En İyi Ses Sistemleri  
 
Her şeyin ışık hızıyla değiştiği günümüz dünyasında teknoloji fark edemeyeceğimiz şekilde her geçen gün üzerine bir yenisini ekleyerek gelişimini sürdürüyor. Teknolojik alandaki değişimler hayatımızın pek çok kısmında bizlere fayda sağlıyor. Bu değişimlerin yaşamımızda en çok hissedildiği alanlardan biri sürekli kullanım halinde olduğumuz elektronik sistemlerdir demek pek de yanlış sayılmaz. Hızla gelişen teknolojik sistemlerin içerisinde müzik ve ses sistemleri oldukça yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek kendini dönüştürmeyi başarmıştır. Birbirinden farklı çeşit ve özellikte üretilen bu cihazlar kategorik anlamda geniş seçenekleriyle piyasada kendine sağlam bir yer buluyor. Günümüzde ihtiyacınıza yönelik bir ses sistemine dilediğiniz anda dilediğiniz şekilde erişme şansına sahipsiniz. Kullanım amacınız doğrultusunda size en uygun olacak marka ve modellerdeki en iyi ses sistemi için sitemizi rahatlıkla inceleyebilir ve güvenli bir biçimde satın alabilirsiniz. 

Ses Sistemi Nedir? Ses Sistemi Özellikleri Nelerdir? 

Ses sistemi; birden çok ses vericisinin eş zamanlı olarak bir araya gelmesiyle tek bir sesin oluşturulduğu sistemdir. Bu sistemler film, video, müzik vb.  kanallarla bağlantı kurarak sizlere  güçlü ve gerçekçi bir hizmet sunar.  Şu an birbirinden farklı model ve çeşitte ses sistemleri kategorik olarak sitemizde yer alıyor. Ses sistemlerinin sahip olduğu bazı özellikler; 

 • Kablosuz ses sistemleri bluetooth ile çalışır. Bluetooh bağlantısı sayesinde sistem üzerinden internet bağlantısıyla çeşitli ağlardan yüksek çözünürlüklü ve güçlü sesler alabilirsiniz.  
 • Kablosuz ses sistemlerinden olan taşınabilir ses sistemi kullanıcılara hiçbir kayıp yaşamadan istedikleri ortamda aynı şekilde performans almalarını sağlar. Uzaktan kontrol edebilmeleriyle kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlarlar. 
 • Sağlam şekilde üretilen bu ürünler uzun vadede kullanım ömrünü garanti eder. 
 • Teknolojik açıdan yüksek kalitede olan ürünler sağladığı ses çıkışlarını açık havadaki organizasyonlarda en uzaktaki alanlara bile net bir şekilde ulaştırır. 

Ses Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır? 

Ses sistemleri artık yaşamımızın büyük bir bölümünde yer alıyor. Daha kaliteli ve güçlü ses çıkışları sağlamak amacıyla üretilen ses sistemleri,  kullanım yerine göre değişiklik gösterebilir. Günlük hayatta evde, arabada, okulda, kafe ve restoranlarda, mağazalarda vb. alanlarda çeşitli amaçlar için kullanılıyor. Örneğin; evimizde yer alan Tv ses sistemleri film, müzik,spor ve oyun tutkusu olanlara görselliğin yanında kaliteli ve düzgün ses çıkışlarıyla gerçekçi bir deneyim sunar. Eğitim sektörüne baktığımızda son zamanlarda akıllı tahta kullanımıyla bu sistemlerin aktif rol oynadığını söyleyebiliriz. Yanı sıra otomobillerde yer alan oto ses sistemleri, dikkatli ve keyifli bir sürüş için çeşitli alternatifler sunar. 

Ev Sinema  Sistemi 

Ses sistemleri, evde film izlemenin keyfine varmak için oldukça önemlidir. Sinema ortamındaki seslere oldukça yakın bir sistemi evinize getirmeniz artık mümkün. Örneğin; küçük bir alanda kullanılacak olan sistemlerde 2+1 sistemler işinizi görecektir. Daha güçlü ve yüksek bir ses çıkışına sahip filmlerdeki sesleri gerçekçi bir biçimde algılayabilmek için ise 5+1 gibi hoparlör desteği olması sizlere eşsiz bir izleme şöleni sunar. Ancak oda büyüklüğünüze uygun olmayan bir paket ses sistemi seslerin akustiğini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu açıdan ev sinema ses sistemleri satın alınırken, odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurursanız alacağınız kalite ve verimlilik o oranda artacaktır.  Canlı, gerçekçi ve yüksek performanstaki ses deneyimleri için hoparlör sayısını yaşam alanınıza göre dilediğiniz şekilde artırabilirsiniz. 

