0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

GÜNÜMÜZ EĞLENCESİNİN BAŞ AKTÖRÜ TELEVİZYON, TELEVİZYONUN VAZGEÇİLMEZİ UYDU ALICISI

Televizyonlar günlük yaşamın vazgeçilmezi, televizyonların da olmazsa olmazı uydu alıcısı. Uydu alıcısı televizyon yayınlarının karasaldan çıkmasının ardından hayatımıza giren uydu alıcısı her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurdu ve yayıncılıkta imkansızı ortadan kaldırdı. Uydu alıcısı günümüzde artık başlı başına bir sektör haline geldi. Televizyonun icat edildiği 1923 yılından bu yana hızlı bir gelişim sürecine giren televizyon yayıncılığı, başlangıçta tek kanal ve karasal yayın olarak hayatımıza girdi. Karasal yayıncılık, televizyonlara çubuk anten olarak da bilinen alıcı sayesinde ulaştı. Televizyon üzerine takılabilen portatif modelle çubuk anten daha da geliştirildi, çatılara çıktı ve yayınların kalitesinin artmasına imkân tanıdı. Çubuk anten fiyatları piyasaya ilk sunulduğunda astronomik denebilecek seviyelerde iken, çubuk anten fiyatları günümüzde artık çok daha uygun hale geldi. İlk dönemlerde televizyonların vazgeçilmezi olan çubuk anten , uygun yayını en yüksek kalitede alabilmek için frekans seviyesi yakalanıncaya kadar döndürülür, bu sayede açı tutturulabilirdi.

Uydu Alıcısı Televizyon Tarihinde Devrim Yarattı

Uydu yayıncılığının devreye girmesi uydu alıcısı kullanılmaya başlanması televizyon tarihi için icadından sonra ikinci önemli süreç olmuştur. Uydu alıcısı takılı televizyon dünyanın neresinden yapılırsa yapılsın yayınlara kolaylıkla ulaşılmasını sağladı, kullanıcısına eşsiz bir deneyim kazandırdı. Uydu alıcısı teknik olarak çanağın topladığı frekansları televizyona aktararak görüntüye dönüşmesini sağlayan aparatlar olarak tanımlanabilir. Başlangıçta analog olan uydu alıcısı günümüzde daha da gelişti, gelişmeye de devam etmektedir. Dijital uydu alıcısı modelleri kullanıcının televizyon yayınlarına ilişkin her türlü talebine cevap verebilecek şekilde tasarlanmaktadır. Uydu alıcısı çalışmak için mutlaka güç kaynağına ihtiyaç duymaktadır. Bu da ancak santral adaptörü ile sağlanabilmektedir. Santral adaptörü, şebekeden aldığı enerjiyi uygun seviyeye indirgeyerek uydu alıcısı için ideal konuma getirmektedir. Uydu alıcısı bu sayede çalışmakta, televizyon yayınları ancak bu yöntemle alabilmektedir.

Uydu Alıcısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uydu alıcısı satın almadan önce beklentilerinizi net olarak ortaya koymalısınız. Uydu alıcısı ile ne tür yayınlar izlemek istediğinizi bilmeniz, size doğru bir seçim yaptıracaktır. Uydu alıcısı tarafından alınamayan yayınlar için alacağınız cihaz boşa harcanmış para demek olacaktır. Uydu alıcısı modellerinin hangi firma tarafından üretildiği çok önemlidir. Adı Türkiye’de fazla duyulmamış, yeterli teknik desteği veremeyecek olan firmaların ürünlerini almak ileride ciddi anlamda başınızı ağrıtabilir. Unutulmamalıdır ki her elektronik cihaz bir gün mutlaka arıza yapacaktır. Uydu alıcısı ya da dijital uydu alıcısı satın alacaksanız, üretici firmanın teknik destek sağlayıp sağlamadığını araştırmalısınız. İnternet dünyasının gelişmesiyle uydu alıcısı satan firmaların aldıkları puan sizin için belirleyici olabilecektir. Uydu alıcısı kullanan ve bununla ilgili olumlu ya da olumsuz yorum yapanlar sizin için referans olacaktır. Uydu alıcısı satın alınırken aranması gereken bir başka önemli detay da yazılım desteği verilip verilmediği olmalıdır.

Günümüzde Ayrı Uydu Alıcısı Ortadan Kalktı

Yeni nesil televizyonlar ile ayrı uydu alıcısı neredeyse tamamen ortadan kalktı. Uydu alıcısı akıllı televizyonun içinde kullanıcısına sunulmaya başlandı. Tabi bu durumda santral adaptörü de devreden çıkmış oldu. Çanak antenden gelen kablolar uydu alıcısı olmaksızın direk televizyona takılarak tüm uydu yayınları izlenebilmektedir. Yeni nesil dijital uydu alıcısı ve bünyesinde uydu alıcısı barındıran televizyonlar, akşamların daha keyifli geçmesini sağlamakta, üstün görüntü kalitesi sunmaktadır. Siz de uydu alıcısı edinmek, uydu alıcısı fiyatları ile ilgili araştırma yapmak istiyorsanız aZall doğru adres olacaktır. Uydu alıcısı , çubuk anten gibi ürünleri aZall internet adresinden inceleyebilir, istediğiniz modele rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kazancınız 6%
500.00 TL 469.90 TL
Kazancınız 8%
650.00 TL 599.00 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
425.28 TL 361.49 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (50)
Renk
    Tümünü göster (29)
USB Desteği
Mağaza
    Tümünü göster (15)
Fiyat

 – 

  • 34.26
  • 8432.38