0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Çamaşır Deterjanları ve Malzemeleri

Çamaşır Deterjanları ve Malzemeleri Nelerdir?

Çamaşır deterjanları ve malzemeleri birçok üründe olduğu gibi zaman içinde değişime uğramış, daha pratik ve temizliği ön planda tutan içerikleri ile pek çok eve girmiştir. Beyaz sabundan çıkıp sıvı çamaşır deterjanı ve daha birçok çamaşır deterjanı market raflarında yerini almıştır.

Zaman içinde büyük değişimlere uğrayan çamaşır deterjanları ve malzemeleri, daha az miktar ile daha fazla temizlik imkanı sunmaya başlamıştır. Özellikle sıvı çamaşır deterjanı, tek bir kapak ile bir makine dolusu çamaşırı tertemiz bir şekilde yıkamaktadır. Deterjanlarda kendi içinde sınıflara ayrılmaktadır.

Çamaşır deterjanları;

 • -Sıvı deterjan,
 • -Bebek deterjanı,
 • -Toz deterjan,
 • -Sıvı çamaşır deterjanı,
 • -Beyazlar için deterjan,
 • -Siyahlar için deterjan,
 • -Renkliler için deterjan,
 • -Bebek yumuşatıcısı

Gibi ürünler ile kendi içinde gruplara ayrılır. Her bir ürünün özelliği farklıdır. Farklı çamaşırlar için kullanılacak deterjanlar da farklılık gösterir.

Sıvı Deterjan ile Çamaşırların Rengini Koruyun

Sıvı deterjan ve önemi konusuna bakılacak olursa, son yıllarda tüm markaların toz deterjan yanı sıra sıvı deterjan üretimine ağırlık verdiği göze çarpmaktadır. Elbette toz deterjanlar artık kullanılmıyor değil. Hatta sıvı deterjan güvenliğinden şüphe duyan pek çok kadın tüm çamaşırlar için toz deterjan kullanmaya devam etmektedir. Oysaki, çamaşırların uzun ömürlü olmasını sağlayan sıvı çamaşır deterjanı, gerek kokusu gerek temizliği açısından fazlasıyla hijyen sağlamaktadır.

Toz deterjan ve sıvı deterjan arasındaki farka bakmak gerekirse; toz deterjan suda çözülme gereği duyar. Toz halinde olduğundan su ile birleşmesi sonucu oluşan yoğun köpük meydana gelene kadar belirli bir yıkama işlemi geçmesi gerekmektedir. Sıvı deterjan, suda çözülme işlemi gerçekleştirmez. Kutusunda eritilmiş bir halde bulunduğundan dolayı direkt yıkama evresine geçer. Ayrıca toz deterjana kıyasla içindeki kimyasal bir nebze daha azdır. Ancak her iki deterjan da yoğun bir köpürme işlemi gerçekleştirdiğinden ekstra durulamaya ihtiyaç duyabilir, yine de bu durum sıvı deterjanda daha az olacaktır.

Sıvı çamaşır deterjanı, konsantre yapıda olduğu için temizlik açısından fazlasıyla güçlüdür. Ayrıca toz deterjanda, çamaşıra yapışma durumu gözlemlense de bu durum sıvı deterjanlarda meydana gelmez. Sıvı deterjanlar, kendi içinde de renk gruplarına göre sınıflandırılır. Renkli, siyah çamaşırlar için kullanıma uygun deterjanlar ile çamaşırların rengini soldurmadan uzun süre kullanmanız mümkündür. Özellikle siyah çamaşırlar zaman içinde rengindeki canlılığı yitirmeye başlar. Toz deterjanlar, beyazlar güçlü bir temizleyici olsa da siyahlar üzerinde olumsuz bir etki yaratmaktadır. Özellikle renkli çamaşırların renk ömrünü uzun tutmak için siyahlar için deterjan ve renkliler için deterjan kullanımına dikkat etmek gerekir.

Bebek Deterjanı ve Bebek Yumuşatıcısı Kullanmak Gerekli midir?

Bebekler, hassas bir cilde sahiptir. Her türlü tahriş ve alerjik durumlara da fazlasıyla açıktır. Normal toz deterjan ya da sıvı deterjan, bebeğinizin çamaşırları için bazen yerinde bir kullanım oluşturmayabilir. Eğer hassasiyete açık bir cilde sahipse bebeğiniz, bu deterjanlar için yıkanmış çamaşırlar cildi üzerinde kötü etkiler meydana getirecektir.

Bunun için bebek cildi hassasiyetine uygun bebek deterjanı ile bebeğinizin çamaşırlarını kendi çamaşırlarınızdan ayırarak yıkamanız daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra yine bebek cildine zarar vermeyecek bebek yumuşatıcısı kullanmanızı tavsiye ederiz. Bebeğinin iyiliği ve sağlığı için elinden gelen her şeyi yapan annelerin tercihi bebek deterjanı, son dönemlerde market raflarında kendine fazla yer edinmiş bu da pek çok anneyi memnun eden bir davranış olmuştur.

Kullandığınız çamaşır deterjanları ve daha fazlasını uygun fiyata azall.com adresinden temin edebilir, burada ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 

Kazancınız 3%
Promosyon
1,199.90 TL 1,163.90 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
74.18 TL 69.73 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
299.90 TL 252.10 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
137.38 TL 114.97 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
187.50 TL 157.86 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
154.43 TL 145.16 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
110.18 TL 103.57 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
299.90 TL 223.00 TL
Kazancınız 16%
1,424.00 TL 1,196.16 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
122.12 TL 101.93 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
116.25 TL 96.90 TL
Kazancınız 16%
1,424.00 TL 1,196.16 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (80)
Koku
Ürün Tipi
Mağaza
  Tümünü göster (31)
Fiyat

 – 

 • 30.85
 • 4475.5