Hoparlör Sistemi ve Çeşitleri 

Hoparlör; ses sisteminde temel donanımlardan birisidir. Kullanıcıların istek ve beklentileri doğrultusunda çeşitli türlerde üretilenleri mevcuttur. Ev, araç, ofis vb. yerlerde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kablosuz taşınabilir hoparlör, duvar içi ve tavan hoparlör ve geleneksel hoparlör, soundbarsubwoofer seçenekler bunlara örnek verilebilir. Bağlantı açısından 1+1 hoparlör sistemi daha çok bilgisayarlar için tercih edilmektedir. Ancak daha yüksek performanstaki güçlü sesler için 5+1, 7+1 gibi sistemler ideal olacaktır. Kablolu ve kablosuz biçimde bağlantısı gerçekleştirilebilen hoparlör sistemleri, kullanıcılarına kaliteli sesler sunarak kullanım kolaylığı sağlar.  

Örneğin; bluetooth bağlantılı hoparlörler sayesinde akıllı telefonlarınızdan ve tabletlerinizden dilediğiniz gibi müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca taşınabilir olması gittiğiniz her yere yanınızda götürme imkanı sağlar. Duvar ve raf tipi hoparlörler aralarında en yüksek performansa modellerdir. Aynı zamanda yerden tasarruf etmenizi sağlar. Birbirinden farklı model ve boyuttaki seçeneklerimizi kaliteli, yüksek ses tutkunları için özel avantajlarla sunuyoruz. 

Araç Ses Sistemi 

Teknolojinin gelişmesi araç ses sistemlerinde birçok yenilikçi tasarım ve teknolojik donanımı beraberinde getirdi. Şimdilerde araç sürüş keyfinize katkı sağlayacak oldukça işlevsel ve yüksek performans sağlayan oto sistemler geliştiriliyor. Ana ünite birimlerinde CD, radyo usb bağlantı birimi, bluetooth bağlantısı, GPS vb. özellikler alır. Oto ses sistemlerinde yer alan amfi hoparlöre iletilen seslerin yüksek biçimde alınmasını sağlayarak verimliliği arttırıyor. Araç ses sistemi içerisinde yer alan amfi birde fazla kanalla entegre biçimde çalışır.  Bu çoklu kanallar hoparlörden gelen sesi daha güçlü kılar. Yani hoparlör sayınızı ne kadar arttırırsanız aldığınız performans bir o kadar artacaktır.  

Dinlediğiniz müzikten gelen bas seslerini bizlere ulaştıran subwoofer ve tweeter hoparlörler çeşitli türlerde üretiliyor. Subwoofer hoparlörler düşük sesleri bize sunarken tweeter hoparlörler yüksek sesleri iletiyor. Araçlarda yer alan transmitter cihazı akıllı telefonlardan gelen sesi aracın dahili hoparlörüne ileterek iletişim kurulmasını sağlıyor. Bu yolla oluşabilecek kazaları da en aza indirgiyor. GPS desteği, bluetooth özelliği vb. birçok özellikle hayatınızı kolaylaştırarak yolculuğunuz daha özel hale getiriyor. Modern teknoloji ile tasarlanan bu sistemler aracınızda muhteşem şekilde dizayn edilerek sizlere sunuluyor. Sürüş keyfinizi eşsiz kılacak birbirinden özellikli, şık tasarımlı ürünler araç içi ses performansını arttırarak sizlere gerçek bir deneyim sunuyor. 

Ses Sistemi Fiyatları 

Yaşamımızın her alanında sıkça karşılaştığımız ses sistemleri bizlere pek çok konuda avantaj sağlıyor. Bu doğrultuda markalar da kullanıcılara çeşitli özellikte ve fiyatta ses sistemleri sunarak kaliteli vakitler geçirmelerini sağlıyor. Sitemizde her bütçeye seslenebilen farklı marka ve modellerdeki ses sistemi fiyatları mevcuttur. Sunmuş olduğu işlevsel özelliklerle bizlere fayda sağlayan geniş yelpazedeki 2+1, 3+1, 4+1,5+1 gibi seçenekteki ürünleri sitemizden güvenli bir biçimde inceleyebilirsiniz. Yüksek kalitede güçlü seslerle benzersiz bir deneyimlerin yanında bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. İhtiyacınıza ve kullanım amacına göre belirlemiş olduğunuz ürünlere en uygun fiyat garantisi ile ulaşmak için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.  

