alınmalıdır. Daha sonra içindeki havlu peçete bittiği zaman kilidinden açıp, tekrar içine havlu rulosu yerleştirilir. Bu havlu peçeteler ortalama 100 ile 200m uzunlukta olmaktadır. 

Kağıt havlu alırken nelere dikkat edilir? 
 

Kağıt havlu alırken, ilk dikkat edilmesi gereken unsur emicilik durumudur. Emiş gücü çok olan havlu en kullanışlısı olduğu için en çok tercih edilendir. Kağıt havlunun kat sayısı havlunun emiş oranını belirler. 3 Katlı kağıt havlu hem yumuşak olur hem de dayanıklıdır. En çok sıvıyı 3 katlı kağıt havlular emer. 2 katlı havlular da 3 katlı olan kadar olmasa da yine de emicidir.  

Rulo kağıt havlularda kaç metre havlu peçete vardır? 
 

Rulo peçete özel bir aparat gerektirmeyen her an her alanda kullanılan bir kağıt havlu çeşididir. Rulo kağıt havlular 10-14 m arasında değişen uzunluktadır. Jumbo kağıt havlular 250 m gibi uzunluktadır. 

Sensörlü havlu makinası nedir? 

Sensörlü havlu makinası hem çok hijyenik hem de sağlıklıdır. Çünkü havlu kullanıcının eline gelene kadar başka birinin dokunması mümkün değildir. Sensörlü yapısıyla yaklaşan eli algılar ve havlu peçeteyi uzatır. Fotoselli havlu makinalarının kullanımı son yıllarda artmıştır. 

 

 

Kazancınız 10%
Promosyon
299.00 TL 179.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
2,239.99 TL 1,787.39 TL
Kazancınız 25%
400.00 TL 300.00 TL
Kazancınız 7%
159.90 TL 149.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
40.00 TL 37.90 TL
Kazancınız 6%
222.00 TL 209.00 TL
106.44 TL
Kazancınız 10%
200.00 TL 180.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
199.00 TL 161.10 TL
Kazancınız 49%
1,010.00 TL 514.00 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Mağaza
    Tümünü göster (48)
Fiyat

 – 

  • 19
  • 74319.8