0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Beslenme Araçları

Bebek Beslenme Araçları 

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için beslenme en önemli konulardan biridir. Hangi yaşta olursa olsun anneler çocuklarının beslenmesine özen gösterir.  Yeterince doyup doymadığını, yediklerinin sağlıklı olup olmadığını veya beslenmesinde kullandığı araçların temiz ve sağlıklı olup olmadığını merak ederiz. Beslenme araçlarının görünürde temiz olup olmadığının önemli olması kadar beslenme araçlarının yapıldığı malzemenin bebeğinizin sağlığıyla uyumlu olup olmaması da önemlidir. 

Bir bebeğiniz olacağını öğrendiğiniz andan itibaren tüm zamanınızı onun için harcarsınız. Dünyaya geldiğindeki koşulları iyi olsun diye elinizden geleni yaparsınız. Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren onun güvenli bir ortamda olduğundan emin olmak istersiniz. Sağlık ve hijyenik koşullarda bulunmasını istersiniz. Bebeğinizin sağlıklı olabilmesi için bebek beslenme araçları da hijyenik koşullara uyum sağlamalıdır 

Bebek Beslenme Ürünleri 

Bebeğinizin beslenmesine yardımcı olacak pek çok ürün vardır. Bunlardan bazıları bebeğinizin mamasını koymak için kullanılıyorken bazıları bebeğinizin beslenme esnasında üstünün veya etrafın kirlenmemesi için kullanılır. Örneğin bebek önlüğü bebeğinizin beslenmesi esnasında oluşabilecek kirlenmeleri önler. Bebekler yemek yerken oldukça hareketlidirler. Bu nedenle sık sık kıyafetlerini kirletirler. Bebek önlüğü kullanmazsanız bebeğinize kıyafet yetiştirmekte zorlanırsınız.  

Bebek beslenme araçları deyince akla gelen ilk ürün biberondur. Bebek biberonu bebeğinize mama, süt ve su verirken kullanabileceğiniz harika bir üründür. Farklı ölçülerde biberonlar kullanmanız hazırlayacağınız mamanın ölçüsünü ayarlamanızı kolaylaştırır. Üzerinde ölçümleri belirtilen çizgilerle doğru kıvamlı mamalar yapabilir, bebeğinizin ne kadarını içtiğini gözlemleyebilirsiniz. Bebek biberonu ve bebek önlüğü ürünlerini uygun fiyata satın almak için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.  

Beslenmeye Yardımcı Araçlar 

Bebeklerin en çok kullandığı ürünlerden biri emziklerdir. Bebekler emzikleri sık sık ağzından attıkları için kaybolabilirler. Küçük ürünler olduğu için bulunması zordur. Özellikle bebeğiniz hareket etmeye başladığında düşürdükleri emzikleri bulmak daha da zorlaşacaktır. Emzik askıları bebeğinizin emziklerinin kaybolmamasını sağlar. Emziklerin hijyenik olması çok önemlidir. Emzik askıları emziklerin yere düşmesini engelleyeceği için mikrop kapmasını da önler. Emziklerin saklama koşullarının hijyenik olması beslenme açısından bir o kadar önemlidir. Emzik saklama kapları bebeğinizin emzikleri için en hijyenik saklama yöntemidir.  

Bebeklerinin beslenme araçlarının temizliği oldukça önemlidir. Bu nedenle anneler beslenme araçlarının steril olmasına çok özen gösterirler. Beslenme araçları saatlerce sıcak suda kalır. Bazen bu araçlara kaynatma işlemi yapılır. Kaynatma işlemi etkili bir temizlik yöntemi olsa da oldukça zaman alıcı bir yöntemdir. Sterilizatörler beslenme araçlarının temizliği için oldukça pratik ve hijyenik ürünlerdir. Bebeğiniz için sağlıksız kimyasallar içermez. Birden çok ürünü aynı anda sterilize edebilirsiniz. Bebeğinizin sağlığını korumak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için sterilizatörleri mutfağınızdan eksik etmeyin. Diğer beslenme araçları ürünleri için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.  

