Ayna Modelleri

Evlerde dekoratif amaçlı kullanılan ürünlerden biri de ayna modelleridir. Neredeyse her odada bulunan ve bulunduğu odaya ayrı bir estetik katan ayna; o evin tüm atmosferini değiştirecek olan son derece önemli malzemelerdendir. Aynalar genelde dekoratif amaçlı kullanıldığı alanlara şık bir görüntü sağlarlar. Evin hangi alanı olursa olsun doğru yapılan ayna modeli seçimleriyle göz alıcı şıklığı yakalamak mümkündür.

Evlerde kullanılan yuvarlak duvar ayna modelleri, odaları daha geniş gösterebilmektedir. Yuvarlak aynalar genelde salonda veya banyoda kullanılan şık ve gösterişli modellerdir. Dekoratif duvar aynası ise genelde kişisel kullanım için öne çıkabilen ayna modelleri arasında yer almaktadır. Genelde dikdörtgen olan dekorasyon ayna modelleri boydan görünüşün rahatça kontrol edilebileceği dekoratif modeller arasındadır. Dekorasyon ayna modelleri içinde tercih yapmak; kişisel zevklere göre farklılık gösterebilir. Ayna modelinin kullanılacağı alanın özellikleri kullanılacak ayna modelinde belirleyici bir unsur oluşturmaktadır.

Yuvarlak ve kavisli konsol aynası, ortama enerji yayar. Bu durum da evlerde pozitif bir etki sağlar. Eğer evdeki mobilyalar kontrastlık içeriyorsa petek ayna modellerini tercih edilebilir. Petek ayna modelleri, eve modern bir hava katar. Ayna camının üstüne direkt desen işlenmesiyle oluşan Venedik ayna modelleri ortama sade ve dikkat çekici bir görünüm verir. İkizkenar yamuk ve üçgen ayna modelleri ev dekorasyonu açısından güzel bir görüntü oluşturmadığından tercih edilmemelidir.

Aynaların Dekorasyonda Kullanılması

Aynaları bir odada kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta yansıtacağı ortamdır. Aynalar karşısındaki ortamı birebir yansıtacağından odanızdaki mobilyalar ve aksesuarlar beğendiğiniz tarzda olmalıdır. Aynı zamanda odanın dağınık olmaması da önemlidir.

Evlerin dekore edilme biçimleri, ev sahibinin tarzını yansıtır. Kimi insanlar evlerinde çok fazla aksesuar kullanırken kimi insanlar da sadelikten yanadır. Bu nedenle dekorasyon oldukça önemlidir. Ev dekorasyonu konusunda en büyük yardımcılardan biri de aynalardır. Piyasada her bireyin tarzına göre farklı farklı ayna modelleri bulunmaktadır.

Evlerde kullanılan yuvarlak ayna modelleri banyolarda fayanslarla uyum sağlayarak, estetik bir görüntü yaratır. Dekoratif amaçlı kullanılan aynalar hem ihtiyaçları karşılayan hem de görsel olarak evlere modern ve estetik görüntü kazandıran eşyalardır. Evlerde ihtiyaç duyulan duvar aynaları ayaklı konumlandırılan veya taşınabilir olan aynalar her alanda kolay kullanım sağlamaktadır.

Modern Ortamlarda Aynanın Önemi

Ayna modelleri sade ve yalın tasarımlar da çok fazla ilgi çeken modeller arasında yer almaktadır. Özel kesim yapılan ve çerçevesiz ayna tasarımları son derece zarif bir görüntü oluşturur. Aynalar sadece sabit duran eşyalar değil; bunların yanında her alanda kişinin kendini kontrol etmesi ve kişisel bakımını sağlaması için kullanılan bir eşyadır. Her alanda bulunan duvar aynası modelleri el aynasına olan ihtiyacı karşılamaktadır.

Aynalar bulundukları ortama derinlik hissi katarlar. Evleri küçük olan insanlar duvar ayna kaplama kullanarak ortamı daha büyük göstermeye çalışırlar. Aynalar, büyük evlerde de dekorasyon açısından oldukça şık bir üründür. Evlerde ayna kullanırken aynanın şekline karar vermek çok önemlidir. Ayna şekilleri; kare, dikdörtgen, yuvarlak ya da kavisli olabilir.

Birden fazla ayna kullanılacak duvarlarda ayna boyutunun sabit olması kesin bir kural değildir. Aynaları büyüklü küçüklü kullanarak daha modern bir tarz elde edilebilir. Bunun yanında odalarda kullanılan boy aynaları led ışıklarla süslenebilir. Led ışıklı boy aynaları odaya farklı bir tasarım sağlar. Banyolarda aynalar genellikle lavabo üstünde karşımıza çıkar ama günümüzde banyolarda duvar ayna kaplama modelleri tercih edilmeye başlanmıştır.

Kazancınız 24%
564.90 TL 429.90 TL
Kazancınız 34%
130.35 TL 86.03 TL
Kazancınız 34%
130.35 TL 86.03 TL
Kazancınız 34%
130.35 TL 86.03 TL
Kazancınız 34%
130.35 TL 86.03 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (39)
Boy
    Tümünü göster (14)
Model
Materyal
Mağaza
    Tümünü göster (26)
Fiyat

 – 

  • 19.9
  • 19167.9