0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

2021 Tablet Modelleri Hafifliğiyle Her Anınızda Yanınızda Olsun 

Tablet modelleri, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar arasında mouse ihtiyacı olmadan işlemlerin dokunmatik ekran aracılığıyla yapıldığı teknolojik aletlerdir. Kullanım amacı açısından notebook bilgisayarlara yakın olan tabletler, donanım ve tasarım açısından akıllı telefonlara benzerlik göstermektedir. Koruyucu bir kılıfla, bir dosya görünümünde her ânınızda hafifliğiyle ve kolay taşınabilirliğiyle okulda, işte, tatilde ve evde yanınızda bulundurabileceğiniz teknolojik alettir. 

Tablet Modelleri ve Özellikleri 

Tablet bilgisayar modelleri ile kolaylıkla günlük hayatta işlerinizi halledebilirsiniz. Kompakt ve hafif olması nedeniyle yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz tablet modelleri ile Wi-fi bulunan yerlerde internete bağlanabilir, maillerinizi cevaplayabilir, müzik dinleyebilir ve oyun oynayabilirsiniz. Okulda, iş yerinde, seminerde her yerde kullanabileceğiz tablet modelleri özelliklerine göre kullanıcıya sunulur ve en ucuz tablet modellerini hangi amaç için kullanacağınızı, bütçenizi belirleyip satın alabilirsiniz. Tablet alırken ilk düşünülmesi gereken detay işletim sistemi olacaktır. Tabletler, Android, İOS, Windows gibi işletim sistemleriyle piyasaya sunulur. İOS iletim sistemine sahip olan modelleri tercih ediyorsanız eğer Apple markasının üretmiş olduğu iPad modellerini tercih etmelisiniz. iPad modelleri diğer işletim sistemlerine göre daha sınırlı bir çeşitlilik sunarken fiyat açısından biraz daha üst seviyededir. Bu yüzden en ucuz iPad modellerine sahip olmak istiyorsanız eğer kampanyaları takip etmeniz yararınıza olacaktır. Ülkemizde genellikle Android işletim sistemine sahip modeller sunulmaktadır. Bu yüzden Android modellerde çeşitlilik daha fazladır. 

Tablet Fiyatları 2021 

Tablet bilgisayar fiyatları, işlemci, hafıza, ekran boyutu ve bağlantı imkanlarının özelliklerine göre değişkenlik gösterir. İşletim sistemini seçtikten sonra ekran boyutunu kendi isteğiniz doğrultusunda belirlemelisiniz. 7 inç, 8 inç,10.1inç gibi çeşitli boyutlar bulunmaktadır. Ekran boyutu batarya süresini de etkiler. Bu yüzden bataryanın boyutu ve ekranın boyutunu kıyaslayıp sizin için uygun olacak modeli tercih edebilirsiniz. İş için kullanacağınız tablet modellerinde 1 Ghz.üzerindeki işlemciler sizin için yeterli olacaktır. Dahili hafızanız ne kadar büyük olursa o kadar çok depolama alanınız olur. Bu durumu da göz önünde bulundurmalısınız. Bağlantı imkanlarında da Wi-fi özelliğine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Wi-fi ile modemlerden internete bağlanma imkanını sağlarsınız. Eğer her zaman internete bağlanma isteği içerisindeyseniz 3G özelliğine sahip tablet modellerini tercih etmelisiniz. Bu da fiyat farkı yaratacaktır. Ama yine de tablet fiyatları çok fazla uçuk değildir. Bu yüzden hangi amaç için kullanacağınızı belirleyip ona göre hareket edersiniz ucuz tablet fiyatları sizin için uygun olacak tablet modellerine ulaşabilirsiniz. 

