0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Oto Koltuğu ve Ana Kucağı

Oto Koltuğu Ve Ana Kucağı Modelleri  

 

Bebeklerin sağlıklı, güvenli ve konforlu seyahat etmeleri ebeveynler için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. ,Bebeklerin araba içerisinde rahat bir şekilde seyahat edememesi annelerin en büyük problemlerindendir. Bebek oto koltuğu işte bu esnada annelerin gönlünü ferahlatacak oldukça konforlu bir üründür. Normal araç koltuklarının ölçüleri sadece yetişkinlere uygun olduğu için bebekler ve küçük çocuklar seyahat esnasında oldukça zorlanırlar. Ana kucağı ve bebek oto koltukları işte bu sırada devreye girmektedir. Sadece arabada değil evde de kullanabileceğiniz ana kucağı, bebeklerinizin uzun süre olmamak şartı ile dinlenebileceği bir koltuk çeşididir. Sallanan ana kucağı, ev tipi ana kucağı, titreşimli ana kucağı gibi çeşitleri mevcuttur. 

 

Bebeklerin sanki annelerinin kucağında yatıyormuş gibi hissedeceği ana kucağı, aynı zamanda bebeğinizin rahat bir şekilde gaz çıkarmasını da sağlayacaktır. Anne adaylarının hamilelik döneminde satın alıp hazırlık yaptığı ilk iki ürün oto koltuğu ve ana kucağıdır. Kız ve erkek bebekler için farklı renk ve desenlerde özel olarak tasarlanır. Bebek ürünleri satan mağazalarda hatta büyük marketlerde her bütçeye uygun çeşitlilikte bulunur. Yeni doğan bebeklerin dikkatini üzerine çekmek için oyuncak aksesuar takılması da mümkündür. Bu aksesuarlar bebeğin eğlenceli vakit geçirmesini ve oyalanmasını sağlar. 

 

Ana Kucağı Modelleri İle Kendini Güvende Hisseden Bebekler 

 

 • Sallanan ana kucağı: İstediğiniz zaman bebeğinizi sallayarak uyutabildiğiniz, istediğiniz zaman onu sabit tutabildiğiniz bir ana kucağı çeşididir. Bebeği dinlendiren ve ona huzur veren bir yapısı vardır. 0 ile 13 kg arasında bebek taşır. Ana kucağının üstüne koltuk minderinin renginde örtü satın alabilir, böylelikle bebeğinizin karanlıkta daha rahat uyumasını sağlayabilirsiniz. 
 • Ahşap ana kucağı: Seyahatler için değil daha çok evlerde kullanıma uygun olan bir ana kucağı modelidir. Renkli minderler ile süsleyebileceğiniz klasik bir ana kucağı modelidir. Ev dekorasyonuna da fazlasıyla uyan bir hali vardır. Şıklığının yanında bebeğinizin odasında da sıklıkla kullanacağınız bir ana kucağı türüdür. 
 • Elektrikli ana kucağı: Taşınabilir özelliği ve dilediğinizde bebeğinize rahatça uyuması içim müzik açabileceğiniz bir ana kucağı modelidir. Birçok farklı sallanma ayarı mevcuttur. 10, 15, 20 dk. gibi ayarlanabilir bir süreye sahiptir. Peluş oyuncaklar ile süsleyebileceğiniz bu ana kucağı, çocuğunuza büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Bebeği uyku problemi çeken birçok ailenin tercih ettiği bir türdür. 
 • Beşikli ana kucağı: Anneler tarafından genellikle bebeğin uyutulması için kullanılan bir ana kucağı türüdür. Bebek sallanırken kendini güvende hissederek uykuya dalar. Taşıma kapasitesi en fazla 9 kg’dır. Kademeli bir yapıya sahip olduğu için bebeğinizin sırtını acıtmaz ve ona her pozisyonuna ayak uydurabilir. 
 • Otomatik sallanan ana kucağı: Genellikle ev işleri ile fazla meşgul olan annelerin tercihidir. Kendi kendine sallanan bir yapısı olduğu için anneleri pek yormaz ve çocukların oldukça hoşuna gider. 

 

Bebek Oto Koltukları 

 

Çocuk koltuğu araba için seçilirken ilk akla gelen şey güvenlik olmalıdır. Kendi kilosuna ve boyuna uygun olan oto koltuğu ile oldukça rahat seyahat edecek olan çocuk, hem yolculuk esnasında güvende olacak hem de anne ve babanın içi rahat olacaktır. Çoğu anne yolculuk esnasında bebeğini kucağında taşısa da bu pek sağlıklı bir durum değildir. Bu yüzden bir ana kucağı ya da bebek oto koltuğu alınmalıdır. Herhangi bir kaza esnasında çarpma ve yaralanma oranını neredeyse sıfıra düşüren bu koltuklar, her bebek sahibi ebeveynin arabasında bulundurması gerekir. Çocuğun güvenliği araçtaki güvenlik kemerine emanet edilmemelidir. Çünkü o kemerler sadece ebeveynler için yapılmıştır. 

Bebek koltuğunu doğru monte etmek de oldukça önemlidir. Yanlış yere monte edilen bebek koltuğu olası bir fren ya da kaza anında çocuğunuzun zarar görmesine sebep olabilir. Oto koltuğunun temizliği nemli bir bez ile yapılabilir. Aşırı yakıcı temizlik malzemelerinden kaçınılmalıdır. Kumaşın yapısı zarar görebilir. 

