0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Günlük Hayata Kolaylık Sağlayan Kombiler 

Kombi bir evin ya da iş yerinin hem ısınmasını, hem de sıcak su ihtiyacını sağlayan bir araçtır. Türkiye de kombi kullanımı ilk 1988 senesinde Ankara da kullanılmaya başlamıştır. Doğal gazla çalışan kombiler olduğu gibi LPG ile de çalışan kombiler vardır. Kombiler balkon bahçe gibi açık alana yerleştirilebileceği gibi evin içinde genelde mutfak banyo gibi odalara da yerleştirilebilir. Bir evde kalorifer alt yapısı ve radyatörler varsa kombi kurulabilir. Kombilerde yaz ve kış olmak üzere iki çalışma konumu vardır. Yaz konumuna getirildiğinde yalnızca sıcak su kullanımı sağlanır. Kış konumuna getirildiğinde ise hem ısınma hem de sıcak su sağlanır. Kombilerin garanti süresi bazı markalarda 2 yıl bazı markalarda da 3 yıldır. 

Kombi Modelleri 
 

Bacalı kombi, hermetik kombi, yoğuşmalı kombi, elektrikli kombi; kombi çeşitlerindendir. 

Bacalı kombi, bulunduğu mekanın havasını kullanan ve yanma sistemi bulunduğu ortama açık olan ve baca bağlantısı olan kombi modelidir. Bacalı kombi için iyi çeken bir baca şarttır. Banyoya a da 8 metre küpten küçük odalara monte edilemez.  

Hermetik kombi, çalışırken ateşleme için gerekli olan havayı fan sistemi sayesinde dışarıdan alır, yanma işleminden sonra oluşan atık gazı da fan sayesinde dışarıya gönderen sistemle çalışan kombi çeşididir. Bacaya ihtiyaç yoktur, bu yüzden çok tercih edilen kombi modelidir. Evde mutfağa, banyoya ya da kiler gibi odalara yerleştirilir. 

Yoğuşmalı kombihermetik kombinin farklı bir versiyonudur. Kombideki buharın yoğuşmasından dolayı yoğuşmalı kombi adını almıştır. Gaz halindeki maddenin çevresine ısı vererek, sıvı hale dönüşmesine yoğuşma denir. Bu sistemle çalışan kombiler diğer modellere göre çok daha verimlidir. Tam yoğuşmalı kombi, yoğuşmalı kombiden %9 daha verimli çalışır. Tam yoğuşmalı kombi fiyatları her markanın ve her modelinin farklı özelliğine göre değişiklik gösterir. 

Elektrikli Kombi 

Elektrikli kombi, elektrik enerjisiyle ısınan suyun peteklere pompalanması ile çalışır. Elektrikli kombiler doğal gaz ile çalışıp baca gazı üretmediğinden dolayı da baca bağlantısına ihtiyaç yoktur. Elektrikli kombi genelde doğal gazın olmadığı yerlerde kullanılır. Doğal gazlı kombilere göre daha küçüktür az yer kaplar, evde istenilen her odaya monte edilebilir. Ayrıca sessiz çalışır. Tasarruf için evde termostat kullanılmalıdır. Oda termostatı  kullanılmıyorsa gereksiz enerji tüketilebilir.  
Kombi fiyatları kombinin markasına göre değişir. Bazı kombi markaları, kombileri geniş servis hizmeti, deneyimi, bilinirliği ile yüksek fiyatlandırır. Kombi modeli ve özelliğine göre de fiyatlar markalarda değişiklik gösterir. 

Demir Döküm Kombi 

 Demir döküm kombi 50, 65, 80 litrelik çeşitleri vardır. Titanyum kaplama yapısıyla daha uzun ömürlüdür, içindeki termosifonda titanyum kaplamadır. Sıcaklık 6 derecenin altına düşünce içindeki su donmasın diye suyun sıcaklığını en az 10 derecede sabit tutar. Poliüretan yalıtımı sayesinde ısısında enerji kaybı olmaz. Demir döküm kombi fiyatları model ve özelliğine göre değişiklik gösterir. 

Vaillant Kombi 

Vaillant kombi, hem ısınma hem de sıcak su kullanımında A enerji verimliliği ile çalışır. Aqua sensörü ile düşük su basıncı kullanılarak sıcak su elde eder ve hemen suyu ısıtır. İki farklı su ve sıcaklık seçeneği sunar. Vaillant özel geliştirilmiş yazılım sistemi ile 7/24 servis hizmeti sunar. Ürün ilk kullanımdan sonra 2 yıl garanti kapsamındadır. Birçok modelde kombi çeşidi olan Vaillant marka kombilerin fiyatları model ve özelliğine göre değişiklik gösterir. 

