0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Erkek Ayakkabı

Erkek Ayakkabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erkek ayakkabılar, farklı farklı modellerde ve çeşitli malzemelerin kullanılmasıyla üretilen giyim ürünleridir. Erkek ayakkabılar, her insanın ayak yapısına ve kişisel zevkine göre seçebileceği modellere sahiptir. Erkekler ayakkabı seçerken özellikle, ayak yapısına ve ayağın ayakkabı içindeki rahatlığına dikkat edilmelidir. 

Ayakkabılar erkeklerin stillerini tamamlayıcı parçalardır. Giydiğiniz kıyafetlerle uyumlu olarak seçilen ayakkabılar şık görünmenizi sağlamaktadır. Erkek ayakkabılarının birçok modeli olması oldukça büyük bir avantajdır. Her ortama, her kıyafete ve her tarza özgü bir ayakkabı modeli bulunmaktadır. Azall.com da ayakkabınızla beraber kombinlerinizi tamamlayacak farklı kıyafetlere de ulaşabilirsiniz. Böylece kombinlerinizi kendinize uygun olarak kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Erkek ayakkabılar, kombin için çok önemli giyim ürünlerindendir. Her mekana ve olaya uygun çeşit çeşit ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Spor ayakkabı, günlük ayakkabı, terlik, sandalet gibi modeller erkekler için ayakkabı seçiminin yelpazesini genişletmektedir. Bu modeller farklı farklı giysilerle kombinlenebilir ve çok şık görüntüler elde etmeyi sağlarlar.

Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Erkek ayakkabı modelleri oldukça çeşitlidir, her zevke göre ayakkabı modeli bulunmaktadır. Aşağıda, bazı popüler erkek ayakkabı modelleri listelenmiştir.

 • Erkek Spor Ayakkabı: Erkeklerin spor salonunda, yürüyüşte veya koşu yaparken tercih edebileceği ayakkabı modelleridir. Ortopedik tabanlıklarla beraber çok konforlu şekilde spor yapmayı sağlar.
 • Erkek Günlük Ayakkabı: Erkek günlük ayakkabı günlük hayatta örneğin alışverişe giderken, kahve içmeye çıktığında veya arkadaşlarla buluşmaya çıktığında tercih edilen çok amaçlı hayat kurtaran ayakkabılardır.
 • Erkek Klasik Ayakkabı: Klasik takım elbiselerin veya daha resmi kıyafetlerin altına tercih edilen şık ayakkabı modelleridir.
 • Erkek Bot: Zorlu mevsim şartlarında su ve soğuğu engellemek için tercih edilen ayakkabı modelleridir.
 • Erkek Terlik & Sandalet: Yaz aylarında plajda veya günlük giyimde tercih edilen modellerdir. Ev terliği olarak da kullanılabilir. Sandaletler de sıcak mevsimlerde ayakların havadar şekilde kalmasını sağlayan ve yürüyüş hızını etkilemeyecek şekilde tasarlanmış bir modeldir.

Erkek Ayakkabı Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Erkek ayakkabı modeli seçerken dikkat etmeniz gereken maddeler aşağıda yazmaktadır:

 • Numara: Ayakkabı seçerken en önemli nokta, ayak numaranızdır. Ayakkabı numaranızı yanlış seçmek hem ayakkabının ayağınızda kötü durmasına sebep olur hem de ayağınız ayakkabının içinde rahat etmez.
 • Ayak şekli: Ayağınızın düz taban veya taraklı olup olmamasına göre ayakkabı seçmelisiniz.
 • Mevsim: Ayakkabı modelleri mevsime göre yapıldığı malzemeler de değişmektedir. Yaz için giyecekseniz ayağı çok sıkmayan havadar modeller. Kış için giyecekseniz su geçirmez soğuğa dayanıklı modeller seçmelisiniz.
 • Ortam: Ayakkabı modelini giyeceğiniz ortama göre seçmelisiniz. Düğün, davet, akşam yemeği gibi bir yere gidecekseniz daha klasik bir model tercih etmelisiniz.
 • Rahatlık: Ayakkabılarda ortopedik tabanlık olmasına önem göstermelisiniz. İçinde ayaklarınızın rahat etmediği bir ayakkabı ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.
 • Stil ve tercih: Ayakkabı modelini seçerken kendi zevkinizi, stilinizi göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin spor gözükmeyi seven bir erkek sneaker, klasik giyinmeyi seven biri oxford ayakkabı seçebilir. Tamamen kendi zevkinize göre ayakkabıları seçmeye özen gösterin.

Erkek Ayakkabı Fiyatları Ne Kadar?

Erkek ayakkabı fiyatları farklı farklı faktörlerden etkilenmektedir. Ayakkabıların yapıldığı malzeme, üretildiği fabrika, ayakkabının markası veya ayakkabıda kullanılan özel işçilik ayakkabı fiyatlarını değiştirmektedir. 

Daha özenli bir şekilde el işçiliğiyle yapılmış ayakkabılar, seri üretim fabrika mallarına göre daha pahalı olacaktır. Aynı şekilde gerçek deriden yapılmış bir ayakkabının fiyatı, suni deriden yapılmış bir ayakkabıya göre daha yüksek olacaktır. 

