Toner Çeşitleri ve Fiyatları  

Teknolojik gelişmelerle beraber yaşamımızda pek çok şey değişime uğruyor. Bu değişimlerin en çok yaşandığı alanların başında elektronik cihazlar gelmektedir. Günlük hayatta yahut iş yaşamında oldukça fazla kullanılan yazıcı ve fotokopi makineleri işlevsel açıdan bizlere fayda sağlayan ürünler arasında yer alır.  Bu cihazların baskı işlemini gerçekleştirebilmelerini sağlayan araçlar;  kartuşlar ve tonerlerdir. Sıklıkla karıştırılan bu ürünler üretildikleri malzeme bakımından birbirinden ayrılır. Mürekkep kartuşlar; sıvı bir yapıdır. Tonerli yazıcı kartuşu toz şeklindedir. Genel bir ifadeyle; fotokopi makineleri ve lazer yazıcılarda yazı ve görsellerin gelen komut doğrultusunda kağıt üzerinde baskı işlemini gerçekleştiren toz haldeki mürekkep olarak tanımlayabiliriz. İlk zamanlar karbon tozundan üretilen bu ürünlerin içerisine polymer eklenerek, daha kaliteli baskılar oluşturulmaya başlanmıştır. 

Toner Kartuş Çeşitleri ve Özellikleri 

Toner kartuşlar genellikle lazer yazıcılarda kullanılır. Teknolojik açıdan daha ileri konumda olan tonerler baskılarınızda yüksek kalitede hızlı sonuçlar almanızı sağlar. Toner kartuşların genel olarak özellikleri şunlardır: 

 • Mürekkep kartuşlara oranla daha fazla baskı sayısına sahip olan tonerler yaklaşık 2000' e yakın çıktı alabilmenize imkan tanır. 
 • Büyük kağıda baskı işlemleri söz konusu olduğunda toner kartuşlar daha az tercih edilir. Çünkü kağıt boyutu büyüdükçe toner kartuşların da boyutunun büyümesi gerekir. Bu da beraberinde maliyeti arttır. 
 • Tonerli yazıcı çeşitleri; renkli ve siyah-beyaz baskı verebilme özelliğine sahiptir. Yazı ve görsel tasarımlarınızı göz alıcı hale getirebilmek için her bütçeye seslenen renkli toner fiyatları mevcuttur. 
 • Toz tonerler, çoğu lazer yazıcı çeşidiyle uyumludur. Ancak bazıları tek bir cihazla çalışacak biçimde de üretilebiliyor. Bu anlamda yazıcı ve toner kartuş uyumu da önemli bir konudur. 
 • Toner kartuşlar dolum yapılarak tekrar kullanılabiliyor. Fakat bazı üreticiler ürünlerine çip adını verdikleri bir sistem kurarak dolum işlemine engel olabiliyorlar. Bu çipler tonerlerin baskı sayısını ifade etmektedir. Baskı adedini aştığınız takdirde yazıcınızdan çıktı alamazsınız. 

Birbirinden farklı özellikte üretilen toner kategorilerimiz arasında; HP, Canon, Samsung ve toner brother gibi seçenekler sıkça tercih ediliyor.  

Toner Markaları ve Çeşitleri  

Günümüzde çok fazla marka ve modelde toner çeşitleri mevuttur. Toner seçiminizde yazıcı markası,  baskı sayısı ve kalitesi, renk çeşidi vb. unsur önemlidir. Örneğin; yazıcınız HP marka ise HP  toner kullanarak baskı ve tasarımlarınızdaki verimliliği yüksek oranda sağlarsınız. Bu doğrultuda baskıların yüksek kalitede gerçekleşebilmesi için yazıcı ve toner uyumuna dikkat edilmelidir. En bilinen ve tercih edilenler arasında Samsung m2070 toner, HP 107w ve HP laserjet p1102w toner vbseçenekler yer alıyor. Kullanılacak alana ve amaca göre değişkenlik gösteren birbirinden farklı özelliklere sahip ürünleri kategorimizde rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Toner Fiyatları 

 

Günümüzde baskı sayısı, baskı kalitesi, sağladığı işlevler vb. konular söz konusu olduğunda toner fiyatlarında çeşitlilik görebiliyoruz. Baskı sayısı daha fazla olan tonerlerin fiyatları yüksek olabiliyor.  Bildiğimiz üzere pek çok marka birbirinden farklı toner çeşitleriyle piyasaya ürünlerini sunuyor. Ürün çeşitliliğinin fazla oluşu fiyatlar konusunda kullanıcılara avantaj sağlasa da orijinal ürünler fiyat bakımından muadillerine göre daha pahalıdır. 

Toner fiyatları; kartuşla birlikte veya ayrı satılmasına göre aralarında değişkenlik gösteriyor. Kartuşla beraber satılan ürünler diğerlerine oranla daha pahalıdır. Bunun sebebi kartuşların maliyetli oluşudur. Toner depolarının yanı sıra çip ve drum gibi bölümlerinin yer alması da fiyatın yükselmesine sebep olur. Örnekle; Samsung, Lexmark toner fiyatları chip maliyetlerinden dolayı fiyat olarak daha yüksektir. Bunun dışında renkli tonerler de fiyat olarak daha fazladır.  Yazı ve baskılarınızda en etkili ve kaliteli sonuçlar için orijinal olan ürünlerimizi rahatlıkla inceleyerek güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Uygun fiyat ve güvenli alışveriş kapsamında yapacağınız alışverişlerde size özel indirimler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sık Sorulan Sorular 

 1. Toner ve yazıcı uyumu önemli midir? 

Toz tonerler genel anlamda birçok yazıcı çeşitleriyle uyumludur. Fakat bazıları belli modellerle çalışacak biçimde üretildiklerinden toner satın alırken yazıcı modelinin bilinmesi önemli oluyor. Ayrıca satın alacağınız ürünün açıklama bölümünden de uyumlu olduğu modelleri seri numaraları sayesinde rahatça alabilirsiniz. 

 1. Tonerin orijinal olup olmadığını nasıl anlarım? 

Toner kutularında firmaya ait güvenlik etiketi mevcuttur. Ürünün ambalajının hasar görüp görmediğine dikkat ediniz. Herhangi bir şekilde bantları yırtılmış zarar görmüş ürünleri satın almayanız. Piyasa fiyatlarını iyi inceleyiniz. Çünkü muadil ürünler ve orijinal ürünler arasında fiyat farkı oldukça yüksektir. 

 1. Satın alırken orijinal ürün mü almalıyız? 

Öncelikle alacağınız toneri hangi alanda ne tür bir amaç için kullanacağınız önemlidir. Örneğin profesyonel bir işle uğraşıyorsanız orijinal ürünler sayesinde baskılarınız daha kaliteli olacaktır. Toner dolumları az da olsa kaliteyi düşürebiliyor. Ancak evinizde kullanacağınız işlemler için bu kayıplar gözle görülebilir olmaz. Özellikle fotoğraf baskıları veya çeşitli tasarım işlemlerinde baskı kalitesi oldukça önemlidir.  

 1. Toner dolumu yazıcıya zarar verir mi? 

Toner dolumunu doğru bir biçimde yaptığınız sürece yazıcınıza hiçbir zarar vermez. Eğer bu konuda yeterli bilginiz yoksa yetkili servisler aracılığıyla toner dolumunu gerçekleştirebilirsiniz. 

 

 

Marka
  Tümünü göster (26)
Fiyat

 – 

 • 59.37
 • 10655.96