Baymak Kombi 

Baymak kombiPremix yanma teknolojisi ile tasarruf sağlayan, A sınıfı enerji ile çalışan yeni nesil kombilerdir. Kompakt ölçüleri ile az yer kaplar. Cold burner teknolojisi ile az yakıt harcar, yeni nesil pompa yapısıyla az elektrik harcar. Baymak kombilerin garanti süreleri 3 yıldır. Baymak kombi fiyatları her mo>span class="EOP SCXW260213403 BCX0" data-ccp-props="{"201341983":0,"335559739":140,"335559740":276}"> 

Bosch Kombi 

Bosch kombi, 24 kW ısıtma ve 25 kW su kapisite ile çalışır. Yüksek çalışma performansına rağmen enerji tasarrufu sağlar, çok dayanıklıdır. Kompakt tasarımı ile az yer kaplar, ergonomiktir. Yuvarlak hat yapısı ile şık bir görüntüye sahiptir. Yalıtımı dolayısıyla neredeyse hiç ses çıkarmadan çalışır.45 db ses seviyesi ile "en sessiz kombi" unvanı almıştır. LCD ekranı sayesinde kullanımı çok basittir. Bosch kombiler 3 yıl garantilidir. 3yıl garantiye ek 2 ya da 4 yıl ek garanti paketleri de mevcuttur. 

Daikin Kombi 
 

Daikin kombi kalite, güvenlik ve yakıt tasarrufu ile oldukça ekonomik bir kombi markasıdır. Az yer kaplayan Daikin kombiler güvenli yanma sistemi ile kullanıcısına büyük konfor sağlar. Kullanım kolaylığı sağlayan LED ekranı vardır. A enerji ile çalıştığı için çevre dostudur. Şık tasarımlı ön paneli ile fark yaratan kombi markasıdır. Az yer kaplar, mükemmel ve konforlu hizmet sunar. 6 yıl garantisi olan bu kombi satış sonrasında hizmet ağı ile de müşterilerine kolaylık sağlar. 

Viessman Kombi 

Viessman kombi, hem daire hem müstakil yapılarda konforlu ve enerji tasarrufu sağlar. Kompakt tasarımı, ergonomik yapısı, düşük ses tasarımı ile yaşam mekanlarına fark yaratarak uyum sağlar. Paslanmaz çelik silindir yapısı ile az yer kaplar. Modüler yapısı sayesinde montajı, bakımı, servisi çok kolay yapılır. Paslanmaz çelik kompakt inox radial ısıtma sistemi ile uzun yıllar çalışır. Viessman kombi 2 yıl garanti kapsamındadır. Zaman zaman 2+2 garanti kampanyası uygular. 

Ariston Kombi 
 

Ariston kombileryüksek performansı, enerji tasarruflu çalışmasıyla yeni nesil kombi markasıdır. Yeni eko sistemle geliştirilmiştir, küçük boyutları ile kurulum kolaylığı sağlar, rahat kullanılır. İtalya da tasarlanan ve üretilen Cares premium kazan yapısı ile de donma ve kireçlenme önleyici sistem ile donatılan bir kombi markasıdır. %35 enerji tasarrufu sağlar. Kolay kullanımlı LCD ekranı ile kullanıcıya kolaylık sağlar. Sağlam gövde yapısı ile dayanıklıdır, her koşula uygundur. 

 

Şofbenler Ve Kombiler Hakkında Sık Sorulan Sorular Nelerdir? 

 
Şofben kullanılırken nelere dikkat edilmelidir? 

 
Şofbenin ömrünün uzun olması için cihaz uzun zaman kullanılmayacaksa içindeki su tamamen boşaltılmalıdır. İçindeki su donmuş şofben kesinlikle çalıştırılmalıdır. Önce bulunduğu alan ısıtılmalıdır. Şofbene teknik servis dışında başka kişiler müdahale etmemelidir. Cihazın bağlı olduğu elektrik hattı kontrol edilmelidir. Şofbenin ilk kurulumunu teknik servis yapmalıdır. 

Kombi nereden satın alınır? 

En uygun fiyatlı kombi çeşitlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Çeşitli kampanya ve indirimleri takip ederek, en kaliteli ürünleri kolayca temin edebilirsiniz.  

 
Kombilerde garanti süresi ne zaman başlar? 
 

Kombilerde garanti süresi yetki servin cihazı devreyi alarak çalıştırmasıyla başlar. Yetki servis tarafından devreye alınmayan kombi garanti kapsamı dışında kalır. 

Kombi ile birlikte oda termostatı kullanılmalı mıdır? 

Evet, kullanılmalıdır, odanın ısısını ayarladığı için ekonomi sağlar. Bundan dolayı da tavsiye edilir. 

Kombinin bakımı için neler yapılır? 

Her yıl iki defa yani altı ayda bir yetki servis çağrılarak filtrelerinin temizliği yapılmalı, bacalı kombilerde baca çekme kontrolü ve temizliği yapılmalıdır. 

Kombi kullanmanın avantajları nelerdir? 

Kombi istenildiği gibi ısınma sağlar. Kullanıldığı kadar yakılır ve ona göre fatura ödenir. Ayrıca sıcak su konforu sağlar, ekstra su için ayrı bir cihaza ihtiyaç kalmaz. 

Kazancınız 10%
19,500.00 TL 17,600.00 TL
Kazancınız 18%
22,000.00 TL 18,050.00 TL
Kazancınız 27%
22,000.00 TL 16,000.00 TL
Kazancınız 15%
18,000.00 TL 15,300.00 TL
Kazancınız 23%
25,000.00 TL 19,200.00 TL
Kazancınız 19%
21,000.00 TL 16,950.00 TL
Kazancınız 14%
27,000.00 TL 23,200.00 TL
Kazancınız 14%
29,500.00 TL 25,300.00 TL
Marka
Renk
Baca Tipi
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 15300
  • 25300