0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Outdoor Kameralar

OUTDOOR KAMERALAR

Dış mekan anlamına gelen outdoor kelimesinden de anlaşılabileceği gibi outdoor kamera dış mekanda konumlandırılan, yağmur, kar, şimşek, nem, rüzgar, aşırı sıcak ve soğuk hava gibi hava koşullarında zarar görmeyen çok kaliteli ve darbelere karşı da dayanıklı kameralardır. Bu kamera dış mekanda kullanıldığı ve dayanıklılık standartlarının oldukça üstünde olduğu için iç mekan kameralarına göre oldukça büyüktür. Genellikle dış mekanlarda güvenlik sistemi olarak kullanılırlar.

Outdoor kameralar her ne kadar bir yere sabitlenerek kullanılsa da hareket halindeyken kullanılabilecek kamera çeşitleri de mevcuttur. Aksiyon kameraları isminde de yer alan aksiyon kelimesinden de anlaşılacağı gibi hareket halindeyken çekim yapmaya olanak sağlayan kameralardır. Oldukça küçük ve hafif olan aksiyon kameraları da dış mekan koşullarına uygun olarak tasarlanmıştır. Deniz veya su altında kullanmak için su geçirmez özellikte kameralar olduğu gibi günlük aktivitelerde kullanmak için ise su geçirmezlik özelliği olmayan bir kamera alınabilir. Su, toz ve güneş ışığına karşı dayanıklılığı olan bir kameradır. 

Aksiyon kameraları genellikle ekstrem sporlar ile ilgilenen sporcular ile vlog çeken içerik üreticileri tarafından tercih edilmektedir. Bisiklet, yüzme, dalış, tırmanış, koşu, sörf, günlük seyahatler, kamp gibi faaliyetler sırasında küçük ve hafif olması nedeniyle kolay taşınmasından dolayı oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca monte edilebilir olması nedeniyle bisiklete, kaska, kola ya da alın bandına sabitlenebilmektedir. Vücudun herhangi bir yerine sabitlenebilmesi sayesinde sizinle birlikte hareket halinde en iyi görüntüyü yakalamanızı sağlar. 

Aksiyon Kameraları Kullanım Alanları

Yüksek hızlı çekim özelliği sayesinde ekstrem sporlarında yaşanan macerayı görüntüleyebilen aksiyon kameraları görüntüdeki sarsılmaları da en aza indirerek görüntü kalitesini arttıran lenslere sahiptir. Bu sebeple normal kameralar ile yapamayacağınız hızlı ve sarsıntılı hareketleri bu kameranın çok hafif olması ve sizinle birlikte hareket etmesi nedeniyle rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Çeşitli sosyal medya platformlarına içerikler ve videolar üreten içerik üreticileri tarafından da aksiyon kameraları çoğunlukla kullanılmaktadır. Vlogger ve youtuber kamerası olarak da anılan aksiyon kameraları çekilen videoları çok kolay bir şekilde bilgisayara ve telefona aktarabilmektedir. Ayrıca dronelara da monte edildiği için gezgin vloggerler tarafından havadan görüntülerin alınmasını da kolaylaştırmıştır. Daha kaliteli bir görüntü için ise 4k özellikli kameralar tercih edilebilir.

Aksiyon kameraları saniye başına yakaladığı kare sayısı nedeniyle de diğer kameralardan ayrılmaktadır. Bu özelliği sayesinde bir hareketi farklı açılardan defalarca fotoğraflayabilmektedir. Bu özelliğiyle en iyi fotoğraf karesi de yakalanmış olmaktadır. Bu özelliklerinden de anlamış olduğumuz üzere aksiyon kameraları fotoğraf çekme özelliğine de sahiptir. Görüntü kalitesi kameradan kameraya değişmektedir. Sürekli hareket halinde olunması nedeniyle net fotoğraf yakalamak zor olduğundan daha geniş çekim açısına sahip kameralar tercih edilmelidir. Uzaktan kumanda edilme özellikleri olan kameralar ise pratik kullanım sağlamaktadır.

Sjcam Aksiyon Kameraları

Uygun fiyatlı aksiyon kamerası almak isteyenlerin ilk tercihi ise sjcam aksiyon kamerası modelleridir. Çinli bir firma tarafından üretilen sjcam aksiyon kameraları diğer rakiplerine göre oldukça uygun fiyatlı olmasına rağmen 1080p çözünürlüğünde kayıt yapmaktadır. Aynı zamanda yağmur, rüzgar, sıcak ve soğuk gibi doğal etkenlere karşı da oldukça dayanıklıdır. Wi-fi özelliği bulunan modelleri ise kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 2k ve 4k çekim özelliği olan farklı modelleri olan bu kamera markasında 4k özellikli bir ürün seçilirse daha net ve kaliteli görüntüler elde edilebilir. Uzaktan kontrol edilebilme ve herhangi bir uzva ya da eşyaya monte edilebildiği için rahat bir kullanım da sunmaktadır. Sjcam aksiyon kamerası fonksiyonel özellikleri ve uygun fiyatıyla kullanıcı dostu bir kamera olmaktadır. 

Siz de Outdoor Kameraya Sahip Olabilirsiniz!

Sürekli hareket halindeyseniz ve bu anları ölümsüzleştirecek bir kamera ihtiyacınız varsa aZall ile doğru adrestesiniz. Aksiyon kamerası ile aktivitelerinizi kayıt altına alıp sevdiklerinizle veya takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Sitemiz güvencesi ve kalitesiyle sjcam aksiyon kamerası ve diğer aksiyon kameralarına sahip olabilirsiniz. aZall ailesi olarak keyifli ve mutlu alışverişler dileriz.