Banyo Setleri

Banyo Setleri 

Banyolar evlerde en çok vakit geçirilen yerlerdendir. Temel amaçlarının yanı sıra makyaj yaparken, tıraş olurken, saçlarınıza şekil verirken, bakımlar uygularken de oldukça zaman harcanır. Bu yüzden banyo deyip geçmemek lazım. Hoşunuza gidecek tarza uygun banyo mobilyaları, aydınlatmalar ve banyo aksesuar seti ile ortamı güzelleştirebilirsiniz. Banyoda oluşan dağınıklıkları şık bir şekilde ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz estetik ve kaliteli ürünleri sitemizden temin edebilirsiniz. Böylece gereksiz yer kayıplarını önleyebilir ve görsel açıdan da daha etkileyici banyo ve tuvaletlere sahip olabilirsiniz. 

Banyoda Düzeni Oluşturan Raflar/Dolaplar 

İster duşakabinin içine ister lavabo yanına duvara asılabilen banyo raflarıyla şampuan, saç kremi, duş jeli, sabun gibi malzemelerinizi toplu bir şekilde tutabilirsiniz. Böylelikle banyo esnasında ulaşabilme kolaylığı sağlarsınız.  

Kullanışsız köşelere metal köşe raflarını yerleştirerek alanı verimli bir hale getirebilirsiniz. Yine aynı şekilde çamaşır suyu ve deterjanlar için raflar oluşturulabilir. Banyodaki bornozlar, havlular için banyo dolabı takımı tercih edebilirsiniz. Fazladan saç ve bakım ürünleri, tıraş makinesi burada depolanabilir. Bu tip raf ve dolap modelleriyle banyonuzu daha kullanışlı ve estetik hale getirebilirsiniz. 

Sabunluk, Diş Fırçalıkları ve Havluluklar 

Dolaplar halledildikten sonra sıra sabunluk seti, diş fırçalıkları, havluluklar, tuvalet kâğıtlığı gibi ürünlere geliyor. Hijyenimizi sağlamak için kullandığımız önemli materyallerin bir nevi yuvalarıdır. Bu ürünler banyo aksesuarları kategorisi içinde yer alır ve satışa çıkarılır. Ürünlerin yerleşiminde bazı ergonomik kurallara dikkat etmek gerekiyor. Mesela banyo havluluk seti lavaboyla aynı hizada ve yakın olması gerekir ki ellerinizi yıkadıktan sonra yerlere su damlatmadan havluya ulaşabilelim. Aksi takdirde yerdeki su damlaları tozlarla birleşerek kir görüntüsü oluşturur. Aynı şekilde tuvalet kâğıtlığının klozete yakın olması gerekir. Hijyenik açıdan daha uygundur.  

Banyo Aksesuarları 

Banyo tasarımlarında kullanışlı aksesuarlar kullanılmalı. Genellikle metal, seramik ya da polyester tercih edilmektedir. Yine de kısıtlama yapılmadan çeşitli ürün yapılarına da yer verilebilir. Nemli ortamlarda kullanıldıkları için ahşaptan üretilmiş banyo seti pek tercih edilmez fakat almak isteyenler için piyasada mevcuttur. Banyoda oluşturmak istediğiniz atmosfer çok önemlidir. Çünkü dekorlara da yansır. Lüks bir banyo tasarlamak istiyorsanız seramik banyo seti, mermer sabunluk tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça çok gördüğümüz ve hayran kaldığımız mermerden çanak lavabolar banyonuza bambaşka bir hava katabilir. Yine güzelleşme çalışmaları adı altında dolap kulplarında farklı malzeme seçeneklerinden yararlanabilir, armatürlerde bronz, pirinç gibi ihtişamlı ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Banyonuzun Duvarlarını Canlandırın 

Nemli mekânlarda en çok tercih edilen duvar kaplamaları seramik ve mermerden oluşur. Kişisel zevklerinize göre düz renkler ya da desenli parçalar tercih edilebilir. Aynı zamanda küçük çini seramikler veya mozaik desenler de kullanılabilir.  

