0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Bulaşık Makinesi

2021 Bulaşık Makinesi ve Modelleri 

 

Teknolojinin gelişmesi ve değişmesi ile birlikte ev yaşam alanlarında birçok küçük ev aleti zamanı ve enerji kullanımını daha iyi yönetmekte verim sağlamaktadır. Üretildiği andan itibaren, bulaşık makinesi tüm kullanıcıların oldukça beğenisini kazanmıştır. Ev yaşamında mutfağı oldukça konforlu kılmıştır. Bulaşıkların yıkanması açısından tasarlanmış bu ürün kullanıcılara sunması ile akıllara hangi tarzda bulaşık makinesinin alınması gerektiği sorusunu getirmektedir.   

 

Bulaşık Makinesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

Bulaşık makinesi alınırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken, kullanışlı bir yapıya sahip olmasıdır. Fazla program seçeneği olan bulaşık makinesi modelleri tercih edilmesi daha iyi olabilmektedir. Genel anlamda 3 ve 7 program arasında değişiklik gösteren pek çok makinede seçeneklere arasında hızlı yıkama, yoğun yıkama gibi avantajlar, artılar bulunmaktadır. Bu şekilde daha az bulaşık yıkanması için hızlı programların tercihi yapılabilmektedir ve hem zaman açısından hem de su tüketimi açısından tasarruf sağlanabilmektedir. Yağlı ve katılaşmış lekelerin çıkarılması için tercih edilecek olan yoğun yıkamada ise zor olan kirlerin en iyi ve düzgün şekilde temizlenmesi başarı ile sağlanmaktadır.  

 

Bulaşık Makinesi Fiyatları ve Özellikleri 

 

2021 bulaşık makinesi fiyatları, makinenin özelliklerine ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Enerji tüketiminin ideal seviyede olması adına sürekli olarak yeni gelişimleri takip eden markalar bulunmaktadır.  A sınıfı, A+, A++ ve A+++ gibi seçenekleri kullanıcılara sunmaktadırlar. A sınıfı makineler kullanım yaparken enerjiden tasarruf sağlamaktadır ve birçok kullanıcı tarafından da A sınıfı tercih edilmektedir. Enerji sınıfı bulaşık makinesi seçimlerinde oldukça önem taşımaktadır. Markaların geliştirdikleri bulaşık makinelerinin modelleri tasarım anlamında yenilikçi olma konusunda başarıya ulaşmaktadır. Ahşap kaplama seçenekleri bulunmaktadır, siyah tonların olduğu modelleri de bulunmaktadır. Parmak izi yapmayan özel dış yüzeyi bulunan makineler de mevcuttur. Çocuk kilidi tarzında özellikler de bulunmaktadır böylece ebeveynlerin konforlarını da sağlamaktadır. Ucuz bulaşık makinesi fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olunması ve ihtiyaca uygun olan seçeneğin satın alınması için sayfayı inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. 

 

Bulaşık Makinesi Avantajları 

 

Mutfağa uygun boyutlarda ve tarzlarda seçenekler mevcuttur. Temizleme ve kurutma seçenekleri ile bulaşıklar artık temiz olacaktır. Bosch bulaşık makinesi artı bir özellik olarak sessiz ve akıllı olması özelliğini de eklemiş bulunmaktadır.  Hassas yıkama uzmanı olarak da Siemens bulaşık makinesi kendisini göstermektedir. Saatlerce bulaşık yıkama derdinden ve tonlarca su tüketiminden uzakta tutmaktadır. Böylece hem zamandan hem de sudan tasarruf yaptırmaktadır. Bu da bulaşık makinelerinin en büyük avantajı niteliğindedir.  

 

Bulaşık Makinesi Çeşitleri 

 

Bulaşık makineleri mutfaktaki yaşamı kolaylaştırmaktadır ve oldukça geniş çeşitliliği bulunmaktadır. Mutfaklardaki alana ve ihtiyaçlara uygun olarak seçilen ürünlerin arasında tezgah üstü bulaşık makineleri, tezgah altı modelleri, ankastre bulaşık makinesi alternatifleri ve solo bulaşık makineleri bulunmaktadır. Alınacak cihazlarda dikkat edilmesi gereken bir nokta da hacminin ne kadar çok geniş olduğu konusudur. Ürün kapasitesinin durumuna bağlı olarak özelliklerinde de çeşitli değişimler olmaktadır. Genel olarak bulaşık makinelerinde 2 sepet bulunmaktadır ancak bazı bulaşık makineleri 3 adet sepet bulundurmaktadır. Bulaşık makinelerinin alt sepetleri, istenilen şekilde tabakların yerleştirilebileceği alandır. Bunun haricinde ise üst sepete de bardak ve bardak benzeri daha küçük formlardaki bulaşıklar yerleştirilebilmektedir. Geniş kapasiteleri sayesinde makineler, bütün bulaşıkları aynı zamanda yıkayabilmeketedir. Sepetlerin ayarlanabilme özelliği de mevcuttur. Ayarlanabilme özelliği ise kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bunun haricinde ise katlanabilir rafları ile bulaşıklar da rahat bir şekilde makine içine yerleşebilmektedir 

 

Çeşitli birçok avantajlı özelliği bulunmaktadır. Bu avantajlara sahip olan makineler, çeşitli programları ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bulaşık makinesine atılan ürünlerin ömrünü belirlemede kaç derece ısı ile yıkandıkları ve ne kadar uzun sürede yıkandıkları önemlidir. Makinedeki ürünlerin daha uzun ömürlü olması adına bulaşık makinelerinin içindeki programlar kullanılmalıdır. Makinelerin içerinde genel anlamda kısa yıkama programı, standart program ve özel olarak geliştirilmiş olan yıkanması güç olan yağlı ve kirli bulaşıklar için yoğun program bulunmaktadır. Arçelik bulaşık makinesi de bu ekleme çalışmalarında bulunanlardan birisidir.  

