Erkek Gömlek

Erkek Gömlek Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erkek gömlek, erkeklerin hem günlük hem özel günlerde kullanılan bir üst giyim türüdür. Genellikle pamuklu kumaştan yapılmış olan erkek gömlekleri genellikle düz renklerde olsada  farklı desen ve renk seçenekleri de vardır. Özellikle iş hayatında, gömlekler erkeklerin tarzını ve profesyonelliğini yansıtmak için sıkça tercih edilir. 

Gömleklerin yaka, kol ve düğme seçenekleri kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Erkek gömlekleri, klasik modelleri olmakla birlikte  modaya uygun bir şekilde de  değişik kumaş modelleri ve kesimlerle farklı modeller ortaya çıkmaktadır.

Erkek gömlekleri, erkeklerin giyiminde önemli bir yer tutan bir üst giyim türüdür. Çoğunlukla pamuklu kumaş gibi doğal malzemelerden yapılan erkek gömlekleri, farklı renk, desen ve tarz seçenekleriyle sunulur. Örneğin, resmi ortamlarda kullanılan gömlekler, daha sade ve düz renkli iken, daha rahat ortamlarda kullanılan gömlekler, desenli ve canlı renklerde tasarlanıp ona göre üretilir.

 Erkek gömlekleri, farklı beden ve kesim seçenekleriyle sunulur ve bu sayede her erkeğin vücut tipine uygun bir gömlek bulması mümkündür. Mesela kilolu bireylerde a kesimi önerilir iken fit vücuda sahip olan bireylerde skinny model giyimi önerilmektedir. 

Erkek gömlekleri giyilecek olan ortama göre pantolon, kumaş pantolon, chino pantolon ve kot pantolon gibi farklı alt giyim türleriyle kombin edilir. Erkekler, iş hayatında ve özel davetlerde gömlek giymeyi tercih ederlerler ve bu nedenle erkek gömlekleri, her erkeğin gardırobunda mutlaka bulunması gereken bir giysi parçasıdır.

Erkek gömleklerini her yaş grubu için üretilir. Erkek çocukları için genellikle renkli ve desenli üretim fazladır. Gençler için ise genellikle daha sade ve düz modeller olur. Çünkü okul üniformalarında genellikle kullanılır. Genç yetişkinler için ise resimi ortamlara daha çok girdikleri için sade model seçimi daha çok olurken yaz aylarında ve tatil yerlerinde giyime uygun daha sportif ve renkli desenli gömlek giyim seçenekleri vardır.

Erkek Gömlek Modelleri Nelerdir?

Erkek gömlek modelleri, farklı kesim, yaka ve kol detaylarına göre değişiklik gösterir. İşte en yaygın erkek gömlek modelleri.

 • Uzun kollu erkek gömlekleri
 • Desenli erkek gömlekleri
 • Sokak stili erkek gömlekleri
 • Düz model erkek gömlekleri
 • Cepli/ cepsiz erkek gömlekleri
 • Klasik erkek gömlekleri
 • Gizli düğmeli erkek gömlekleri
 • Çiçekli erkek gömlekleri

Erkek Gömlek Modeli Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Erkek gömlek seçerken birkaç önemli faktöre bakarak seçmek önemlidir. İlk olarak, gömleğin kumaşının ne olduğuna dikkat edilmelidir. Yüksek kaliteli bir kumaş, gömleğin uzun ömürlü olmasını sağlar ve giyildiğinde rahat hissettirir. Ayrıca, gömleğin bedeninize uygun olup olmadığı da önemlidir. Çünkü alacağınız gömlek bedeninize uyumlu olursa daha güzel ve düzgün bir görünüm elde edersiniz.

Bunların yanı sıra erkek gömleğinde kol uzunluğu, yaka tipi, düğme sayısı, ve desen gibi diğer detaylar da seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken unsurlardır. Gömlek modeli seçerken, kullanılacak alana göre ve kendi zevkini yansıtan modellere göz atmakta fayda vardır.

