0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Kedi Bakım ve Beslenme Ürünleri  

 

Kediler bakması en kolay evcil hayvanların başında gelmektedir. Bir köpek kadar bakımında sizi zorlamayacak olan bu kediler size iyi birer dost olacak ve uysal yapıları ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Her evcil hayvanı sahiplenirken yapılması gereken bazı araştırmalar vardır. Tabi ki kediler için de bu araştırmaları yapmak gerekmektedir. Ailenize bir kedi getirmeden önce öğrenmeniz, bilgi sahibi olmanız gereken bazı önemli konular vardır. Kedi bakım malzemeleri ve kedi bakım eşyaları araştırmanız gereken başlıca konulardandır. 

 

Kedi Bakım Malzemeleri 

 

Kedi tırnak makası: Daha 4-5 aylıkken kedilerin tırnakları kesilmeye ihtiyaç duyar. Fakat yavru kedilerin tırnakları yetişkin bir kediye nazaran daha ince bir yapıda ve boy olarak daha kısa olduğu için kesim esnasında kedinizin canının yanmaması için oldukça dikkatli olmalısınız. Daha yavru iken onu korkutmamak için derinden kesmek yerine sadece uç kısımlarından kesmeli ve canının yanmadığına emin olduktan sonra kesme işlemine devam etmelisiniz. Küçük yaşlarda henüz yavru iken bu işlemi yapmaya başlarsanız tırnak kesmeye alışacak ve büyüdüğünde de sıkıntı çıkarmayacaktır. Fakat küçük yaşlarda tırnaklarının kesilmesine alışmamış bir kedi büyüdüğünde epey sorun yaşatacak ve elinizden kaçmak için her türlü yolu deneyecektir. 

 

Kedi tarağıKedi tüy tarağı birçok çeşide sahip bir kedi bakım ürünüdür. Eldiven şeklindeki tarak en çok tercih edilenler arasındadır. Sadece kedi bakımı için değil köpek bakımı için de kullanılır. Kedilerinizin tüylerini taramak ile kalmaz onları toplamak için de kullanılabilir. Pratik bir üründür. 

Uzun tüylere sahip cins kediler için özel olarak üretilen taraklar da vardır. Tarak alırken kedinizin tüy yapısını göz önünde bulundurarak satın almalısınız. Ergonomik ürünler olan bu taraklar, kedinizin kendi tüylerini yanlışlıkla yutup kusmasını da engeller. Bu yüzden kedi tarağı sanıldığının aksine çok önemli bir üründür. 

 

Kedi taşıma sırt çantası: Her kedinin mutlaka ihtiyaç duyduğu bir üründür kedi taşıma sırt çantası. Günümüzde piyasada birçok modeli ve rengi bulunan kedi çantalarını seçerken çok yönlü olmasına dikkat etmeli ve kedinizin içinde rahat edeceğini düşündüğünüz kedi çantasını satın almalısınız. Kullanılan malzemenin kaliteli olmasına epey önem vermelisiniz. Satın alırken fermuarlı bölgenin içeriden uygulanan kuvvet ile kolayca açılamayacağından emin olmalı ve öyle satın almalısınız. Yavru bir kediye sahipken alacağınız taşıma çantası yetişkin bir kedinin taşıma çantası kadar güvenlikli olmak zorunda değildir. Büyüdükçe ağırlıkları ile beraber uyguladıkları kuvvet de artan kediler çantadan çıkmak için türlü oyunları deneyeceklerdir. İşte bu yüzden kedi taşıma çantası alırken güvenliğe çok dikkat etmeniz gerekmektedir. 

