0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Perde ve Aksesuarları

Perde ve Aksesuarları

Perde, şüphesiz ki bir evin en önemli ve en vazgeçilmez parçalarından biridir. Evinize asacağınız bir stor perde ya da mutfağınıza, salonunuza asacağınız bir cam balkon perdesi pencerelerinize asacağınız fon perde modelleri , rengi ve tarzı ile ya da duruşu ile evinize tamamen farklı bir enerji katabilir. Perdeler adeta hazır bir çalışmaya son dokunuşları yapmak gibidir. Perde , yapısı gereği eviniz ile uyum sağlayabilir ve evinizin genel tonunu belirleyebilir. Örneğin son yıllarda daha sade ve basit perde modelleri daha fazla kullanılıyor ve bu eve daha şık, daha modern bir görüntü sağlıyor. Oysaki eski yıllarda perdeler daha desenli ve daha abartı modellere sahiplerdi ve bu perdelerin o dönem evlerine sağladığı hava ve enerji şimdikinden çok ama çok farklıydı.

Bu noktada seçeceğiniz perdenin estetik görünüşünün yanında kullanım alanı da çok önemlidir. Kullanım alanları açısından birçok modele ve yapıya ayrılan perdelerin üreticileri yıllar geçtikçe bu modelleri artırmış ve alıcılarına daha fazla sayıda alternatif sunmuşlardır.

Perde Modelleri ve Aksesuarları

Perde modeli seçilirken sizin spesifik tercihleriniz ve zevkiniz dışında dikkat edilmesi gereken birtakım faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler genel anlamda evinizin yapısını ve sizlerin bu evde hissetmek istediği enerjiyi içerir.

Perdeler ve aksesuarlar kullanım alanları açısından bazı modellere ayrılır. Bu modellerden en çok kullanılanlarına bir örnek vermek gerekirse bu örneklerin en başında stor perde modelleri gelir. Stor perde genel anlamda daha çok mutfaklarda kullanılan, tepesindeki bir mekanizma aracılığı ile perdeyi aşağı yukarı sararak hareket ettirdiğimiz modellere verilen isimdir.

En çok kullanılan perde modellerinden başka bir tanesi ise rustik perde modelleridir. Rustik kelime anlamı olarak korniş demektir ve aslında kullanım açısından bu perde modeli için oldukça açıklayıcı bir isimdir. Rustikli perde modelleri monte ederken herhangi bir kornişe ihtiyaç duyulmaz.

Yine sizler tarafından en çok tercih edilen perde modellerinden bir başkası jaluzi perde modelleridir. Jaluzi perdeler kullanım açısından oldukça şık ve işlevli bir tasarıma sahiplerdir. Metal, ahşap ya da plastik gibi malzemelerden üretilen jaluzi perdeler üst üste dizili parçaların yatay ya da dikey hale getirilmesi ile içeri alınan ışık miktarını belirler.

Evinizde kullanacağınız perdeyi seçtikten sonra geriye perde aksesuarlarınızı belirlemek kalır. Bu noktada en çok tercih edilen parçalar dekoratif fon perde modelleridir. Fon perde adından da anlaşılabildiği gibi perdelere takılan bir ek parça, bir aksesuardır. Bu aksesuar genelde perdelerin yanlarına takılır ve evinizin yapısına göre sizlere son derece şık bir görünüm sağlayabilir.

Perde Fiyatları

Ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği soruların en başında perde fiyatları ve sonrasında aksesuar fiyatları yer alıyor. Ancak perde ve aksesuar fiyatları adına genel bir kanıda bulunmak pek de mümkün değil. Evinize seçtiğiniz perde için ödeyeceğiniz miktar genel anlamda sizlerin tercihlerine bağlı olarak oldukça değişim gösterebiliyor. Burada önemli olan, yani perde fiyatları konusunda en belirleyici olan faktör sizlerin kişisel tercihleri, seçmiş olduğunuz perdenin kullanım alanı, yine seçmiş olduğunuz bu perdenin modeli, büyüklüğü ve hatta kumaşı gibi etmenler olacaklardır.

Perde fiyatları belirlenirken etkili olan bir başka faktör ise tahmin edebileceğiniz gibi perdenin üretici markası olacaktır. Perde üretici markalar az önce de belirtmiş olduğumuz gibi üretmiş oldukları perdelerin boyutları, modeli, kullanım alanı ve üretildiği kumaş türünün yanında müşterilerden gelen talebe göre kendi içlerinde en uygun gördükleri fiyatları belirleyecek ve piyasa durumuna göre bu fiyatları güncelleyeceklerdir.

Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (34)
Renk
  Tümünü göster (100)
Ebat
  Tümünü göster (100)
Ölçüler
  Tümünü göster (100)
Mağaza
  Tümünü göster (23)
Fiyat

 – 

 • 33
 • 7079