Erkek Gömlek Fiyatları Nelerdir?

Erkek gömlek fiyatları birçok faktör tarafından etkilenmektedir. Bu faktörlerden en önemlilerinden birisi malzemenin kalitesi ve türüdür. Kullanılan malzeme pamuklu, keten, ipek veya sentetik kumaşlar arasında fiyat farklılıkları bulunur. 

Diğer önemli madde ise üreticinin adı veya erkek gömleklerini tasarlayan modacının kim olduğudur. Bu faktör kumaşın yapısı kadar önemli bir faktördür. Çünkü adı duyulmuş ve ünlü bir mağazadan aldığınız bir gömleğin fiyatı oldukça yüksek olur. Bu parayıda ürün için değil marka için vermiş olursunuz. 

Bunların yanı sıra işçilik kalitesi, üretilirken kullanılan makineler, depolama alanları, mağazanın konumu, nakliye maliyeti gibi faktörlerde bulunmaktadır. 

Uygun Fiyatlı Erkek Gömlek Modelleri Nelerdir?

Erkek gömleklerinde uygun fiyatlı olmasını sağlayan  bir kaç madde vardır. Uygun fiyatlı erkek gömlekleri çoğunlukla pamuklu veya polyester gibi malzemelerden üretilir. Bu gömlekler genellikle düz veya gözü yoran desenlere sahip kumaşlardan yapılır. Birçok farklı renk seçeneklerine sahip olan erkek gömlekleri günlük hayatta kullanmak için uygundur. Bunlardan farklı olarak erkek gömleğini üreten marka az tanınmış veya tanınmamış bir marka ise ürünler daha uygun fiyatlı olur. Tanınmış markaların erkek gömleklerinin türüne göre de zaman zaman indirime girmesinden faydalanmanız mümkündür. Örneğin yazlık kumaşlardan üretilen bir erkek gömleğin yaz bitiminde diğer mevsime geçerken indirimli ürünler listesinde yer alır. 

 • Kısa kollu erkek gömlekleri
 • Baskılı erkek gömlekleri,
 • Düz erkek gömlekleri
 • Sokak tarzı erkek gömlekleri
 • Oduncu erkek gömlekleri
 • Ekoseli erkek gömlekleri
 • Uzun kollu erkek gömlekleri
 • Desenli erkek gömlekleri

Ucuz ve Pahalı Erkek Gömlek Modelleri Arasındaki Farklar Neler?

Ucuz ve pahalı erkek gömlek modelleri arasındaki farklar çoğunlukla malzeme kalitesi, işçilik, marka ve tasarım gibi değişkene bağlıdır. Uygun erkek gömleklerinde sentetik,  polyester veya pamukla karıştırılmış polyester kullanılmaktadır. Fakat pahalı erkek gömleklerin de yüksek kaliteli doğal kumaşlar kullanılır. Bunlara örnek verecek olursak pamuk, keten veya ipek gibi kumaşlardır. Bu malzemelerin diğer uygun olan malzemelere oranla daha dayanıklı ve daha yumuşak kumaşa sahiptir.

Bir başka önemli fark ise işçilik. Pahalı erkek gömleklerinde daha detaylı ve titizlikle üretilirken uygun fiyatlı erkek gömleklerinde daha az detay vardır ve daha az dikkat edilerek üretilirler.

Bunlarla birlikte pahalı erkek gömleklerin uygun fiyatlı erkek gömleklerine kıyasla daha özgün ve yaratıcı tasarımları vardır. Bu tasarım farkı pahalı erkek gömleklerine daha prestijli ve ayrıcalıklı bir statü sağlar. Nedeni ise açıkça ortadadır. Pahalı ürünlerin insan vücudunda daha oturaklı ve kumaşının kalitesi dokunmadan bile gözlemle fark edilmektedir.