 

Kedi ağız bakım ürünleri: Kedilerin diş bakımı oldukça önemlidir. Ağızlarında yara çıkmaması ya da midelerinde bir sorun oluşmasını engellemek için kedinize düzenli olarak ağız bakımı uygulamalısınız. Kediniz ağız bakımından pek hoşlanmayacağı için kaçmaya çalışsa da onu durdurmalı ve mutlaka haftada bir gün bu bakımı yapmalısınız. Çok uğraşmanıza rağmen kedinizin ağzını açamıyor ve dişlerini fırçalayamıyorsanız fırçanın ucuna kedinizin sevdiği mamadan bir parça koyabilirsiniz. Böyle yaparak onu kandırabilecek ve ağzını açma fikrini ona öğretebileceksiniz. Ağzını açmaya her ne kadar zorlansa da bu işlemi tekrarlı yaptığınız sürece kedinizin ağzını da rahatlıkla temizleme suları ile temizleyebilecek, diş fırçası ile dişlerinde kalan mamaları rahatlıkla fırçalayabileceksiniz. Sitemiz üzerinden en kaliteli kedi ağız bakım ürünleri ve malzemelerini temin edebilirsiniz.  

 

Yavru kedi yatağıKedi bakım setleri içerisinde mutlaka bir kedi yatağı vardır. Kedinizin boy ve kilosuna göre seçilmiş rahat bir yatak onu fazlasıyla mutlu edecektir. 

 

Kedi ağacı: Kedi ağacı, kedinizin kendi kendine keşfedebileceği bir ürün değildir. Ona tanımasında yardımcı olmalı ve oyuncaklar ile dikkatini çekmeye çalışmalısınız. Kedi ağaçları eğer kediniz severse üzerinden asla inmeyeceği bir oyuncak olur. Bu yüzden hemen bozulmayan, sağlam bir yapıya sahip olmalıdır. Kedinizin yavruyken doğru beslenme ve egzersiz ile hızla büyüyeceğini düşünürsek uzun bir boya sahip kedi ağacı almanızda fayda vardır. 

 

Kum kabı: Kedi sahiplerinin en sık yaptığı hatalardan biri kedi kumunu direkt olarak güneşe koymaktır. Bu hata kedi kumunun yapısını bozmak ile beraber kedinizin sağlığı için de asla yapılmaması gereken bir harekettir. Kedi kumu kedinizin rahatlıkla ulaşabileceği bir yerde olmalıdır. Kediniz ihtiyacı geldiğinde rahatlıkla ulaşabilmeli ve ihtiyacını görmelidir. Kedi kum kabı modelleri arasından seçim yaparken, kabın kediniz için rahatlık sağladığına emin olmalısınız. Rahat silinebilen ve kolay taşınabilen bir kedi kum kabı tercih edilmelidir. Kedi kumunu kolayca temizlemek için minik küreklerden yardım almanızda fayda vardır. Eğer minik bir küreğiniz yok ise sadece kedinizin bakımı için kullanacağınız bir elekten de yardım alabilirsiniz. Kedi kum kabı alırken mutlaka kapalı ve kapaklara sahip bir kum kabı almalısınız. Kedinizin girip çıkarken etrafa kum dağıtmaması için bu kapalı kum kapları oldukça önemlidir. 

 

Tırmalama tahtasıKedi tırmalama tahtası çoğu kedi sahibinin düşüncesinin aksine oldukça önemlidir. Kedinin doğası gereği bir tırmalama güdüsü vardır. Evinizin çoğu yerinde gezinen kediler tırmalama ihtiyaçları geldiğinde evinizdeki koltukları, sandalyeleri ya da yatakları tırmalayabilirler. İşte bu istenmeyen tırmalanmayı önleyecek tek şey tırmalama tahtasıdır. Kedinizin boyu ile doğru orantılı olan bu tahta hem evinizde sizi istenmeyen tırnak izlerinden kurtaracak hem de kedinizi mutlu edecektir. 

 

Yavru kedi oyuncakları: Kedinizi mutlu etmenin en etkili yollarından bir tanesidir oyuncaklar. Sitemiz üzerinden kedinizin severek oynayacağı çeşitli oyuncaklara erişim sağlayabilirsiniz. Bu oyuncaklar ile kedinizin hem rahatlamasını sağlar hem de eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.  