Nadir görülse de duvar kâğıtları da banyo duvarlarında yerini almaktadır. Bu türün adı vinil duvar kâğıdı olarak geçmektedir. İsteğinize göre tek bir duvarı kaplayabilirsiniz. Desen açısından çeşitlilik bulunmaktadır. Alçıpanlar kullanılarak farklı desenlerde nişler oluşturulabilir. Böylece banyoya son derece otantik bir hava verilir.  

Ve geldik en sevilen detaya: aynalar. Ayna, bir ortamı daha geniş göstermede büyük bir rol oynar. Özellikle lavabonun üt kısmında konumlandırılır. Kimi zaman ise duvardan duvara kadar uzanabiliyor. Bu sayede ortama derinlik algısı katar. Ayna konusunda karar verebilmek için banyo ayna seti üzerine bir araştırma yapabilirsiniz. 

Geriye Kalan Parçalar  

Raflarımızı/dolaplarımızı konumlandırdık, aksesuarlarımızı seçtik, duvarlarımıza hareket kattık. Şimdi ise çok da önemli görülmeyen klozetler hakkında konuşacağız. Pek çok insan ‘Aman klozetin nesini seçebilirim?’ şeklinde düşünebilir fakat gerçek öyle değildir. Banyolarda klozet tercihi yaparken banyonun metrajı çok önemlidir. Banyonuz küçükse yer kazandırma açısından asma klozetler oldukça faydalı olacaktır. Bir diğer mühim nokta, kullanacağımız klozet takımı kalitesidir. Çünkü klozet takımları çok fazla bakteri barındıran ürünlerdir.  

Banyo klozet takımı açısından birçok renk ve form mevcuttur. Yuvarlak hatlı, keskin çizgili, renkli, desenli ya da düz modeller seçebilirsiniz. Düşünmeniz gereken tek şey kendi estetik algılarınızdır.  

Banyo Halı ve Paspası 

Banyo halı seti de diğer aksesuarlar gibi banyonuzun enerjisini tamamen değiştirebilme özelliğini taşır. Bu yüzden halı seçiminde fayansların ve aksesuarların rengi göz önünde bulundurulmalıdır. Yapılan yanlış seçimler karmaşaya neden olabilir.  

Banyo halısı alırken sırf almış olmak için bir karar verirseniz sonuç sizi de memnun etmeyecek, aynı zamanda paranız da boşa gitmiş olacaktır. Banyo zemininizin ölçülerine uygun olması gerekir. Dikkat etmeniz gereken nokta, halının banyo zeminini tamamen kaplamamasıdır. Çünkü tamamen halı olması demek, musluk ve küvete yakın kısımlarının sürekli suya maruz kalmasından dolayı çok çabuk yıpranması demektir. Yine seçim sırasında çok fazla kir ve toz tutmayan halılara öncelik vermelisiniz. Diğer ürünlerle uyumunun korunması da önemli bir faktördür. Aynı renkte değil, aynı tonlarda seçmelisiniz.  

Sıkça Sorulan Sorular 

  • Banyo setleri için tercih edilebilecek markalar hangileridir? 

Banyo setleri için günümüzde birçok bilinen marka bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden bu markaların en kaliteli ürünlerini, güvenilir ve pratik bir şekilde temin edebilirsiniz.  

  • Banyo setleri neleri kapsamaktadır? 

Banyo setleri; sıvı sabunluk, diş fırçalık, katı sabunluk, çöp kovası ve tuvalet fırçası olmak üzere genellikle 5 parçadan oluşmaktadır. Bazı modellerde ise macunluk ve pamuklukla birlikte 7 parçaya kadar çıkabilmektedir. Yine modellere göre 3,4 ve 6 parçadan oluşanlar da vardır. 

  • Banyo setleri için en sağlıklı ya da uzun ömürlü seçim hangisidir? 

Banyo setleri pek çok maddeden meydana gelebilir. En sağlıklı çeşidi ise bambu banyo seti oluşturur. Yine ıslak ortam olduğu için en uzun ömürlüler mermer ve seramikten olanlardır. En şık ve estetik banyo dekorasyonuna sahip olmak için sitemiz üzerinden sizlere sunduğumuz birbirinden estetik banyo setlerine göz atabilirsiniz. 

Marka
    Tümünü göster (30)
Renk
    Tümünü göster (96)
Hacim
Materyal
Fiyat

 – 

  • 14.99
  • 1049.91