Özetle ayakkabı fiyatları aZall.com da 400TL ile 3000TL arası değişim göstermektedir. Her cebe göre ayakkabı bulmak mümkündür.

Uygun Fiyatlı Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Uygun fiyatlı ayakkabı modelleri, fiyatları uygun olsa da şıklığınızdan ödün vermeyecek ayakkabı modelleridir. Günümüzde çoğu müşterinin odak kaynağı uygun fiyatlı erkek ayakkabı modellerine kaymıştır.

Uygun fiyatlı modellerin başında bezden üretilmiş günlük spor giyim ayakkabıları gelmektedir. Bu model yürüyüş için, spor için veya günlük yaşamda dışarı çıkarken bile kullanabileceğiniz uygun fiyatlı erkek ayakkabı modelidir. Bu ayakkabı modelinin yanında suni deriden üretilmiş sneakerlar ve botlar yer almaktadır. Suni deri, gerçek deriye kıyasla daha ucuz bir malzeme olduğu için daha uygun fiyatlı olmaktadır. 

Tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı erkek ayakkabı modellerini aZall.com’da bulabilirsiniz.

Ucuz ve Pahalı Erkek Ayakkabı Modelleri Arasındaki Farklar Neler?

Ucuz ve pahalı erkek ayakkabı modelleri arasındaki farklar dışarıdan çok net bir şekilde fark edilebilmektedir. Aralarındaki farklar malzeme kalitesi, marka, işçilik kalitesi ve ürünün rahatlığıdır. Pahalı erkek ayakkabı modelleri kullanılan malzemenin kalitesinden dolayı ayak sağlığınızı ucuz modellere göre daha olumlu yönde etkiler.

Pahalı ayakkabı modellerinin, ucuz modellere kıyasla ömrü daha uzun olur. Zamanında alacağınız pahalı ve kaliteli bir erkek ayakkabı modelini uzun süreler giyebilirsiniz fakat ucuz erkek ayakkabı modellerinin kullanım ömürleri, pahalı modellere kıyasla daha kısa olacaktır.

 Erkek Ayakkabıların Bakımı Nasıl Yapılır? 

Her ayakkabının bir ömrü vardır fakat ayakkabılara yapacağınız doğru bakımla ayakkabınızın ömrünü uzatır ve görüntüsünü güzelleştirebilirsiniz. Aşağıda erkek ayakkabılara yapılabilecek bakım yöntemleri sıralanmıştır.

 • Kötü kokular için ayakkabılarınızı sık sık havadar yerlere koymalısınız. Havasız ve nemli ortamlar ayakkabılarınızın daha kötü kokmasına sebebiyet verebilir. Ayakkabıların içine sinen kötü koku da ayakkabı parfümleri ile birlikte ortadan kaldırılabilir.
 • Deri erkek ayakkabı modellerini nemli bir bez yardımıyla silebilir ve dış yüzeyini ayakkabı cilaları ile parlatıp güzel bir görüntüye kavuşması sağlanabilir.
 • Beyaz ayakkabılar temiz hafif nemli bir bezle silindikten sonra beyaz boyayla boyanarak rengi ilk alınan hale döndürülebilir.
 • Ayakkabıların şekillerini korumak için giyilmediği sürede ayakkabıların içerisine kağıt, gazete, pet şişe gibi şeyler koyarak kalıplarını bozulmadan korunmaları sağlanabilir.
 • Süet erkek ayakkabı bakımı sıcak buhar püskürtülüp ardından nemli bezle kirlerinden arındırılabilir. 

 Erkek Ayakkabılar Nasıl Kombinlenir?

Erkek ayakkabılar kişinin kendi zevkine ve tarzına göre çeşitli şekillerde kombinlenebilir. Spor kıyafetler altına bez spor ayakkabılar veya günlük sneakerlar tercih edilmelidir. Daha şık kıyafetlerin altına deri botlar veya klasik erkek ayakkabı modelleri tercih edilmelidir.

Erkek ayakkabı modelleri renklerine göre de kombinlenebilir. Kişinin kendine göre yaptığı kombinlerde farklı renklerde ayakkabılar kullanılabilir. Siyah kot pantolon altına beyaz sneaker veya bej kumaş pantolon altına kahverengi klasik deri ayakkabı gibi seçimler yapılabilir.

Kazancınız 50%
3,500.00 TL 1,750.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
9,375.00 TL 8,906.25 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
3,237.50 TL 3,075.62 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
9,375.00 TL 8,906.25 TL
Kazancınız 6%
849.00 TL 798.00 TL
Kazancınız 6%
849.00 TL 798.00 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
3,299.00 TL 2,370.65 TL
Kazancınız 45%
598.00 TL 329.00 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (96)
Cinsiyet
Renk
  Tümünü göster (100)
Numara
  Tümünü göster (64)
Kullanım Alanı
Materyal
  Tümünü göster (13)
Mağaza
  Tümünü göster (32)
Fiyat

 – 

 • 80.99
 • 8906.25