 

Kedi Bakımı İle İlgili En Sık Sorulan Sorular 

 

Yavru kedi malzemeleri fiyatları pahalı mıdır? 

 

Kedi malzemeleri fiyatları alacağınız ürün ile beraber tercih ettiğiniz marka ve modele göre değişiklik gösterir. 

 

Kedi maması çeşitleri nelerdir? 

 

Kedi maması çeşitleri, kedinizin ağız tadından ihtiyacı olan besinlere kadar değişiklik göstermektedir. Kediler de insanlar gibi bir ağız tadına sahiptirler. İhtiyaç duydukları besinler ile beraber yemekten hoşlandıkları besinler de vardır. 

  

  • Yaş mamaYavru kedi yaş mama en çok tercih edilen mama çeşitlerindendir. Yaş mamanın içinde fazlasıyla su olduğu için kediniz su ihtiyacının birçoğunu bu yaş mamadan almış olur. Yaş mama kedileri çok su tüketmeyen sahipler tarafından en çok tercih edilen mama çeşididir. 

 

  • Kuru mama: Yaş mamadan çok daha ucuz bir mama çeşididir. Yaş mama gibi günde 2 ya da 3 kez vermek yerine kuru mamayı günde bir defa kedinize verebilirsiniz. Kedinizin diş sağlığı için çok önemli olan bu mama, dişleri geç gelişen kedi sahipleri için oldukça sık tercih edilir. 

 

  • Çiğ diyet: Diş ve çene kaslarında problem olan kediler için genellikle uygulanan bir beslenme yöntemidir. Kediler çiğ et ile beslenmeyi çok sevseler de sahipleri tarafından iyice araştırma yapılmadan verilmemelidir. Kedi beslenmesi çok geniş ve zaman alan bir konudur. Bu yüzden kedinize böyle bir diyet uygulamadan önce veterinere danışmalı ya da bu konu ile alakalı ciddi bir araştırma yapmalısınız. 

 

  • Reçeteli kedi diyeti: Veteriner ile özel olarak konuşulması gereken bir konudur reçeteli beslenme. Kedinizde ciddi derecede sağlık problemleri oluşturabilir. Böbrek yetmezliği, metabolizma sıkıntıları, hızlı kilo verme ve idrar iltihapları gibi birçok sorun oluşabilir. Reçeteli kedi mamaları açıldıktan 2-3 gün içerinde tüketilmelidir yoksa bozulur ve kedinizin midesini bozabilir. 

 

Kedi kumu fiyatları nasıldır? 

 

Kedi kumu fiyatları tercih ettiğiniz markaya göre değişiklik göstermektedir. Doğal kedi kumu, bentonit kedi kumu, diatomit kedi kumu, sepiyolit kedi kumu, 8. scila gibi kedi kumları kendi içerisinde birçok çeşide sahiptir. Kedi kumunu seçerken fiyatının yanında odaya yaydığı kokuya da önem vermeliyiz. Kokudan daha sonra kumun dayanma süresi de kedinin sahibi tarafından test edilmelidir. Çoğu kedi kumu temizlik ve dayanma süresi açısından sizi hayal kırıklığına uğratabilir. En iyi kedi kumu seçimi maalesef kolay bir iş değildir. Bu durumda uzman veterinerlerin önerisi hayvan sahiplerinin çoğu kumu denemesi ve bu şekilde kedilerinin rahat ettiği ve en kullanışlı kumu bulmaları tavsiye edilir. Sizlere sunduğumuz birbirinden kaliteli markalar içinden kediniz için en uygun ürünleri alabilir ve uygun fiyatların tadını çıkartabilirsiniz.  

Kazancınız 12%
106.53 TL 93.80 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
35.00 TL 33.25 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
106.12 TL 88.24 TL
Kazancınız 2%
90.88 TL 89.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
499.00 TL 296.10 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Mağaza
    Tümünü göster (60)
Fiyat

 – 

  • 9.88
  • 6244