TAŞINABİLİR SES SİSTEMLERİ 

Oldukça kullanışlı ses ekipmanlarından olan taşınabilir ses sistemleri , seyyar kullanım amacı ile geliştirilmiştir. Birçok farklı marka tarafından sık sık gelişim gösteren ses sistemleri satın alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Taşınabilir ses sistemleri açık alanlarda da sıklıkla tercih edilir. Pratik kullanımı sayesinde tercih edilen ses sistemleri , çok farklı modellerden oluşur. Taşınabilir ses sistemleri satın almadan önce amacını iyi bilmek gerekir. Amaca yönelik satın alma, en uygunudur. Kapalı alanda mı açık alanda mı kullanılacak? Kaç kişiye hizmet verecek gibi sorulara cevap bulmak gerekir. Günümüzde farklı çeşit ve modelleri olan ses sistemleri , güçlerine bağlı olarak farklı wattlardadır. Watt olarak bahsedilen birim, taşınabilir ses sistemleri için gücü ifade eder. 100 watt dan başlayarak 1200 watta kadar artarak giden güç, geniş kitleye hitap edebilir. 

Ses sistemleri alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıda verilmiştir. 

 • Şarj dolum ve çalışma süresi, 
 • Ebatı, 
 • Mikrofon türü, 
 • Ekstra hoparlör çıkışı, 
 • Kablolu kullanım potansiyeli, 
 • Uzaktan kumanda, 
 • Ekolayzır, 
 • Aux girişi, 
 • USB girişi, 
 • Ses kalitesi, 
 • Ürün ağırlığı gibi detaylar ses sistemleri alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlardır. 

Priz Modelleri Nelerdir ve Nasıl Seçilmeli?

Her gün kullanılan priz modelleri, elektrik enerjisi ile çalışan cihazların ihtiyaç duyduğu enerjinin şebekeden alınmasını ve güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar. Elektrik geçişini sağlayan anahtar priz modelleri , güvenilir ve sağlam olmalıdır. Piyasada bulunan priz modelleri , işlevsellik ve güvenlik ön planda tutulduğu kadar dekorasyon ile de uyumlu olmalıdır. Banyo ve lavabo gibi mekanlarda, çocuk odalarında güvenlik açısından uygun olmasından dolayı, kapaklı priz modelleri tercih edilmelidir. Priz fiyatları tercih edilen priz modelleri üzerinde bulunan işleme ve özelliklere bağlı olarak hammadde kalitesi ile artış gösterebilir. Fakat genel olarak uygun fiyatlı ürünlerdir. 

Uzaktan Kumanda Ürünler Nasıl Çalışır?

Televizyon kumandası, uydu kumanda gibi uzaktan kumanda ürünleri kablo bağlantısı olmadan teknolojik cihazlara komut verip onları yönetmeye yarar. İlk televizyon kumandası 1950’lerin başında radyo şirketi tarafından kullanılmaya başlandı. Uzaktan kumanda çeşitlerinden televizyon kumandası , sinyalleri iletmek için kızılötesi ışınlar kullanır. Kızılötesi ışınlar, belli bir dalga boyu aralığındaki ışık türüdür. Televizyon kumandası birkaç parçadan oluşur. Tuşlar, mikroişlemci, bütünleşmiş devre, kızılötesi ışık yayan bir led lamba, rezonatör ve transistör. Televizyon kumandası ve uydu kumanda gibi uzaktan kumanda çeşitleri, sinyalleri taşımak için ışığı kullanmaktadır. Kumanda verici, yönetilen cihaz ise alıcıdır. Televizyon kumandası ve uyku kumanda pil ile çalışır. Pilden alınan enerji devre kartına aktarılır ve bu iletim kumanda içerisindeki bakır teller sayesinde olur. 

HDMI Kablo Ne İşe Yarar? Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Teknolojik cihazların gelişmesi ile cihazlarda kullanılan aksesuar ürünlerinin de gelişmesi kaçınılmaz olmuştur. Görüntü ve ses kalitesi artması sonucunda HDMI kablo çeşitlerinin de bu gelişime ayak uydurması gerekir. Birinci nesil HDMI kablo mevcut görüntü aktarımına yavaş kaldığı için ikinci nesil teknoloji yardıma koşmuştur. Görüntülerde donma ya da yavaşlama sorunları ile karşılaşmamak için satın alırken ikinci nesil HDMI kablo tercih edilmelidir. HDMI kablo iki cihaz arasında aktarımı sağlaması sebebi ile kablo uzunluğu da önemli bir detaydır. HDMI kablo 2.0 teknolojisi sayesinde hem cihazlar arası aktarım kusursuz oluyor hem de görüntü kalitesi olarak muhteşem bir deneyim sağlıyor. Taşınabilir ses sistemlerinden, kablo gerektirmeden oturduğunuz yerden kanalları değiştirmeye yarayan uydu kumanda ve televizyon kumandası çeşitlerine, evin havasını değiştirmek için zevkinize uygun priz modellerine kadar birçok ürün aZall’da sizleri bekliyor.

Kazancınız 5%
Promosyon
429.90 TL 408.40 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
99.00 TL 44.10 TL
Kazancınız 40%
75.00 TL 45.00 TL
Kazancınız 33%
3,500.00 TL 2,350.00 TL
Kazancınız 1%
Promosyon
1,801.67 TL 1,783.65 TL
Kazancınız 1%
114.00 TL 113.00 TL
Marka
  Tümünü göster (12)
Renk
Mağaza
  Tümünü göster (9)
Fiyat

 – 

 • 44.1
 • 2839.6