0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Yaz Mevsimindeki Sıcaklara En İdeal Çözüm: Vantilatör Modelleri

Hava sıcaklığının arttığı yaz günlerinde yaşam alanlarımızı serinletebilmek için vantilatör ve klima çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Havayı serinletmek ve sıcak havaya karşın ferahlamak adına kullanılan en ideal, en ekonomik ve en pratik çözüm vantilatör olmaktadır. Her üründe olduğu gibi vantilatörlerde de ayaklı vantilatör, tavan vantilatörü ve mini vantilatör gibi farklı modellerde vantilatörler bulunmaktadır.

Vantilatör, elektrik açısından enerji tasarrufu sağlarken doğal yöntemlerle oda sıcaklığını soğutmaya yaramaktadır. 

 

Vantilatör ve Klima Arasındaki Farklar

Vantilatör ve klima arasında enerji tüketimi açısından fark bulunmaktadır. Aynı zamanda vantilatörlerin, soğutma dereceleri klimaya göre daha hafif olduğu için sağlık sorunlarına yol açma riski az olmaktadır. Kapalı mekanlarda temiz hava akımı sağlamak ve ortamı daha yaşanabilir hale getirmek adına vantilatörlerin önemi büyüktür. Solunum ve nefes sağlığı için önemli olan temiz havayı sağlamanın en pratik yollarından biri vantilatör kullanmaktadır. Taşınabilirlik ve kolay kullanım açısında hava soğutma cihazları kategorisinde vantilatörler büyük bir paya sahiptir. Aynı zamanda, vantilatörler çevre dostu olma özelliğiyle de dikkatleri üzerine çeker. Hem pratiklik kullanımı hem sağlıksal kullanımı hem de soğutma işlevi sunan vantilatörler ortamdaki kötü kokuların giderilmesini de sağlamaktadır.

 

Kullanım Tercihine Göre Vantilatör Çeşitleri

Vantilatör tercihi yaparken ilk olarak ihtiyacınız olan vantilatör çeşidini ve konumlandıracağınız mekânı belirlemeniz gerekmektedir. Vantilatörü nerede kullanacağınızı tespit ettiyseniz doğru seçim yapmak kolay olacaktır. En çok tercih edilen vantilatör modellerinin başında ayaklı vantilatör modelleri gelmektedir. Ayaklı vantilatör, istenilen konuma rahatça taşınabildiği için kolay kullanım sunmaktadır. Bazı ayaklı vantilatör çeşitlerinde buharlı mekanizma bulunmaktadır ve nem haznesine su doldurulması sonucunda vantilatörün kullanıldığı alan daha çok serinletilebilmektedir.

Vantilatörün kullanılacağı konumun sabit olması durumunda duvara monte vantilatörler veya tavan vantilatörleri tercih edilmektedir. Tavan vantilatörlerinin kullanıldığı mekanlar arasında genellikle işyeri, ofis ve kafeler gelmektedir. Tavan vantilatörlerindeki büyük ve geniş kanatlar sayesinde doğal bir serinlik oluşturulabilmektedir. Tavan vantilatörlerinin risk oluşturmadan kullanılabilmesi için tavan yüksekliğinin en az 2,5-3 metre olması gerekmektedir.

Masaüstü vantilatör olarak bilinen mini vantilatör çeşitleri çoğunlukla ofis ve çalışma odası gibi alanlarda kullanılmaktadır. Boyutu, enerji tasarrufu sağlaması ve taşınabilir olması sayesinde yaz aylarında pek çok kişi serinlemek için mini vantilatör kullanmaktadır.

 

Aradığınız Vantilatör Çeşitleri aZall’da!

aZall’da her mekân çeşidi ve kullanım tercihine göre vantilatör modelleri bulunmaktadır. Vantilatör alırken marka, model, özellik ve vantilatör fiyatları gibi faktörlere dikkat edilmektedir. Hava sıcaklığı günden güne değişkenlik gösterdiği için vantilatördeki dönme şiddeti ve kademe sayısı önemli olmaktadır. Kademe sayısı ne kadar yüksek olursa vantilatördeki pervane dönüş hızı da o denli yüksek olmaktadır. Vantilatör alırken dikkat etmemiz özelliklerinden bir tanesi de vantilatörlerin salınım özelliğidir. Salınım özelliği olan vantilatörler sağa sola dönüş yaparak mekanların farklı alanlarının serinleşmesini sağlar.

 

Vantilatör alışverişi yapacak kişilerin aklına “Alacağım ürün, istediğim serinliği sağlayabilecek mi?” sorusunun gelmesi gayet olağan olduğu için vantilatörün watt gücü önem arz etmektedir. Vantilatörlerden yüksek verim alabilmek için watt gücünün de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Vantilatörlerin watt gücü 30 watt ile 180 watt arasında değişmektedir. Vantilatörün watt gücü ne kadar yüksek olursa alınan verim o derece yüksek olmaktadır. Öte yandan, watt gücü yüksek vantilatörlerin daha fazla enerji tükettiğini belirtmekte fayda var.

Vantilatör seçimini nasıl yapacağınızı belirlediyseniz sizleri, güvenle alışveriş yapacağınız aZall`a bekliyoruz. aZall`da beğeninize sunulan vantilatörler arasından bütçenize göre en uygun modeli seçebilirsiniz.

Kazancınız 15%
Promosyon
333.65 TL 283.60 TL
Kazancınız 40%
1,500.00 TL 899.00 TL
Kazancınız 51%
2,000.00 TL 974.00 TL
Kazancınız 53%
375.00 TL 175.00 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
271.37 TL 230.66 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
583.36 TL 470.51 TL
Kazancınız 7%
800.00 TL 748.00 TL
Kazancınız 2%
1,249.00 TL 1,224.02 TL
Marka
    Tümünü göster (12)
Renk
Hız Kademesi
Güç (Watt)
Cihaz Tipi
Mağaza
    Tümünü göster (9)
Fiyat

 – 

  • 54.9
  • 2750