Gıda ve Organik Gıda

GIDA VE ORGANİK GIDA

Kahvaltılık çeşitleri başta olmak üzere pek çok gıda ürünü insanlar tarafından sıklıkla tüketilir. Bu ürünler arasında sağlıklı olanları tüketmek ise sizleri hastalıklardan koruyacağı gibi günlük kalori ihtiyacınızı sorunsuz bir şekilde karşılamanıza yardımcı olur. Ancak günümüzde üretilen bazı tarım ürünlerinde kimyasal madde kullanımı ile karşılaşılabilmektedir.

Üretiminde kimyasal madde kullanılmayan ve genetiği değiştirilmeyen ürünlere organik gıda ismi verilmiştir. Organik gıda üretimi oldukça zahmetli ve zorludur. Organik gıdaların daha fazla maliyet oluşturması fiyatları da etkiler. Bu nedenle birçok kişi organik gıdalar yerine normal gıdalara yönelir.

Hazırlanan yemeği daha sağlıklı ve daha lezzetli bir hale getirebilmek için doğal baharatlar kullanılabilir. Bu ürünler adından da anlaşılabileceği üzere doğal oldukları için üretiminde herhangi bir kimyasal madde kullanılmamıştır. Bu da sizlere sağlıklı beslenme fırsatı sunar.

Organik Gıdaların Faydaları Nelerdir?

Organik gıda; içerisinde yapay ve kimyasal madde bulunmayan, genetiğiyle oynanmamış gıdalara verilen isimdir. Bu gıdaların insan sağlığına birçok faydası bulunur. Örneğin organik kuru meyve sindirim sorunlarına iyi gelerek kabızlığı ve ishali önler. Ayrıca strese ve kansızlığa iyi geldiği de bilinir.

Organik gıdaların yüksek besin değerlerine sahip olduğu bilinir. Bu besinler özellikle çocuklar tarafından tüketildiğinde gelişimi olumlu yönde etkiler. Ayrıca bu gıdaların kilo kontrolü yapmanıza yardımcı olduğu da bilinenler arasındadır. Örneğin doğal baharatlar metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur.

Gıda ile Organik Gıda Arasındaki Farklar 

Marketlerde satışa sunulan normal gıda ile organik gıda arasında birçok fark bulunur. Örneğin hazır yemek gibi paketli ürünlerin üretiminde kimyasal madde kullanılabilirken organik bakliyat üretiminde kimyasal madde kullanılmaz. Bu da organik bakliyat ürünlerini daha sağlıklı yapar. Ancak bu durum organik olmayan ürünlerin son derece sağlıksız olduğu anlamına gelmez.

Salça gibi yemek yapmaya yardımcı ürünleri satın alırken organik olanları tercih etmeniz önerilir. Böylece yemek yapmak için kullanacağınız ana ürünler organik olmasa bile organik salça sayesinde daha sağlıklı bir öğün oluşturabilirsiniz. Örneğin Anadolu organik ev yapımı domates salçası sizler için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Neden Organik Gıda Tüketmelisiniz?

Günümüzde tuz şeker gibi ürünler organik olarak üretilebilir. Bu ürünler daha fazla besleyici oldukları için uzmanlar tarafından önerilir. Organik ürünler herhangi bir kimyasal maddeye maruz kalmadığı için sizlerin daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olacak ve sindirim sorunları başta olmak üzere birçok sorunun önüne geçecektir.

Organik beslenmek isteyen kişiler, deniz ürünleri gibi doğal ortamda yetişen ürünleri tercih ederek mantıklı bir seçim yapabilir. Ayrıca her türlü meyve ve sebzenin organik olanını satın almak, gün içerisindeki vitamin ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılayacaktır.

Organik ürünlerin daha fazla tercih edilmesindeki bir başka neden ise kolayca sindirilmeleridir. Özellikle kilo vermek isteyen kişiler bu gıdaları tercih ederek yağ yakımını hızlandırabilir.

Sağlıklı Yaşam İçin Gıda Önerileri

Sağlıklı yaşam sürebilmek için glütensiz ürünler başta olmak üzere doğal ve organik ürünlere yönelmeniz gerekir. Örneğin glütensiz makarna, nohut ve ekmek tercih etmek çok daha sağlıklı bir şekilde beslenmenizi sağlayabilir. Bitkisel yağlar arasından ise zeytinyağını tercih etmek sizler için çok daha iyi olacaktır.

Atıştırmalık ve fast food gibi gıdaları fazla tüketmek aşırı kilo alımına ve sindirim sorunlarına neden olabilir. Bu gıdalar yerine kuru yemiş tercih etmek hem atıştırmalık ihtiyacınızı karşılayacak hem de sağlıklı beslenmenize yardımcı olacaktır. Dilediğiniz her türlü tarım ve fabrika ürünlerine uygun fiyatlarla ulaşmak için aZall web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 


Kazancınız 38%
79.90 TL 49.90 TL
Kazancınız 38%
79.90 TL 49.90 TL
Kazancınız 29%
34.90 TL 24.90 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
150.00 TL 78.20 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
250.00 TL 126.90 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
189.00 TL 156.75 TL
Kazancınız 46%
369.00 TL 199.00 TL
Kazancınız 39%
56.90 TL 34.90 TL
Kazancınız 29%
34.90 TL 24.90 TL
Kazancınız 37%
78.90 TL 49.90 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
90.00 TL 75.05 TL
Kazancınız 29%
34.90 TL 24.90 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
150.00 TL 46.06 TL
Kazancınız 9%
140.00 TL 127.00 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
100.00 TL 55.46 TL
Kazancınız 38%
31.90 TL 19.90 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Ağırlık
    Tümünü göster (8)
Ürün Tipi
    Tümünü göster (21)
Mağaza
    Tümünü göster (86)
Fiyat

 – 

  • 7.02
  • 3754.1