Duvar Sticker

Duvar Stickerları Nedir?

Duvar stickerları, plastik, kağıt, vinil gibi malzemelerden üretilen, yapışma yolu ile kullanılan bir üründür. Stickerlar, tek bir cephesinde veya her iki cephesinde bulunan yapışkan sayesinde yüzeylere yapışmaktadır. Stickerların yapışmayan yüzeyinde resim, yazı gibi dikkat çekici görseller bulunmaktadır.

Duvar çıkartmaları, en çok dekorasyon amacı ile kullanılmaktadır. Evin herhangi bir yerini süslemek, farklılaştırmak veya göze hitap etmeyen yerleri kapatmak için kullanılan stickerlar, son dönemler reklam ve sosyal mesaj amacıyla da topluma açık yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Duvar Stickerları Nerelerde Kullanılır?

Duvar stickerları, iç ve dış alanlarda pek çok yüzeyde kullanılmaktadır. Dekorasyon veya başka bir amaç için tercih edilen stickerlar, beton, cam, ahşap yüzey veya metal gibi yüzeylerde kullanılmaktadır.

Aynalı sticker, özellikle salon ve oturma odası gibi alanlarda tercih edilen çıkartma türlerindendir. Düz bir ayna yerine tercih edilen aynalı stickerlar, kare, daire gibi şekillerin yanı sıra parça parça birleşerek çiçek, ağaç, kalem gibi şekillerde oluşturmaktadır. Retro duvar sticker, evin orta alanlarında kullanılan bir diğer sticker modelidir. Retro sticker modelleri evin tarzını değişmek, retro bir köşe yapmak isteyenlerin tercih ettiği ürünlerdir.

Farklı yüzeylerde kullanılabilme özelliği bulunan stickerlar, ev içerisinde mutfak, banyo, çocuk odası gibi alanlarda kullanılmaktadır. Mutfak stickerları, duvarlara ve fayansların üzerine uygulanabilmektedir. Yemek ve yemek pişirmek temalı şekiller, mutfakta kullanılan stickerlar içerisinde en çok tercih edilen modellerdir. Duvar yazı sticker, yemek yapmak ile ilgili yazılar ile mutfaklarda tercih edilen modeller arasındadır.

Duvar çıkartmaları, evde vakit geçirirken çocukların ilgisini çekmeye yardımcı olmaktadır. Çocuk stickerları, özellikle küçük yaşta oyun oynamayı seven çocuklar için oldukça dikkat çekici ürünlerdir. Çocuk odası sticker modelleri, balon, ağaç, ay, yıldız, gökkuşağı, gezegenler gibi modellere sahiptir. Çocuk odaların hayvanlar ile ilgili stickerlarada rastlamak mümkündür. Aslan, balık, fil, zürafa, kelebek gibi hayvanlar çocuk odaları için sık kullanılan sticker modelleridir. Kelebek sticker, renkleri ve desenleriyle en dikkat çekici stickerlar arasında yer almaktadır.

Duvar sticker, evlerde ve restoran, mağaza gibi dış mekanlarda banyolara da uygulanmaktadır. Dekorasyon amaçlı kullanılan banyo stickerları, banyo fayanslarının, duşa kabin camının ve klozet kapağının olduğu yerlere yapıştırılabilmektedir. Banyo yapma ile ilgili yazılar, balık şekiller, köpük modelleri, banyo stickerları içerisinde en sık tercih edilenlerdir.

Fayans Stickerları Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Fayans stickerları, mutfak ve banyolarda fayansların göze daha çok hitap etmesi için dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır. Şekil ve yazı gibi modelleri birbirinden farklı modelleri olan fayans stickerları, sararmış, yıpranmış, eskimiş fayans görünümünü kapatmak içinde kullanılmaktadır. Fayans stickerları, mutfak ve banyolarda fayans değiştirmeye ve çok fazla para harcamaya gerek kalmadan yenileme yapma imkânı sunmaktadır.

Fayans stickerları ile günümüzde banyo ve mutfak fayanslarını boydan boya kaplama yapmak mümkündür. Birbirinden farklı renk ve desene sahip fayans stickerları, kendisinden yapışkanlı olduğu için fayanslara kolaylık yapışmaktadır. Fayans stickerlarını yapıştırma işlemi yaparken arada hava kabarcığının kalmaması ve düz bir şekilde yapıştırılmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Duvar Çıkartmaları Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Duvar stickerları, düze ve pürüzsüz yüzeylere yapıştırılmalıdır. Pürüzlü yüzeylere yapıştırılan stickerlar kötü görünmekte veya tam olarak yapışmamaktadır. Duvar çıkarmalarını yapıştırırken yüzeyin nemli olmamasına özen göstermek gerekmektedir. Aksi halde sticker duvara yapışmayabilmektedir.

Duvar stickerları, bir kuru veya nemli bez yardımıyla silinerek kolaylıkla temizlenmektedir. Duvar çıkartmalarının direk suyla temas ettirilmemesine dikkat etmek gerekmektedir.

Duvar Stickerları Yüzeye Zarar Verir Mi?

Duvar sticker, doğru uygulandığı ve söküldüğü takdirde duvara zarar vermemektedir. Duvar stickerlarını sökerken kurutma makinesi ile sıcak hava verilmeli ve çıkartma yumuşaması sağlanmalıdır. Yumuşayan çıkartma yavaş ve dikkatli bir şekilde duvardan sökülmelidir. 

Kazancınız 25%
79.90 TL 59.90 TL
Kazancınız 14%
70.16 TL 60.16 TL
Kazancınız 25%
79.90 TL 59.90 TL
Kazancınız 25%
79.90 TL 59.90 TL
Kazancınız 14%
350.00 TL 300.00 TL
Kazancınız 12%
46.45 TL 40.69 TL
Kazancınız 8%
380.00 TL 350.00 TL
Kazancınız 17%
214.82 TL 178.99 TL
Kazancınız 13%
50.12 TL 43.70 TL
Kazancınız 15%
81.90 TL 69.80 TL
Kazancınız 12%
53.89 TL 47.63 TL
Kazancınız 9%
71.75 TL 65.49 TL
Kazancınız 8%
380.00 TL 350.00 TL
Kazancınız 12%
53.89 TL 47.63 TL
Kazancınız 13%
50.12 TL 43.70 TL
Kazancınız 12%
53.89 TL 47.63 TL
Kazancınız 14%
350.00 TL 300.00 TL
Kazancınız 17%
214.82 TL 178.99 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (19)
Mağaza
    Tümünü göster (19)
Fiyat

 – 

  • 14.01
  • 1221.75