0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Ofis & Kırtasiye

 

KREŞLERİN VAZGEÇİLMEZİ: SULU BOYA, PASTEL BOYA 

 

Okulların açılması ile çok hareketli bir dönem yaşayan kırtasiye sektöründe en çok tercih edilen ürünlerin başında; hesap makinesi, fosforlu kalem, pastel boya, sulu boya ve çeşit çeşit defterler yer alıyor. Minicik çocukların okula başlama heyecanının arttığı o günlerde kırtasiye malzemelerinin kalitesi ve kullanılan malzemelerin sağlığa olan etkileri göz önünde bulundurulmalı. 

 

Okula yeni yeni adapte olan çocuklar vakitlerini daha çok oyun oynamak, sulu boya, kuru boya ve pastel boya yaparak geçiriyorlar. Seçilen ürünlerden sulu boya ve kuru boya çeşitlerinin insan sağlığına olumsuz etkiler ortaya çıkarmadan aynı zaman da kullanışlı olmasına özen gösterilmelidir. Not almaya, vurgulamaya yarayan fosforlu kalem modelleri her rengi ile gerek iş yerinde gerek ders çalışırken en iyi seçenek olabilir. 

 

Kırtasiye Malzemelerinden Sulu Boya, Kuru Boya ve Pastel Boya Nereden Alınır? 

 

Sayıları her geçen gün daha da artan merdiven altı işletmeler, sağlığa zararlı ürünler öne sürerek, sağlığı tehdit eden sulu boya, pastel boya, fosforlu kalem gibi ürünleri piyasaya sokarak en önemli sorunlardan biri haline geldi. Bazı marka ve işletmeler sağlığı tehdit eden kimyasal maddelerin kullanıldığı boya çeşitlerini özellikle de okulların açılması döneminden hemen önce piyasaya sunuyor. Oysa, içerisindeki kanserojen maddeler dolayısı ile sağlığı daha çabuk etkileyen bu sulu boya, kuru boya, pastel boya veya fosforlu kalem gibi ucuz kırtasiye eşyaları tercih edilmemelidir. 

 

Her Yaşta İnsanın İhtiyacı: Hesap Makinesi ve Kalem Pil

 

Hesap hatalarını önlemek amacıyla kullanılan hesap makinesi seçerken, ihtiyaçları karşılayan ve istenilen hizmeti sunabilen hesap makinesi tercih edilmelidir.

 

Hesap makinesi modellerinin kendi aralarında dörde ayrıldığını söyleyebiliriz. 

 • Elektronik hesap makinesi: genellikle ticari hayatta tercih edilir. 

 • Standart hesap makinesi: dört işlem ya da yüzde hesaplamaları için kullanılır. 

 • Bilimsel hesap makinesi: karmaşık mali ve bilimsel hesaplamalar için gerekli özelliklere sahiptir. 

 • Masaüstü hesap makinesi: pil veya güneş enerjisi ile çalışan modelleri olan bu hesap makinesi ofis ortamları için tercih edilir. 

Anaokulundan üniversite ve hatta çalışma döneminde bile kullanılan çoğu üründe kullanılan kalem pil modellerinde, en çok kullanılan 2 boy vardır. Bunlar AA ve AAA boy kalem pil modelidir. Çinko karbon ve alkalin en çok karşılaşılan kalem pil çeşitleridir. Bunların yanı sıra büyük cihazlara daha büyük piller gerekebilir. Bu pillerin boyu ise C ve D boy olarak adlandırılır. 

 

Kullanım Alanlarına Göre Kalem Pil 

 

Kumanda, mouse gibi günlük kullanılan yaygın elektronik ürünlerde genellikle AA/ AAAA kalem pil ve 9V pil türleri kullanılır. 

Laptop ve oyuncak elektrikli otomobillerde 18650 lityum piller kullanılmaktadır. 

Saat ve işitme cihazı gibi minimal ürünlerde ise CR2032 ve LR44 gibi piller kullanılır. 

 

Kalem pil fiyatları markaya, voltajına ve akımına göre değişiklik göstermektedir. 

Atık piller çevre için son derece zararlı olduğundan kullanılan kalem pil ve diğer çeşit pillerin hepsi kullanılamaz hale geldiği takdirde toplama kutularına atılmalıdır. Geri dönüşüme bu şekilde katkı sağlayabilen kalem pil modelleri çöp kutularına diğer besin maddeleri ile atılmamalıdır. Ve yine geri dönüşüme katkı için şarj edilebilen piller daha tasarrufludur. 

Kırtasiye malzemelerinden fosforlu kalem, sulu boya, pastel boya, kalem pil, hesap makinesi, kuru boya birçok ürünü lisanslı ve kaliteli bir şekilde satın alma deneyimi yaşamak istiyorsanız aZall sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar. Birbirinden özel ürünleri ön plana çıkaran aZall ile siz de kaliteyi yakalayabilir, farklı ürünler keşfedebilirsiniz. Hadi ihtiyacınız olan her ürün aZall’da sizleri bekliyor.

 

Kazancınız 5%
Promosyon
70.00 TL 56.05 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
600.00 TL 423.70 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
50.00 TL 42.75 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
999.00 TL 823.65 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
50.00 TL 37.05 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
124.87 TL 100.96 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
55.00 TL 49.50 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
489.00 TL 449.88 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
29.00 TL 26.10 TL
Kazancınız 21%
63.00 TL 49.50 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
60.00 TL 56.05 TL
Kazancınız 21%
63.00 TL 49.50 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (100)
Renk
  Tümünü göster (100)
Mağaza
  Tümünü göster (99)
Fiyat

 – 

 • 3.56
 • 112013