 

9 aydan 12. yaşa kadar kullanılabilen bu koltuklar, çocuğunuzun uyuması ya da hareket etmesi için gayet uygun bir yapıdadır. 9 kg le 36 kg ağırlığındaki bebek ve çocukları taşıyabilir. 3 kademeli kafa koruma sistemi sayesinde bebek ve çocuklar güvenli bir şekilde uzun yolculuklar yapabilir. Hatta baş ve boyun bölgesinin rahat etmesi için omuz yastığı da düşünülmüştür. Her türlü hava şartları ve yanmaya karşı dayanıklı, kirlendiğinde çıkartılıp yıkanabilen kumaş ile kaplanmıştır. Çoğu çocuk koltuğunda kol koyma kısmı da vardır. Bu sayede çocuğun kolu yorulmadan seyahat edilebilir. İçinde kullanılan ekstra pedler sayesinde çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkilemez. Büyüyen çocuklar için koltuğun alt kısmı ayrılarak yükseltici minder olarak kullanılabilir. Son yıllarda oto koltuğu kumaşları bambu kumaşlarından yapılmaktadır. Bu kumaş cinsi nefes alan ve vücut sıcaklığına göre kendini ayarlayan bir kumaştır. Bazı oto koltuklarının bardak koyma yerleri vardır. Bu sayede çocuk yolculuk esnasında içecek bardağını bu bardaklığa yerleştirir ve dökülme riski yaşamadan rahatça seyahat edebilir. 

 

En Sık Sorulan Sorular 

 

Çocuk oto koltuk fiyatları ne kadardır? 

 

Çocuk oto koltuğu fiyatları tercih ettiğiniz markaya ve modele göre değişiklik göstermektedir. 

 

Uygun fiyatlı bir ana kucağına nereden ulaşabilirim? 

 

Sitemiz üzerinden uygun ana kucağı modelleri ve oto koltuklarına kolayca sahip olabilirsiniz. Her bütçe için uygun modellerin yer aldığı sitemizde siz de aradığınız ürünler kolayca bulabilirsiniz.  

 

Çocuk oto koltuğu ve ana kucağının garantisi süresi ne kadardır? 

 

Çocuk oto koltuğu ve ana kucağının garantisi süresi ömür boyudur. Herhangi bir sıkıntıda satın aldığınız mağazanın müşteri hizmetlerine ulaşabilir, en kısa sürede bakım ve onarım hizmeti alabilirsiniz. Satın alınan ürün ilk 14 gün içerisinde iade edilebilir ya da başka bir ürün ile değiştirilebilir. 

 

Ana kucağı ya da oto koltuğu otomobile nasıl bağlanır? 

 

Ana kucağı ya da oto koltuğunu otomobilin güvenlik kemerini kullanarak sabitleyebilirsiniz.  Eğer daha pratik ve daha güvenli bir bağlama sistemi isterseniz, ana kucağının bazasını emniyet kemeri ile tutturabilirsiniz. Eğer ana kucağı sürekli olarak sabit bir şekilde otomobilde kalacaksa bu durum oldukça pratiktir. İsofix baza yöntemi teknolojisi ile de oto koltuğunu arabaya sabitleyebilirsiniz. 

 

Ana kucağı ve oto koltuğunun otomobildeki yeri neresi olmalıdır? 

 

Ana kucağı ya da oto koltuğu arabanın sağ arka koltuğuna yerleştirilmelidir. Ana kucağı ya da oto koltuğu otomobile emniyet kemeri ile mutlaka sabitlenmelidir. Oto koltuğu seyahat yönünün tersi yani arabanın arka camına bakacak biçimde yerleştirilmelidir. 

 

Bir oto koltuğunda olması gereken özellikler nelerdir? 

 

 • Oto koltuğu kaza testinden geçmiş olup güvenlik sertifikası bulundurmalıdır. 
 • Güneş ışınlarına ve rüzgara karşı korunaklı olması gerekir. 
 • Güvenlik için yan darbelere karşı koruma sisteminin olmalıdır. Bu sisteme de ‘teleskopik doğrusal yan darbe koruma sistemi’ denir. 
 • Bebek oto koltuğunun kemer boyu ayarının yapılabiliyor olması gerekmektedir. 
 • Satın alınacak oto koltuğunun yumuşak ve kolay takılan emniyet kemeri tokasının olması gerekir. 
 • Bir oto koltuğunda çocuğun baş ve boynunun rahat etmesi için omuz yastıklarının mutlaka olması gerekir. Böylece uzun yolculuklarda çocuklar daha rahat eder. 
 • Oto koltuğu, çarpışma testlerinden ‘iyi’, ‘çok iyi’ gibi puan almış olmasına dikkat edilmelidir. 
 • Oto koltuğu hafif ve rahat yapıda olmalıdır. 

 

 

 

 

 

 

Kazancınız 12%
Promosyon
100.00 TL 87.12 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (54)
Taşıma Kapasitesi
  Tümünü göster (11)
Renk
  Tümünü göster (100)
İsofix Özelliği
Mağaza
  Tümünü göster (25)
Fiyat

 – 

 • 58.8
 • 14805.2