0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Kutu Oyunları

EVDE EĞLENCE: KUTU OYUNLARI

Zihni aktif ve sağlıklı tutmanın kolay yollarından olan kutu oyunları, evlerde ve okullarda severek oynanıyor. En popüler kutu oyunlarından olan scrabble , kelime dağarcığını geliştirmeye fayda sağlar. Çekilen harflerden anlamlı kelimeler türetmek için çaba sarf eden oyuncular, kelime hazneleri ve hafızalarını sıklıkla zorlamak zorunda kalıyor. Dikkat, düşünme ve odaklanma yeteneklerini geliştiren scrabble, bir tür strateji oyunudur. Dil hakimiyeti ve belirli stratejiler konusunda gelişmeyi ve kelime türetme becerisini ilerletmeyi hedefler. Zihinsel hastalık riskini azaltan kutu oyunları, tepkileri de hızlandırır. Stresi azaltmasının yanı sıra, oyun oynanan zamanda salgılanan endorfin miktarı ile de tansiyonu azaltır ve sağlıklı kalınmasına yardımcı olur. Masa oyunları da denilen kutu oyunları, çocukların mantık ve çıkarım becerilerini geliştirmelerini, eleştirel düşünce ve uzamsal akıl yürütme kabiliyetlerini de artırmalarını sağlar. 

Satranç Faydaları Nelerdir? 

Tarihi 1500 yıl kadar önceye dayanan satranç , dünyanın en eski oyunlarından biridir.  Dünyanın her yerinde her an oynanan satranç , farklı kültürlerin konuştuğu ortak bir dildir. İyi bir strateji oyunudur. 

Satranç faydaları aşağıda verilmiştir.

 • Satranç odaklanmaya yardımcı olur. Dikkatini bir konu üzerinde yoğunlaştırabilme alışkanlığı kazandırır. 
 • Eğitim aracıdır. 
 • Yaratıcılığı geliştirir. 
 • Problem çözme yetisi getirir. 
 • Satranç beyni çalıştırır.
 • Sabır ve sakinliği öğretir.
 • Kendine güven duygusu aşılar ve bu duyguyu geliştirir. 
 • Satranç her konuya karşı şüpheci yaklaşımı benimsetir, ezberci zihniyetten arındırır. 
 • Kurallara uymayı, dostça oynamayı ve kaybetmeyi kabullenip, kazanananı tebrik etmeyi öğretir. 

Kızma Birader Nasıl Oynanır? 

Kızma birader, 4 piyon ve 1 zar ile oynanan en iyi kutu oyunları çeşitlerindendir. Avrupa ülkelerinde ve Amerika'da Ludo adıyla bilinen kızma birader, ilk kez Hindistan’da oynanmıştır. Kızma birader oyununda her oyuncu 1 renk piyon seçer. Amaç zar atıp diğer oyuncuların piyonları tarafından kırılmadan hedef noktasına ulaşmaktır. Bu nedenle yüksek zar atmak bu oyunda çok önemlidir. Kızma birader oyununun başında her piyonun oyun alanına girebilmesi için zarda 6 atılması gerekir. Çoğu zaman oyunu hızlandırmak adına 3 kere üst üste zar atma hakkı verilir. Kızma birader oyununda hem strateji hem de şans vardır. En az 2 en fazla 4 kişi ile oynanan kızma birader en eğlenceli kutu oyunları çeşitlerinden biridir. 

Domino Oyunu Nedir? Domino Taşları Nasıl Kullanılır?

İlk kez 4. yüzyılın yarısında Çin’de oynanan domino oyunu, daha sonra Asya ve Avrupa ülkelerinde popülerlik kazanmıştır. En az iki kişi ile oynanan domino oyunu amacı, eldeki domino taşları rakipten önce bitirmektir. Domino oyunu başlangıcında her oyuncuya oyun başında 7 taş verilir, amaç yere atılan son taştaki sayıyla eşleşen bir taş koymak ve eldeki taşları bitirmektir. Domino oyunu sırasında domino taşları içerisinde çift sayılar (0,2,4,6) yatak bir şekilde, tek sayılar ise (1,3,5) dikey bir şekilde konur. Tek başına şansın yeterli olmadığı domino oyununda da strateji gerekir. Domino oyunu sonunda oyuncuların hanelerindeki sayılar toplanır ve en fazla sayıda biten ve en az sayı yiyen kişi oyunu kazanmış olur. Domino oyunu boyunca dikkat edilmesi gereken en önemli şey; rakibin taşlarını takip emektir. Rakipte bulunan domino taşları takip edilirse önünü kesip bankadan taş çekmesi sağlanabilir. 

Bütün kutu oyunlarında en güzel taraf kesinlikle strateji ve düşünme becerisinin geliştirilmesidir. Analitik düşünce gücü ve oyun kurma yetenekleri hakkında doğru bir yaklaşım için satın alınacak bütün kutu oyunları aZall’da. Tek tıkla kapınıza gelmesini ve eğlence nin başlamasını isterseniz aZall birçok çeşit kutu oyunu ile sizlerle. 

Kazancınız 5%
Promosyon
129.00 TL 94.05 TL
Kazancınız 13%
259.00 TL 225.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
199.00 TL 170.05 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
99.00 TL 71.10 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
45.00 TL 42.75 TL
Kazancınız 19%
159.90 TL 129.90 TL
Kazancınız 39%
179.90 TL 109.90 TL
Kazancınız 10%
199.00 TL 179.00 TL
Kazancınız 33%
1,199.99 TL 798.00 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (50)
Cinsiyet
Karakter / Tema
Mağaza
  Tümünü göster (17)
Fiyat

 – 

 • 42.75
 • 1399