Güvenilir Beslenme Araçları 

Bebeğinize beslenme araçları ürünleri satın alırken son derece dikkatli olmanız gerekir. Beslenme araçları bebeğinizin sağlığıyla doğrudan ilişkilidir. Bebeklerin bağışıklık sistemleri yetişkinler kadar güçlü değildir. Vücutları henüz mikroplarla karşılaşmadığı için sık sık hasta olabilirler. Bebekler dünyayı elleriyle tanır. Bu nedenle buldukları her eşyayı ağzına götürme eğilimi gösterirler. Bebeklerin emzikleri, biberonları ve diğer beslenme araçlarının hijyenik olması onların bağışıklık sistemlerinin korunması açısından oldukça önemlidir. 

Seçeceğiniz beslenme araçlarının plastik olmamasına özen göstermelisiniz. Plastik biberonlar sıcakla temas ettiğinde bebeklerin sağlığı için oldukça tehlikeli hale gelebilir. Cam bebek biberonları veya silikon bebek biberonları bebeğinizin sağlığı açısından daha güvenilirdir. Plastik biberon satın alacaksanız içinde BPA adlı ürünün olmadığına dikkat etmelisiniz. Emziklerin sağlam olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin dişleri çıktıktan sonra emziği koparıp yutabileceği ihtimalini düşünerek sağlam ürünler tercih etmelisiniz. 

Sağlam ve Sağlıklı Ürünler Tercih Edin 

Bebeğinizin sağlığı için kullandığı ürünlerin de doğal olması gerekir. Bu yüzden tüm ayrıntıları düşünmek zorundasınız. Bebeğinize aldığınız tüm ürünlerin içeriklerine dikkat etmelisiniz. Doğrudan temas halinde olduğu eşyaların güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Bebek beslenme araçları modelleri arasında seçim yaparken ürün içindekilere mutlaka bakmanız gerekir. Çünkü beslenme araçları direkt bebeğinizin ağzıyla temas halindedir.  

Emzikler; silikon emzik, kauçuk emzik ve emzik aksesuarlarından oluşur. Zincirli emzik askıları arasında seçim yaparken zincirlerinin sağlam olduğuna dikkat etmelisiniz. Kanserojen içermeyen maddelerden yapılması önemlidir. Kumaş emzik askılarının kumaşları da oldukça önemlidir. Bebek önlükleri ve emzik askılarının kumaşlarını pamuklu kumaşlardan tercih etmeniz bebeğinizin sağlığı açısından daha doğru bir tercihtir.  

Beslenme Araçları Fiyatları 

Bebek sahibi olmak demek masraflarınızda bir kişilik daha yer açmak demektir. Bebeğiniz için almanız gereken pek çok ürün vardır. Bebeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz ürünlerinin maliyetli olabileceğini biliyoruz. Bebeğiniz için en iyi markaların kaliteli ürünlerini ararken bir yandan da uygun fiyatlı olanları seçmek isteyebilirsiniz. En iyi markaları uygun fiyatlara bulabilmek için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilirsiniz. Her bütçeye uygun ödeme seçenekleri ile sizlere kaliteyi uygun fiyata satıyoruz. 

Bebek beslenme araçları fiyatları alacağınız ürünün markasına, modeline ve üretildiği materyale göre farklılık gösterir. Biberon fiyatları genel olarak uygun fiyatlıdır. Her bebeğin ihtiyacı olan biberonların fiyatları marka, model ve büyüklüklerine göre değişiklik gösterir. Ucuz beslenme araçları için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilirsiniz. Bebeğiniz için sağlıklı ve hijyenik beslenme araçlarını uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.  

Bebek Beslenme Araçları Hakkında Merak Edilenler  

Bebek Beslenme Araçları Nasıl Temizlenir? 

