0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Otomobil & Motosiklet

OTOMOBİL VE MOTOSİKLET

Otomobil ve motosiklet, günlük hayatta bir yerden bir yere gitme konusunda en çok tercih edilen ulaşım araçları arasında yer almaktadır. Bu tarz araçların aksesuar ve parçalarını kontrol etmek ise araçların düzenli olarak bakımının yapılmasına yardımcı olmaktadır. Örneğin bu tarz araçlar için sis lambası gibi detaylar oldukça önemlidir.

Lastik kontrolleri ise güvenli bir yolculuk yapılması için mutlaka bakımı yapılması gereken detaylardan birisidir. Oto yaz lastiği veya kış aylarında kullanılması gereken kış lastiği, yapılacak olan bakımlarda dikkat edilmesi gereken noktaları oluşturmaktadır.

Araçların güvenli olabilmesi için bilmeniz gereken diğer tüm detaylar alt başlıklarda açık bir dille ifade edilmiştir.

Lastik

Otomobillerin ve motosikletlerin güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için lastik bakımlarının düzeni olarak yapılması önem taşımaktadır. Kış ve yaz aylarında kullanılmak üzere iki farklı lastik türü bulunması, bu bakımın yılda en az iki kere yapılmasını açıklamaktadır. 

Yaz lastiği, yaz aylarına uyumlu olarak üretilmekte ve araçların yaz aylarında yollarda daha rahat bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Kış aylarında ise kar ve buzlanmanın fazla olması nedeniyle kaza riskini minimum düzeye indirebilmek için genellikle önerilen seçeneğin kış lastiği olduğunu görebilirsiniz. 

Oto yaz lastiği ve kış lastiği değişimleri için araçlarınızı servislere bırakmanız önerilmektedir. İsteğe bağlı olarak lastikleri farklı noktalardan temin edebilir ve yedek olması için aracınızda muhafaza edebilirsiniz.

Güvenlik Kilidi

Ulaşım araçları için önemli olan güvenlik kilidi, bu alanda ele alınan parçalardan birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Araçta bulunan kişilerin herhangi bir tehlikeye karşı güvende olmalarına yardımcı olan bu parça yalnızca otomobil sürücüsünün aktif edebileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle bahsi geçen parçanın sürücü koltuğuna yakın mesafede olduğunu anlayabilirsiniz.

Güvenlik kilidi, hemen aktif hale gelmesi gereken bir parça olması sebebiyle mutlaka bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Güvenlik kilidi parçasının nasıl bir görünüme sahip olduğunu merak ediyorsanız veya bir tane temin etmek istiyorsanız çeşitli siteler üzerinden kolaylıkla ürünü satın alabilirsiniz.

Motosiklet için de bu tarz bir ürün arıyorsanız aynı şekilde internet üzerinden ufak bir araştırma yaparak hangi ürünü almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sis Lambası

İnsanlar, uzun bir yolculuk yapacakları zaman aracın pek çok noktasını kontrol etmektedir. Özellikle gece yolculuğunun yapılması söz konusu olduğunda veya kış aylarında yolculuk yapılacağında sis lambası kontrollerinin yapılması vurgulanmaktadır.

Sis lambası, normal far kısmının alt tarafında yer alan küçük farlar olarak tanımlanmaktadır. Genellikle havanın sisli olması veya gece yolculuğu olması durumunda kullanılan bu lambalar sayesinde yolun net bir şekilde görülebilmesi mümkündür. 

Yolculuktan hem önce otomobil veya diğer ulaşım aracı olan motosiklet için bu lambaların kontrollerini sağlayarak güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz. Böylece yolda kaza yapma riskiniz minimum seviyeye düşecektir.

Hoparlör

Genellikle otomobil içerisinde yer alan ve hem müzik dinleme hem de telefon ile konuşma eyleminin yapılmasını sağlayan hoparlör de pek çok kişi için önemli olan parçalardan birisidir. Araçların içerisinde kendilerine ait hoparlör bulunmaktadır. Ancak isteğe bağlı olarak bu sistemi değiştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Otomobil içerisinde yer alan hoparlör sisteminin eski olduğunu düşünüyor veya bu sistemin müzik dinlemek için yeterli olmadığını düşünüyorsanız çeşitli noktalardan yeni bir sistem temin ederek bunun otomobil içerisine monte edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu ve buna benzer ürünlerin tamamını bulabileceğiniz aZall sitesini ziyaret ederek lastik çeşitlerinden güvenlik kilidine kadar pek çok ürünü uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

 


Kazancınız 55%
3,291.00 TL 1,475.00 TL
Kazancınız 1%
233.96 TL 231.65 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
299.00 TL 232.75 TL
Kazancınız 5%
110.90 TL 104.90 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
648.33 TL 615.91 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
1,450.00 TL 902.50 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
119.00 TL 94.05 TL
Kazancınız 44%
2,138.00 TL 1,200.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
355.00 TL 294.50 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Mağaza
    Tümünü göster (98)
Fiyat

 – 

  • 4.12
  • 128465