Erkek Gömlek Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek gömlekleri daha uzun süreli olması ve kalitesinin de düşmeden korunması için bir çok işlemden geçmesi gerekir. Genellikle satın alınan gömleklerin etiket kısmında bulunan yıkama talimatlarına uyulması önerilir. Mesela pamuklu ve keten erkek gömleklerin sıcak suda ve ağır döngüde yıkanması önerilir fakat bu ipek ve yün erkek gömleklerinde geçerli değildir.

Bir başka dikkat edilmesi gereken husus gömlek yıkarken gömleğin bütün düğmeleri açılmalı ve ters bir şekilde yıkanmalıdır. Doğru talimatlara uygun yıkanan gömleğin düz ve gölgede kurutulması önerilir. Nedeni ise renkli erkek gömleklerin renginin solmaması içindir. Kuruyan gömleğin ütülenmesi gerekmektedir. Fakat yıkamada olduğu gibi ütülerken de gömleğin kumaşına göre ütü makinesinin ayarlanması ve ona göre ütülenmesi önemlidir. Pamuklu gömlekler yüksek ısıda ütülenmesinde herhangi bir soru olmazken ipek ve yün gibi gömleklerde düşük ısıda ütülenmesi önerilir. Erkek gömleklerinde doğru bakım yapılırsa gömleğin kullanım ömrü oldukça uzar.

Erkek Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Erkeklerin kesinlikle gardıroplarında bulunması gereken bir parça olan gömlekler farklı stillerde kombinlemek kolaydır. Eğer doğru kombinlenir ise kişinin tarzını yansıtmasının yanı sıra, şıklığı ve tarzı bir arada sunar.

Klasik kesim erkek gömlekleri genellikle iş veya okul hayatı gibi resmi yerlerde kullanılır. İş hayatında kullanılan erkek gömlekleri genellikle takım elbiselerin içerisinde kullanılır. Erkek gömleğini süsleyen aksesuarlar ise şık bir kravat, cep mendilleri, saatler, kol düğmeleri veya bilekliklerdir. Bu aksesuarlar kullanıldığı zaman dış görünümünde mükemmel bir bütünlük sağlanır.

Erkek gömleklerin altına giyilecek olan pantolonun ne olduğu da çok önemlidir. Slim fit veya modern kesim gömlekler genellikle jean, chino pantolon ve şort gibi diğer parçalarla birlikte kullanılır. Ayrıca, erkek gömleklerinde diğer giyim ürünleri ile olan renk uyumu da önemlidir. Bunun için hangi rengin hangi renkle uyumlu olduğunu gösteren bir çok internet sitesi bulunmaktadır.

Son olarak ayakkabı seçimi de giyilen erkek gömleğinin tarzını tamamen değiştirir. Klasik kesim gömleklerde oxford ayakkabılar, slim fit gömleklerde ise sneaker ve loafer ayakkabılar tercih edilmesi önerilmektedir. Bu tarz küçük detaylara dikkat ederek kendi tarzınıza uygun kombinler elde etmeniz mümkündür.

Kazancınız 5%
Promosyon
620.00 TL 323.95 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
620.00 TL 323.95 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
599.00 TL 422.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
449.00 TL 341.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
389.00 TL 314.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
589.00 TL 422.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
899.00 TL 719.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
799.00 TL 530.10 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
231.00 TL 120.70 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
449.00 TL 314.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
489.00 TL 332.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
599.00 TL 440.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
289.00 TL 224.10 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
462.00 TL 241.39 TL
Kazancınız 25%
619.80 TL 464.90 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
689.00 TL 360.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
759.00 TL 396.58 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
759.00 TL 396.58 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (42)
Beden
  Tümünü göster (19)
Renk
  Tümünü göster (100)
Desen
  Tümünü göster (14)
cep
Kol Tipi
Yaka
  Tümünü göster (13)
Kol Boyu
Ürün Tipi
Ürün Detayı
Cep Tipi
Stil
Mağaza
  Tümünü göster (20)
Fiyat

 – 

 • 74.9
 • 1389.9