Bebek beslenme araçlarının temizliği oldukça önemlidir. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için beslenme araçlarının steril olması önem arz eder. Bebek beslenme araçlarını sıradan deterjanlarla yıkanmaması gereken ürünlerdir. Sıradan deterjanlar bebekleriniz için ağır kimyasallar taşır. Piyasada bebeklere özel deterjanlar vardır. Bebek beslenme araçlarını bebeklere özel deterjanlarla yıkamalısınız. Örneğin emzik askıları ve bebek önlüklerini bebeklere özel deterjanlarla yıkamalısınız. Kendi kıyafetlerinizden ayrı yıkama yapmalısınız. Biberon ve diğer araçlar için ise sterilizatör kullanabilirsiniz. Sterilizatörler beslenme araçlarının bir numaralı temizlik yöntemidir. Bunun dışında kaynatma işlemi de uygulanabilir. 

 Bebek Beslenme Araçları Nelerdir? 

Bebek beslenme araçları biberonlar, besin hazırlayıcıları, beslenme gereçleri ve emziklerden oluşur.  

Biberonlar; biberon emzikleri, biberonlar ve biberon aksesuarlarından oluşur. Beslenme gereçleri; tabak, çatal, kaşık, termoslar, bebek önlüklerinden oluşur. Emzikler ise silikon emzik, kauçuk emzik ve emzik aksesuarlarından oluşur. Bebek beslenme araçlarını satın almak için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.  

Biberonlar Bulaşık Makinesinde Yıkanır Mı? 

Bebek beslenme araçlarından olan biberonların steril olması oldukça önemlidir. Biberonların tüm parçaları ayrı ayrı söküldükten sonra bulaşık makinesinde yıkanabilir. Biberonun ağız kısmı yere bakacak şekilde makinenin üst bölmesinde yıkama yapabilirsiniz. Bunun dışında mikro dalga fırında da sterilizasyon yapabilirsiniz. Ayrıca bebek biberonlarının sterilize edilebilmesi için sterilizatörler oldukça kullanışlı ürünlerdir.  

Biberon Temizleyicisi Nedir? Nasıl Kullanılır? 

Biberon temizleyicisi olan buharlı sterilizatörler biberonlarınızı buharlaştırma yöntemi ile temizler. Oldukça kullanışlı ve pratik ürünlerdir. Biberonları sterilizatörlerin içine yerleştiriniz. Daha sonra ürünün kapağını kapatınız. Ürünü çalıştırdıktan sonra 10-15 dakika içinde sterilizasyon gerçekleşir. Buharlaşma yöntemi bebekleriniz için oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Kısa bir sürede buharlaştırma işlemi tamamlanır. Bir süre bekledikten sonra ürünlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Biberon temizleyici ürünleri sitemizde detaylı bir şekilde inceleyebilir, aradığınız ürünü uygun fiyatlara bulabilirsiniz. 

Kazancınız 7%
Promosyon
160.00 TL 148.70 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
80.00 TL 72.23 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
254.35 TL 226.19 TL
Kazancınız 8%
474.48 TL 436.75 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
150.00 TL 135.26 TL
Kazancınız 9%
55.00 TL 49.90 TL
Kazancınız 40%
50.00 TL 29.90 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
359.33 TL 304.63 TL
Kazancınız 8%
399.44 TL 368.74 TL
Kazancınız 34%
150.00 TL 99.00 TL
Kazancınız 8%
425.28 TL 392.16 TL
Kazancınız 8%
562.19 TL 514.75 TL
Kazancınız 9%
1,346.49 TL 1,223.15 TL
Kazancınız 6%
168.26 TL 158.94 TL
Kazancınız 4%
946.98 TL 904.43 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
80.00 TL 72.23 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
80.00 TL 72.23 TL
Kazancınız 20%
75.00 TL 59.90 TL
Kazancınız 8%
425.28 TL 392.16 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (75)
Set
Yaş Grubu
    Tümünü göster (7)
Çeşit
Mağaza
    Tümünü göster (38)
Fiyat

 – 

  • 10.25
  • 9361