Fiyat/ Performans Tablet Modelleri 

Tablet bilgisayar modelleri kullanım ve taşıma açısından sağladığı kolaylıklardan dolayı günümüzde kullanımı artan ve tercih edilen modeller arasına girmeye devam etmekte. Hem okulların uzaktan devam etmesi hem de işlerimizi evimizden devam ettirmemiz tablet modellerine olan rağbeti arttırdı. Bu yüzden markalarda tablet modellerinin özelliklerini notebook bilgisayarlarla eş değer hâle getirmeye çalışıyor. Dolayısıyla tablet modellerini tercih ederken hangi amaç için kullanacağınızı belirleyip almanız ve donanımsal özelliklerine dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Yüksek performanslı tabletlerin fiyatları biraz yüksek olsa da bütçe dostu tabletler de bulunmaktadır. Bu yüzden tablet bilgisayar satın alırken fiyat performans tablet modellerini tercih etmeniz hem bütçenize yardımcı olur hem de istediğiniz özelliklere sahip modele ulaşmanızda size yararlı olur. 

Tablet Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Tablet İşlemci Hızı Ne Kadar Olmalı? 

Tablet alırken il dikkat etmeniz gereken husus olan işlemci hızı en az 2 GB RAM kapasitesine sahip olmalıdır. RAM kapasitesinin yanında 4 çekirdekli işlemciye sahip olması önemlidir. Bu iki özelliğe dikkat ederseniz eğer sizin için ideal olan tablete sahip olabilirsiniz. 

Tablet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Öncelikle işlemci sistemine dikkat edilmeli. Daha sonra hangi sürümde alacaksanız sürümüne dikkat edilmelidir. Ekran boyutu, hafifliği ve inceliği, RAM kapasitesi, hafızası, bağlantı imkanları tablet modelleri için çok önemlidir. Donanımsal özelliklerini belirledikten sonra da sizin için uygun olacak şık bir tasarımı tercih etmeniz iyi olacaktır. 

Tablet Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Beklenti ve arzunuz ne kadar artarsa tablet fiyatları da o kadar artış gösterecektir. İşlemcisi, hafızası ve ekran kartı gibi özellikleri ne kadar üst seviyede olursa tablet bilgisayarın da fiyatı o kadar yükselir. Bazı markaların ve işlemcilerin fiyatları diğer markalara göre daha fazladır. Bunun sebebi de aslında tasarımdan kaynaklanmakta. Eğer tasarıma çok fazla önem vermeyip donanımsal özellikleri biraz daha önde tutarsanız tablet fiyatları en ucuz şekilde bulunabilecek teknolojik aletlerdir. Önemli olan hangi amaçla kullandığınız ve tabletin donanımsal özellikleridir. 

Tablette Ekran Çözünürlüğü Nasıl Olmalıdır? 

Büyük tabletler için Full HD(1080P), mini tabletler için HD(720p) çözünürlük piyasada standart hâle geldi. Bu yüzden tercihleriniz bu yönde olsa daha iyi olur. Çünkü piyasada daha düşük çözünürlüğe sahip olan tablet modelleri satışa sunulmakta. Eğer iyi bir çözünürlük istiyorsanız, bu hususa dikkat etmelisiniz. 

Wi-Fi Tablet Ne Demektir? 

Wi-Fi tablet kablosuz modeme veya ağa bağlı olmaya gerek duymadan yakınlarınızdaki uyumlu cihazlara doğrudan bağlanabilmenizi sağlayan modellerdir. Yani internet ihtiyacınızı karşılayabilmek için bu özelliğe dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.           

Kazancınız 3%
Promosyon
1,536.41 TL 1,490.32 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
1,989.37 TL 1,929.69 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
2,090.93 TL 2,028.20 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
2,370.39 TL 2,299.28 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
2,040.15 TL 1,978.95 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
4,156.92 TL 4,032.21 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
6,405.88 TL 6,213.70 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
2,138.80 TL 2,074.64 TL
Kazancınız 5%
5,199.00 TL 4,939.05 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
4,406.69 TL 4,274.49 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
3,425.78 TL 3,323.01 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
3,417.55 TL 3,315.02 TL
Kazancınız 31%
799.00 TL 555.00 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
5,106.61 TL 4,953.41 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
1,582.05 TL 1,534.59 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (14)
İşletim Sistemi
Renk
Bellek Kapasitesi
Dahili Hafıza
Ekran Boyutu
Mağaza
    Tümünü göster (8)
Fiyat

 – 

  • 54.26
  • 18917.6