 

 • Ön Yıkama,  
 • Hassas Yıkama,  
 • Ekonomik Yıkama,  
 • Ekstra Hijyen Sağlayan Yıkama, 
 • Karma Yıkama, 
 • Mini Yıkama,  
 • Ultra Sessiz Yıkama seçenekleri de bulunmaktadır.  

 

Bulaşık Makineleri Hakkında Merak Edilenler  

 

Bulaşık Makineleri Temizlenmesi Nasıl Olur? 

 

Bulaşık makinelerinin içerisinde kullanılan temizleyiciler, makinelerdeki bütün aksamlarını temizlemek için kullanılmaktadır. Filtreler, giderler ve su pervaneleri temiz bir şekle gelir. Makinelerin deterjan bölmelerine eklenen temizleyiciler kötü koku ve makine içlerinde birikmiş olan yağlardan, kireçlerden artıklardan kurtula bilinmektedir. Temizleyiciler eklendikten sonra makinelerin boş olarak çalıştırılması gerekmektedir. Bulaşık makinesi temizleyicileri ayda bir kullanılmalıdır. Bu kullanım makinelerin veriminde artmasını sağlayacaktır. Bu sayede en iyi bulaşık makinesi haline dönüşecektir.  

 

Bulaşık Makinesi Nasıl Çalışıyor? 

 

Mutfaklardaki vazgeçilmez parçalardan birisi olan bulaşık makinesi, bulaşıkların hızlı ve ekonomik bir şekilde yıkanmalarını sağlamaktadır böylece de hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmektedir. Yaşam kalitelerini arttıran performansları yüksek cihazlardır, iç yapılarında dönebilir fıskiyeler bulundurmaktadır. Bu fıskiyeler sayesinde de bulaşıkları yıkama özelliği verilmektedir.  Bölmelere eklenen deterjanlar, tuzlar ve parlatıcılar bulaşıkların üst kısımlarına doğru püskürtme sağlamaktadır. Küçük bulaşık makinesi ya da büyük makine olması yıkama prensibinde değişiklik yaratmamaktadır.  Gerekli ısı ve suyun sağlanması bulaşıklardaki en zorlu lekelerin bile çıkartılması için oldukça yeterlidir.  

 

Bulaşık Makineleri Ne Kadar Su Harcamaktadır? 

 

Bulaşık makinesi tarzındaki cihazlarda harcaması yapılan suyun makine programları için ve kapasiteye bağlı bir şekilde değişkenlik göstermektedir. Ekonomik moda alınmış olan ekonomik modda çalıştırılan makineler genel anlamda günlük olarak 14 litreye yakın su harcaması yapmaktadır. Fazlasıyla çok su tasarrufu sağlanmaktadır ve bu cihazlarda harcanan su miktarları bireysel olarak kullanıma bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Bulaşık makinesi fiyatları pahalı ya da ucuz fark etmeksizin, hem enerji anlamında hem de su anlamında oldukça tasarruf sağlanmaktadır. Aynı zamanda da konfor ve kolaylık da sağlamaktadır.  

 

Bulaşık Makinelerinin Gücü Ne Olmalıdır? 

 

Bulaşık makinelerindeki güçler, makinenin tüketmiş olduğu enerjiyi de göstermekte ve ifade etmektedir. Bulaşık makineleri 1 ile 199 kWh arasında yıllık enerji tüketimlerine sahiptir. 5 farklı enerji sınıfına sahiptir.  

 

Kaç Programlı Bulaşık Makineleri Tercih Edilmelidir? 

 

Bulaşık makinelerinin program aralıkları 2 ile 12 program arasında değişkenlik göstermektedir. Makineye bağlı olarak da su tüketiminde değişkenlik olmaktadır. 6,5 litreden başlayıp 15 litreye kadar gitmektedir. Program sayısından daha önemli olan bir şey var ise o da makinenin yıkama gücü ve kapasitesidir. İhtiyaç olunan yıkamayı karşılıyor mu? Sorusuna evet cevabını vermelidir. Güçlü temizleme için ise yoğun yıkama programları bulunan makineler seçilmelidir. Ankastre bulaşık makineleri içinde de bu programlar mevcuttur.  

 

Kazancınız 11%
20,000.00 TL 17,899.00 TL
Kazancınız 19%
24,999.00 TL 20,149.00 TL
Kazancınız 1%
14,999.00 TL 14,799.00 TL
Kazancınız 19%
19,999.00 TL 16,149.00 TL
Kazancınız 25%
19,999.00 TL 14,999.00 TL
Kazancınız 8%
14,999.00 TL 13,799.00 TL
Kazancınız 13%
23,000.00 TL 19,940.00 TL
Kazancınız 20%
15,000.00 TL 11,999.00 TL
Kazancınız 30%
29,999.00 TL 20,970.00 TL
Kazancınız 27%
19,999.00 TL 14,538.00 TL
Kazancınız 8%
15,000.00 TL 13,849.00 TL
Daha fazla göster
Marka
Renk
Program Sayısı
Derinlik
  Tümünü göster (6)
Yıllık Enerji Tüketimi
Kalan Süre Göstergesi
Ses Seviyesi
Enerji Sınıfı
Güç (Watt)
Kullanım Şekli
Genişlik
Mağaza
Fiyat

 – 

 • 8778
 • 21000