0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Banyo ve Tuvalet Temizliği

Banyo ve Tuvalet Temizliği Yaparken Hijyenin Önemi

Hijyen hem sağlık hem de temizlik açısından önemli bir konudur. El ve vücut hijyeni, birçok açıdan insanı mikroplara karşı korur. Vücuda giren mikropların zaman içinde bakteriye dönüşmesi ile meydana gelen pek çok hastalığın önüne geçen temizlik ve hijyen konusu, banyo ve tuvalet temizliği denilince ekstra bir önem kazanmaktadır. Evin diğer yerlerine kıyasla daha fazla temiz tutulması gereken iki noktası olan banyo ve özellikle tuvalet temizliğine dikkat edilmediği sürece, hijyen yeteri kadar sağlanmaz bunun yanında birçok hastalığa davetiye çıkarılır.

Hijyen, sağlık için alınan bir önlem ise bu konuya fazla titiz yaklaşmak gerekir. Tuvalet temizleyici başta olmak üzere, tuvalet ve banyo temizliğinde kullanılan temizlik ürünleri ile bu alanların temizliğine fazlasıyla özen göstermek gerekir. Bunun yanında banyo temizliği ile duşakabin temizleme de devamlı titiz davranılması gereken alanlar ise buralarda cif krem, kireç önleyici gibi ürünler kullanmak gerekir.

Doğal Temizleyici Ürünler ile Hijyenik Alanlar Oluşturun

Banyo ve tuvalet temizliği, insan sağlığı açısından önemlidir dedik. Peki bu alanları temizlerken ne tarz ürünler kullanmak gerekir? Devamlı suya maruz kalındığından dolayı gerek tuvalet gerek banyoda oluşan kireçler temizlenmediği sürece zamanla kalıplaşır ve işin içinden çıkılması oldukça zorlaşır. Kirecin ve lekelerin kalıcı hale gelmesini önlemek için kısa aralıkla bu alanların temizliğinin yapılması oldukça yerinde bir davranış olacaktır. Bu alanların temizliği için en başta kullanılması gereken ürünler kireç önleyici olmalıdır. Özellikle suyla temas halindeki musluklar ve fayans aralarında oluşan kireçlerin temizliğinde başrol oynayan kireç önleyici yanında, yine banyo ve tuvalet temizliği denilince akla ilk gelen temizlik ürünlerinden olan cif krem gerek kokusu gerek temizlik gücü ile en büyük yardımcınız olacak.

Hijyenik olmak için bu ürünler ve temizlik yeterli midir derseniz elbette hayır. Çünkü yalnızca bu alanların temizliği yetmez. Bunun haricinde tuvalet ve banyo için koku giderici, hatta lavabo içlerine naftalin, tıkanan lavabolar için lavabo açıcı gibi ürünler ile gözle görünmeyen mikroplara karşı hijyenik bir önlem almış olursunuz.

Çamaşır Makinesi Temizleyici Neden Önemlidir?

Çamaşır makinelerine karşı yapılan en büyük hataların başında temizliğine dikkat etmemek gelir. “Nasıl olsa çamaşır yıkanırken makine de temizlenmiş oluyor” düşüncesi girilen en büyük hatalı düşüncelerden biridir. Çünkü zaman içinde tıkanan çamaşır makinesi, bozulmasının yanında çamaşırları da iyi temizlemeyecek ve yeteri kadar temizlenmemiş kıyafetleri tekrar giymek durumundu kalacaksınız. Hijyenik açıdan sizce ne kadar doğru bir davranıştır bu? Çamaşır makinesi temizleyici ürünler ile haftada bir kez makinenin temizliğini yerine getirmek gerekir.

Çamaşır makinesinin temizliği hem maddi hem de hijyen açısından önemlidir. Temizlenmeyen makine zaman içinde arıza verecek ve yerine yenisini almanız gerekecektir. Ancak çamaşır makinesi temizleyici ürünler ile makinenin ömrünü uzatabilir, yıkadığınız çamaşırların makineden tertemiz çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Tuvalet Kokusu ve Hijyen Kokan Alanlar

Güzel ve hoş kokular, özellikle banyo ve tuvalet gibi alanların güzel kokması temiz olduğu düşüncesini güçlendirmektedir. Bunun için tuvalet kokusu kullanmak, temizliği yapılmış tuvalet için nokta koyacak bir kullanım olacaktır. Tuvalet ve banyo için koku giderici ürünler devamlı bu alanlarda kullanılmalı, lavabolardan gelecek kötü kokuların önüne geçilmelidir. Böylece hoş kokan banyo ve tuvaletler ile siz de kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Unutmayın güzel kokular, temizliğin en önemli göstergesidir. Sıkça kullanılan alanların güzel kokmasına özen gösterin.

Banyo ve tuvalet temizliği için gerekli tüm ürünler için azall.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kazancınız 3%
Promosyon
99.90 TL 87.20 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
199.00 TL 179.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
399.90 TL 359.91 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
99.90 TL 67.80 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
190.00 TL 134.10 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
99.90 TL 96.90 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
446.02 TL 383.96 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (46)
Mağaza
    Tümünü göster (26)
Fiyat

 – 

  • 33.3
  • 1766.38