Ses Sistemi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar 

Sizler de hayalini kurduğunuz ses sistemlerine sahip olmak için hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsunuzdur. Her şeyin zla değişime uğradığı günümüzde kafanızda bir takım soru işaretleri oluşabilir. Bununla alakalı olarak öncelikle ihtiyacınızı doğru bir şekilde belirlemelisiniz.   Bir ses sisteminden beklentileriniz nelerdir? Hangi alanda ne amaçla kullanacaksınız? Bir ses sistemi için ayırabileceğiniz bütçe nedir? Gibi bir takım temel soruları sorduktan sonra seçenekler arasından kendinize uygun olanı belirleyebilirsiniz. Eğer bir ses sistemine sahip olmak istiyorsanız öncelikle ne ölçekte bir ses sizin ihtiyacınızı karşılayacak? Gelin bunlara bir göz atalım. 

 • Büyük organizasyonlar için kullanılacak sistemlerde güçlü ses çıkışları olan modeller tercih edilmeli. Örneğin; bir konser alanı için kurulacak müzik ses sistemi için 7+1 gibi güçlü sistemlere ihtiyaç duyulur. 
 • Ses sistemini kuracağınız odanıza uygun güçte sistemi tercih etmelisiniz. Odanız genişse  o ölçüde sizi tatmin edecek yüksek performans alırsınız. Ekrana uygun izleme mesafesinde konumlandırarak alacağınız verimi artırabilirsiniz. 
 • Kablosuz bir model satın alacaksanız şarj sürelerinin ne kadar olduğu gibi konular sizin için önemli olacaktır. 

Sık Sorulan Sorular 

 1. Ses sistemleri hangi alanlarda ve ne tür amaçlarda kullanılır?  

Ses sistemleri evde, ofiste, okulda, mağazalarda çeşitli organizasyonlarda kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda kullanılır. Örneğin evde kullanılan bir ses sistemi izlediğiniz dizi, film, belgesel yayınındaki sesleri sizlere net, anlaşılır bir biçimde ulaştırır. Okullarda akıllı teknolojilerin eğitime entegre edilmesiyle oldukça tercih ediliyor.  

Yanı sıra mağazalarda yada konser salonlarında müziğin güçlü yüksek oranda iletilmesini sağlıyor. 

 

 1. Ses sistemlerinin sağladığı avantajlar nelerdir? 

Doğal, anlaşılır, net bir şekilde sesleri yansıtır. Taşınabilir ses sistemleri sayesinde dilediğiniz yerde bağlantı gerçekleştirebilirsiniz. TV  ses sistemleri izlediğiniz bir filmdeki sesleri  bir sinema kalitesiyle gerçekçi ve canlı şekilde sunar. 

 

 1. Ev sinema sistemi alırken hangi konulara dikkat etmeliyim? 

Burada ses sitemini kullanacağınız odanın büyüklüğü oldukça önemlidir. Küçük bir alana sahipseniz ve 5+1 gibi yoğun bir bas sistemine sahip ürünleri tercih etmemelisiniz. Bu şekilde sesleri boğuk ve gürültülü algılarsınız. İzleme mesafenize göre ürünleri konumlandırmak doğru olacaktır. 

Hdmı Kablo 10mt Pvc Hd4514/50
Kazancınız 18%
120.00 TL 99.00 TL
Hd-4401 Dvi To Hdmi Adaptör E/d 24+5
Kazancınız 1%
40.00 TL 39.80 TL
Vga Kablo 5 Metre Hd4016 5 Metre
Kazancınız 2%
65.00 TL 63.70 TL
Hd4113 Hdmı Kablo 3m Örgülü
Kazancınız 39%
49.00 TL 29.99 TL
Hd4114 Dvı Dvı Kablo 1.8 Mt
Kazancınız 8%
75.00 TL 69.00 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (20)
Renk
Fiyat

 – 

 • 16
 • 4000